Po zimie nasza skóra nie wygląda idealnie – ma nierówną strukturę, jest niedotleniona, często odwodniona i szara. Dlatego późną zimą i wczesną wiosną najlepiej zdecydować się na zabiegi złuszczające. Oto te najskuteczniejsze!
Najlepsze zabiegi złuszczające
W czołówce od zawsze znajduje się mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym złuszczeniu martwych komórek naskórka za pomocą specjalnej głowicy. Do wyboru jest kilka wariantów:
1. Mikrodermabrazja diamentowa – w tym wypadku głowica ma końcówkę diamentową. I jest najdelikatniejsza, więc z powodzeniem można wykonać ją nawet na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.
2. Mikrodermabrazja korundowa – tutaj zamiast końcówki diamentowej jest taka z kryształkami glinu. Działa mocniej, dlatego polecana jest dla osób z rozszerzonymi porami.
3. Mikrodermabrazja tlenowa – tutaj do złuszczania skóry wykorzystywany jest strumień tlenu i soli fizjologicznej rozpylanej pod dużym ciśnieniem. Jest delikatna, dlatego aby osiągnąć efekt jak po mikrodermabrazji korundowej, trzeba wykonać kilka zabiegów, by osiągnąć podobny efekt.
4. Mikrodermabrazja wodna - inaczej zwana hydrafacial. To zabieg łączący mikordermabrazję bezkryształową (próżniową) z dzialaniem substancji aktywnych. Dzięki temu nie tylko wygładza, ale także odżywia i regeneruje skórę.
5. Mikrodermabrazja laserowa – opiera się na wykorzystaniu lasera ablacyjnego pracującego z małą mocą (ultrakrótkimi, wysokoenergetycznymi imulsami). Dzięki temu jest super precyzyjna. Laser w mikrodermabrazji wskazany jest u osób, które mają problemy z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami i łojotokiem, ale także przebaarwieniami posłonecznymi, bliznami. Efekt? Skóra jest gładsza i lepiej napięta.
Zabiegi na bazie kwasów
To drugi po mikrodermabrazji niezwykle skuteczny sposób na odświeżenie skóry. W tym wypadku mówimy o dość silnym złuszczaniu, po którym skóra może się złuszczać przez około tydzień w dość nieestetyczny sposób. Dlatego warto brać to pod uwagę.
Do peelingów wykorzystywane są kwasy w różnym stężeniu, dobieranym w zależności od grubości skóry i problemów z jakimi chcemy się uporać. Można nimi delikatnie wyrównać koloryt i wygładzić powierzchnię skóry, ale także pozbyć się blizn. Na przykład potrądzikowych. Najczęściej stosowane kwasy to: migdałowy, mlekowy, pirogronowy czy azalainowy.
Dla kogo są peelingi kwasami? Dla osób, które walczą z przebarwieniami, rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem sebum, trądzikiem i pękającymi naczynkami. W każdym przypadku skora będzie gładsza, lepiej napięta i nawilżona.
Który z nich wybierzesz?
