Pink Lips Challenge różowe usta
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

#PinkLipsChallenge czyli uświadamianie przez malowanie ust!

W wyzwaniu wzięły udział tysiące użytkowniczek Instagrama!

Aleksandra Charzewska 28 stycznia 2019 19:29
Pink Lips Challenge różowe usta
Fot. Adobe Stock

Wspieranie przez malowanie? To możliwe! Wystarczy, że pomalujesz usta różową szminką, zrobisz sobie zdjęcie, zamieścisz je w mediach społecznościowych i dodasz odpowiedni hashtag. O co chodzi w #PinkLipsChallenge? Inicjatywa jest szlachetna!

#PinkLipsChallenge podbija Instagram

Różowy kolor nie jest przypadkowy! Pomalowane nim usta mają zwracać uwagę na potrzebę regularnego wykonywania profilaktycznych badań raka szyjki macicy. Przez polki profilaktyczne badania robione są niezmiernie rzadko. Właśnie dlatego w naszym kraju rak szyjki macicy jest przyczyną śmierci aż 5 kobiet dziennie. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie. Problem jest więc bardzo poważny. Członkowie Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA stworzyli wyzwanie #PinkLipsChallenge, które cieszy się ogromną popularnością. Jakie są zasady? Bardzo łatwo im sprostać! Wystarczy pomalować usta produktem o różowym kolorze, a następnie zrobić sobie zdjęcie, zamieścić je w social mediach i podpisać oficjalnym hashtagiem.

Czym jest rak szyjki macicy?

Rak szyjki macicy należy do nowotworów  złośliwych i jest skutkiem zarażenia wirusem HPV. Niestety, na początku nie powoduje on żadnych objawów, dlatego wiele kobiet potrafi żyć w nieświadomości posiadania choroby nawet kilka lat. W stadium początkowym można go leczyć. Później, często jest to już niemożliwe. Stąd tak wysoki odsetek śmiertelności kobiet z powodu właśnie tej choroby.

Kto już wsparł akcje swoim zdjęciem?

#PinkLipsChallenge stworzony przez Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA wsparły już między innymi Katarzyna Tusk i Katarzyna Bonda. W ich ślady poszły tysiące innych użytkowniczek i użytkowników Instagrama. Wszystkie pomalowały usta na różowo w imię szlachetnej Inicjatywy!

My również wyciągamy z kosmetyczek różowe pomadki i bierzemy udział w wyzwaniu.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wspieram #pinkchallenge #Bonda I zapraszam do zbadania się oraz przyłączenie do akcji Pink Lips Project - to akcja organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie wiedzy na temat raka szyjki macicy i jego zapobiegania. Rak szyjki macicy dotyczy 1,4 mln kobiet na całym świecie. Niestety umieralność kobiet w Polsce z powodu raka szyjki macicy jest o 70% wyższa, niż w krajach Unii Europejskiej. więcej informacji od organizatorów publikuję poniżej. Kochane, Drogie! Nie bagatelizujmy tego! Warto żyć! Nie warto się bać! Różowe całusy <3 I Wy także pomalujcie usta na różowo i głoście nowinę, by się badać!!! Katarzyna Bonda Rak szyjki macicy dotyczy ponad 1,4 miliona kobiet na całym świecie. Każdego roku ponad pół miliona słyszy diagnozę nowotworu, a ponad 300 tysięcy umiera. W Polsce rocznie diagnozę „rak szyjki macicy” słyszy ponad 2700 kobiet, z czego co druga chora umiera. Umieralność w Polsce na ten nowotwór jest przeciętnie o 70% wyższa niż w innych krajach Unii Europejskiej. Tak ogromna przepaść wynika w znacznej mierze z różnicy w podejmowanych działaniach profilaktycznych. . Z okazji Europejskiego Tygodnia Prewencji Raka Szyjki Macicy studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland chcą zwrócić uwagę na bardzo częste zachorowania wśród młodych kobiet. Ponad 20% chorych, to kobiety poniżej 45 r.ż. W ramach Pink Lips Project członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują szereg wydarzeń edukacyjno-profilaktycznych w takich miejscach jak uczelnie wyższe, centra handlowe, ulice miast. W poprzednich latach towarzyszyliśmy także wydarzeniom dedykowanym w tym czasie kobietom np. „Kino Kobiet” w kinach Helios czy też wydarzeniom społeczności Geek Girls Carrots. Na znak solidarności z kobietami, które walczą z rakiem szyjki macicy propagujemy symbol siły, odwagi, jedności i kobiecości, za który uznaliśmy pomalowane na różowo usta. Różowe usta to także wyraz naszego szacunku i podziwu wobec kobiet, które zmagały się i zmagają z tym nowotworem. #bondakatarzyna #rakszyjkimacicy #pinklipsproject #życie

Post udostępniony przez Katarzyna Bonda (@katarzynabonda)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#pinkchallenge✨👩🏼‍⚕️ Dziewczyny! Jak wiecie trwa właśnie Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. To drugi, po raku piersi, najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Niestety, w Polsce śmiertelność spowodowana tą chorobą jest bardzo wysoka - codziennie rak wykrywany jest u 10 osób, 5 z nich umiera. Tymczasem zmiany w komórkach macicy, jeśli zostaną wcześnie wykryte, można skutecznie wyleczyć. Jak możemy się badać? Cytologia ✨Jest ona doskonałym badaniem diagnostycznym i przesiewowym, pozwalającym na wykrycie zmian we wczesnym stadium. Jest to badanie łatwe, szybkie i bezbolesne, a może uratować nam życie💗 Pomalujcie usta na różowo, wstawcie zdjęcie z hashtagiem #pinklipschallenge, pokażcie, że wspieracie walkę z nowotworem😊 #pinkchallenge #medgram #medicine #student #medstudent #pinklips #polishgirl #polskadziewczyna #lekarski #studygram #study #aesthetic #motivation #medlife #women #womenstyle

Post udostępniony przez @ marta_ziebakowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?