Poznaj najpopularniejsze zabiegi z różnych stron świata!

Aleksandra Charzewska 11 lutego 2019 11:30

Polska pielęgnacja nie obyła by się bez jaj i miodu. Z ich wykorzystaniem tworzymy rozmaite maski do twarzy, a także włosów. Mają świetne doskonałe właściwości nawilżające, są tanie i łatwo dostępne. Czego stosuje się w innych zakątkach świata? Te produkty mogą Cię zaskoczyć! Sprawdź w naszej galerii, czego używają mieszkanki Australii, Brazylii, Maroka, Afryki i Meksyku.  

1/5
zabiegi kosmetyczne na świecie
Copyright @Adobe Stock
1/5

AUSTRALIA: różowa glinka

Australijki uwielbiają naturalną pielęgnację twarzy. Właśnie dlatego tak chętnie poddają się zabiegom z występującą w ich kraju różową glinką. Jakie są jej właściwości? Łagodzenie stanów zapalnych, warka z zaskórnikami, redukcja wydzielania serum oraz wyrównanie kolorytu skóry.

2/5
zabiegi kosmetyczne na świecie
Copyright @Adobe Stock
2/5

AFRYKA: olej kokosowy

Cały świat pokochał już olej kokosowy, jednak jako element codziennej pielęgnacji został on spopularyzowany przez mieszkanki Afryki. Właśnie one zaczęły używać go do nawilżania całego ciała, także twarzy, oraz nakładania na włosy, aby były zdrowe i lśniące.

3/5
zabiegi kosmetyczne na świecie
Copyright @Adobe Stock
3/5

BRAZYLIA: owoc guarany

Mieszkanki Brazylii lubią wykorzystywać w swojej pielęgnacji to, co rośnie dookoła nich. Owocem, który wykorzystują najczęściej jest guarana. To bogate źródło kofeiny, która doskonale zapobiega powstawaniu celulitu.

4/5
zabiegi kosmetyczne na świecie
Copyright @Adobe Stock
4/5

MAROKO: olejek arganowy

Maroko jest jedynym miejscem, gdzie drzewa arganowe rosną naturalnie. Jego mieszkanki pokazały kobietom na całym świecie, że jest to produkt doskonały! Świetnie nawilża nie tylko skórę twarzy i ciała, a także włosy. Właśnie dlatego jest coraz częstszym składnikiem kosmetyków.

5/5
zabiegi kosmetyczne na świecie
Copyright @Adobe Stock
5/5

MEKSYK: zabieg na bazie tequili

Masaż twarzy z wykorzystaniem tequili? Brzmi nieco dziwnie, jednak meksykanki do uwielbiają! Na czym polega? Roślina, z której powstaje ten trunek działa na skórę chłodząco i relaksująco. Od dawna w Meksyku tequili używa się do leczenia ran, teraz wykorzystuje się ją także w różnych zabiegach.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.