zabiegi dermapen
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Te zabiegi sprawią, że twoja skóra znów będzie idealna!

Poznaj najlepsze terapie na koniec zimy i wczesną wiosnę!

Marta Cieplak 3 lutego 2019 15:25
zabiegi dermapen
Fot. adobe.stock.com

Po zimie nasza skóra nie wygląda idealnie – ma nierówną strukturę, jest niedotleniona, często odwodniona i szara. Dlatego późną zimą i wczesną wiosną najlepiej zdecydować się na zabiegi złuszczające. Oto te najskuteczniejsze!

Najlepsze zabiegi złuszczające

W czołówce od zawsze znajduje się mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym złuszczeniu martwych komórek naskórka za pomocą specjalnej głowicy. Do wyboru jest kilka wariantów:

1. Mikrodermabrazja diamentowa – w tym wypadku głowica ma końcówkę diamentową.  I jest najdelikatniejsza, więc z powodzeniem można wykonać ją nawet na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

2. Mikrodermabrazja korundowa – tutaj zamiast końcówki diamentowej jest taka z kryształkami glinu. Działa mocniej, dlatego polecana jest dla osób z rozszerzonymi porami. 

3. Mikrodermabrazja tlenowa – tutaj do złuszczania skóry wykorzystywany jest strumień tlenu i soli fizjologicznej rozpylanej pod dużym ciśnieniem. Jest delikatna, dlatego aby osiągnąć efekt jak po mikrodermabrazji korundowej, trzeba wykonać kilka zabiegów, by osiągnąć podobny efekt.

4. Mikrodermabrazja wodna - inaczej zwana hydrafacial. To zabieg łączący mikordermabrazję bezkryształową (próżniową) z dzialaniem substancji aktywnych. Dzięki temu nie tylko wygładza, ale także odżywia i regeneruje skórę. 

5. Mikrodermabrazja laserowa – opiera się na wykorzystaniu lasera ablacyjnego pracującego z małą mocą (ultrakrótkimi, wysokoenergetycznymi imulsami). Dzięki temu jest super precyzyjna. Laser w mikrodermabrazji wskazany jest u osób, które mają problemy z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami i łojotokiem, ale także przebaarwieniami posłonecznymi, bliznami. Efekt? Skóra jest gładsza i lepiej napięta.

Zabiegi na bazie kwasów

To drugi po mikrodermabrazji niezwykle skuteczny sposób na odświeżenie skóry. W tym wypadku mówimy o dość silnym złuszczaniu, po którym skóra może się złuszczać przez około tydzień w dość nieestetyczny sposób. Dlatego warto brać to pod uwagę. 

Do peelingów wykorzystywane są kwasy w różnym stężeniu, dobieranym w zależności od grubości skóry i problemów z jakimi chcemy się uporać. Można nimi delikatnie wyrównać koloryt i wygładzić powierzchnię skóry, ale także pozbyć się blizn. Na przykład potrądzikowych. Najczęściej stosowane kwasy to: migdałowy, mlekowy, pirogronowy czy azalainowy. 

Dla kogo są peelingi kwasami? Dla osób, które walczą z przebarwieniami, rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem sebum, trądzikiem i pękającymi naczynkami. W każdym przypadku skora będzie gładsza, lepiej napięta i nawilżona.

Który z nich wybierzesz? 

zabiegi
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?