e-commerce fitness
Fot. Adobe Stock
VIVA!Zostań w domu

Wybierz najlepszy sprzęt do ćwiczeń do małego mieszkania!

Sprawdź nasz ranking!

Redakcja VIVA! 18 kwietnia 2020 15:31
e-commerce fitness
Fot. Adobe Stock

Chcesz ćwiczyć w domowym zaciszu i nie wiesz od czego zacząć, a poza tym masz małe mieszkanie i obawiasz się, że duży sprzęt do ćwiczeń nie zmieści się w twoim salonie lub sypialni? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik, podpowiemy Ci od czego zacząć i w jaki sprzęt warto zainwestować. To doskonały czas na zakupy, na allegro znajdziesz sporo dobrego sprzętu do ćwiczeń w promocyjnych cenach!

Jaki sprzęt zakupić i sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Pierwszym akcesorium, które okaże się niezwykle pomocne w przypadku treningu domowego, jest mata do ćwiczeń. Powinna być ona wykonana ze specjalnego, antypoślizgowego materiału, który dodatkowo zapewni amortyzację. Dzięki niej możliwe będzie komfortowe wykonanie szeregu ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zwinięta mata zajmuje niezwykle mało miejsca i w razie potrzeby można ją łatwo zabrać na zajęcia jogi czy inną aktywność na świeżym powietrzu.

Zestaw hantli do ćwiczeń w domu podczas kwarantanny

Dobrym pomysłem będzie zakup zestawu hantli. Hantle dla kobiet są z reguły inne niż te dla mężczyzn. Różnią się wyglądem, kolorem i mają różne kształty, a przede wszystkim są o wiele lżejsze. Mimo niewielkiej wagi pozwalają skutecznie trenować mięśnie, by zachować ich elastyczność.

Guma oporowa czy piłka fitness? Co wybrać?

Kolejnym przyrządem, który przyda się podczas domowego treningu i nie zajmuje wiele miejsca, jest guma oporowa. Wąska taśma pozwoli odpowiednio rozgrzać obręcz barkową podczas przenoszenia wyprostowanych ramion z gumą nad głowę, a także zaangażować do pracy mięśnie grzbietu. Stabilnie zaczepiona taśma pozwoli przećwiczyć ruchy przyciągania, a dla osób zaawansowanych przyda się podczas wykonywania pompek jako element dodatkowego oporu. Bardzo wskazane są również taśmy typu mini band. Zalety ich wykorzystania dostrzegła duża liczba kobiet ćwiczących na sali fitness i w domowym zaciszu. Założenie ich tuż nad lub tuż pod stawem kolanowym pozwala efektywnie zaangażować do pracy pośladki podczas wykonywania popularnego spaceru bokiem, przysiadów czy wznosów bioder.

Wałek do masażu idealny do ćwiczeń

Wałek do masażu znajdzie swoje zastosowanie podczas rozgrzewki oraz jako forma wsparcia regeneracji mięśni. Wykonanie kilkuminutowego, dynamicznego automasażu mięśni przed rozpoczęciem treningu, zwłaszcza w partiach, które uległy przykurczeniu, pozwoli zwiększyć temperaturę tkanek oraz ich elastyczność, co sprawi, że będą lepiej reagowały podczas ćwiczeń. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże wam podjąć pierwsze kroki i rozpocząć aktywny trening w domu.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?