Fot. Fotolia
AKCJA VIVA! SUNCLUB

Niezbędnik plażowicza: gadżety do opalania! Bransoletka, plaster i… aplikacja mobilna!

Xymena Borowiecka 31 lipca 2017 17:00
Fot. Fotolia

Nadeszły długo wyczekiwane upalne dni. Tym samym, masowo ruszyliśmy na plażę. O filtrach do opalania na pewno już niejednokrotnie czytałaś i pamiętasz, żeby je mieć w swojej torbie. Warto także zaopatrzyć się w ciekawe, niezwykle przydatne gadżety, które pomogą ci zadbać o to, by skutecznie ochronić się przed szkodliwymi promieniami UV. Zobacz, które z nich są naszymi hitami!


Rewolucja w opalaniu

Produkt ten, choć z wyglądu przypomina tatuaż, to kryje się za nim zaawansowana technologia.
My UV Skin Patch to rozciągliwy, elektroniczny plaster o mniejszej grubości niż ludzki włos - ok. 50 mikrometrów. Składa się z aż 5 warstw, w których zawarte są fotoaktywne barwniki, substancje hermetyzujące, a także medyczny klej. Po przyklejeniu go w miejsce narażone na działanie promieni słonecznych, plaster zaczyna odmierzać ilość promieni UV poprzez światłoczułe sensory.

Fot. Materiały prasowe

Know-how:

Przed wyjściem na plażę, plaster naklejamy na grzbiet dłoni bądź okolicę nadgarstka, by ułatwić odczyt. Niebiesko-białe kwadraciki automatycznie zmieniają kolor, informując nas o natężeniu promieni słonecznych, oraz synchronizują dane z aplikacją na telefonie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojemu plastrowi, a Twój smartfon podda analizie kolory czujników i poinformuje o sile napromieniowania.
Taki plaster jest bezpłatny, możesz zamówić go na stronie producenta (lub dostaniesz go w formie gratisu do zakupów).

Oto, co musisz zrobić:
1. Pobierz aplikację.
2. Przyklej Plaster UV w miejscu eksponowanym na słońce.
3. Załóż profil i zeskanuj plaster.
4. Ciesz się słońcem! Na Plaster UV stosuj produkt przeciwsłoneczny, kąp się w morzu i basenie.

 

Plażowa biżuteria

Bransoletka ma przypominać o regularnym stosowaniu kosmetyków przeciwsłonecznych, a także informuje o tym, kiedy warto sięgnąć po mocniejszy filtr. Została wykonana z silikonu, kosztuje około 30 złotych i można ją dowolnie regulować (może mieć 17 - 21 cm). Posiada wskaźnik, który podpowie kiedy promieniowanie słoneczne jest silniejsze. Gdy wystawisz ją na słońce, w środku bransoletki pojawi się kolor – im jest ciemniejszy, tym promieniowanie jest większe.
Co ważne, jest wodoodporna i możesz się w niej swobodnie kąpać! :)

Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz także: Lato w kolorze różowych flamingów! Te akcesoria to hit sezonu.


Zawsze pod ręką!

My Sensitive Skin Passport jest aplikacją mobilną wręcz idealną na wakacyjny wyjazd.

Fot. AppStore

Ma dostęp do twojej aktualnej lokalizacji, sprawdza pogodę i natężenie słońca, a także analizuje stan skóry, co zdecydowanie wskazuje na jej skuteczność!


Fot. AppStore

To prosty, a przede wszystkim  skuteczny sposób na ochronę przed poparzeniem, a w konsekwencji czerniakiem. Badania dowodzą, że aż 90% przypadków raka skóry wykrytych wcześnie można wyleczyć.

Zadbaj więc o bezpieczeństwo - swoje i twoich najbliższych. Takie gadżety są niedrogie, a na pewno przydadzą się w czasie urlopu :)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.