kobieta-podczas-zabiegu-botox-2020-po-pandemii
Fot. adobe.stock.com
o tym się mówi

Chcesz iść na botox albo na laseroterapię? Jak teraz będzie wyglądać wizyta w gabinecie?

Najpierw przeczytaj, jakie musisz spełnić warunki!

Marta Cieplak 21 maja 2020 15:31
kobieta-podczas-zabiegu-botox-2020-po-pandemii
Fot. adobe.stock.com

Wiele kobiet przez pandemię przerwało zabiegi w gabinetach i rozpisane często na miesiące procedury. Teraz powoli można wracać i zapisywać się na zabiegi medycyny estetycznej, podobnie jak do fryzjera czy do kosmetyczki. Jednak zanim wybierzesz się do salonu, koniecznie przeczytaj, jak będą wyglądały obostrzenia i środki ostrożności. O szczegółach opowiada nam dr Monika Bujanowska z Kliniki Dr Monika Bujanowska.

Nowe środki ostrożności w gabinetach medycyny estetycznej

Najważniejsza informacja jest taka, że jeśli jest się zdrowym i nie ma się objawów choroby zakaźnej, bez problemu można korzystać ze wszystkich zabiegów – zarówno tych na ciało jak i na twarz. Ale musisz przestrzegać pewnych zasad. Jak to wygląda w praktyce?

Na wizytę pacjent przychodzi sam, bez osób towarzyszących. Od razu po wejściu jest kierowany do łazienki, aby umyć ręce a potem przemyć je płynem odkażającym. Cały personel nosi natomiast przyłbice, maseczki i rękawiczki. Dodatkowo gabinety są sterylizowane i wietrzone po każdym zabiegu, a pacjenci są umawiani w takich odstępach czasu, by nie musieli mijać się w drzwiach, mówi dr Monika Bujanowska.

Własne rekomendacje wystosowało także Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Oto ich pełna lista:

  • wywiad i kwalifikacja do zabiegu – odbywa się już na etapie umawiania wizyty przez telefon, potem na miejscu pacjent wypełnia długą ankietę na temat zdrowia oraz kontaktów z osobami chorymi na covid-19, ma także mierzoną temperaturę
  • należy maksymalnie wydłużyć odstęp między wizytami klientów, by nie mieli oni możliwości spotkania się na terenie gabinetu; pomiędzy wizytami jest także czas na dezynfekcję pomieszczeń
  • podczas zabiegu pacjent nie może rozmawiać z lekarzem ani terapeutą; wynika to z tego, że pacjent jest bez maski, a odległość jest bardzo bliska, więc ryzyko przenoszenia się wirusa jest znacznie większe
  • lekarz lub kosmetolog w razie możliwości powinien stać za pacjentem, by zminimalizować ryzyko zakażenia
  • personel podczas całej wizyty nosi maseczki, rękawiczki przyłbice; w salonie powinna przebywać minimalna ilość osób.

„Najważniejsze, by przestrzegać zasad i nie panikować, bo to nie jest dobre. Pamiętajmy, że jeśli wszyscy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, wizyty będą w pełni bezpieczne” dodaje dr Bujanowska. 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.