Małgorzata Socha, Viva! 08/2011
Fot. Rickard Sund
ze świata urody

Małgorzata Socha zdradziła, w jaki sposób modeluje sylwetkę!

Poznajcie ten i inne sprawdzone zabiegi ujędrniające brzuch!

Marta Cieplak 4 kwietnia 2019 09:30
Małgorzata Socha, Viva! 08/2011
Fot. Rickard Sund

Za miesiąc długi weekend majowy, za trzy – wakacje. Czas więc zabrać się porządnie za modelowanie sylwetki, bo to już naprawdę ostatni dzwonek, jeśli zależy nam na pięknie wyrzeźbionym ciele! Wie o tym także Małgorzata Socha, która opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z kliniki, pod którym opisuje, że właśnie czeka na zabieg z ultradźwiękami, który ma za zadanie ujędrnić skórę na brzuchu. Bo aktorka, jak każda mama, wie, że zrzucenie zbędnych kilogramów to tylko początek. Potem zostaje właśnie kwestia ujędrnienia skóry, która do łatwych nie należy!

Z jakich zabiegów korzysta Małgorzata Socha?

Małgosia nie napisała co prawda z jakiego konkretnie zabiegu korzysta, ale wiadomo, że bazuje on na fali ultradźwiękowej. Możemy więc się domyślać, że chodzi o technologię HIFU, prawdopodobnie o zabieg Ultrafmormer. Jakie jest jego zadanie? Zogniskowana fala ultradźwiękowa służy do precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i elementy powięziowe. W wyniku podgrzania, w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej syntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i obkurczania skóry i powięzi. Pełen proces ujędrniania i odnowy skóry trwa od 60-120 dni i właśnie po takim okresie widoczne są oczekiwane efekty zabiegu.

Procedura jest nieinwazyjna, ale nie można powiedzieć, że zupełnie bezbolesna. Osoby z niskim progiem bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort, a kilka dni po zabiegu tkliwość w miejscu poddanym zabiegowi. Ale efekty są tego warte! Cena? W Klinice Ambroziak (www.klinikaambroziak.pl), gdzie o swoje ciało dba Małgorzata Socha, ceny zabiegów wykorzystujących technologię HIFU na ciało zaczynają się od 3 tysięcy złotych. Najdroższy kosztuje nawet 9 tysięcy! Ale wystarczy tylko jeden.

Najlepsze zabiegi na ujędrnienie brzucha

Ale HIFU to nie jedyna metoda z której można skorzystać jeśli chodzi o ujędrnienie brzucha. Oto pozostałe sprawdzone przez nas:

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, który polega na ostrzykiwaniu wybranych partii ciała CO2. Wprowadzony w skórę CO2 zwiększa przepływ krwi, składników odżywczych i tlenu do obszaru, który poddawany jest terapii. Karboksyterapia poprawia również mikrokrążenie, a co za tym idzie stymuluje odnowę komórek, a także usprawnia cyrkulację chłonki, co powoduje redukcję obrzęków. Dodatkowo skóra poddana działaniu dwutlenku węgla pobudzona zostaje do tworzenia kolagenu. Dzięki temu staje się ona grubsza, bardziej jędrna i odmłodzona. Kolejną zaletą karbokstyterapii jest jej destrukcyjne działania na komórki tłuszczowe oraz na struktury będące przyczyną powstawania cellulitu. Dlatego polecana jest osobom które borykają się z brakiem jędrności, nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Można tą metodą zmniejszyć także widoczność rozstępów.

Jedyny minus? Zabieg nie należy do przyjemnych. W momencie wkłucia igły pojawia się pieczenie, a potem uczucie rozpierania, gdy gaz rozchodzi się pod skórą. Momentami może być to dość bolesne, choć da się wytrzymać. Najlepszym, dowodem jest to, że kobiety na ten zabieg wracają i polecają go innym. Cena? W Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite (www.elite.waw.pl) zabieg kosztuje od 250 zł/zabieg na brzuch. A trzeba ich wykonać około 10.

Endermologia Aliance

Technika ta opiera się na opatentowanym procesie – podciśnienie tworzy fałdę skórną, która następnie jest masowana przez elektronicznie sterowaną rolkę. Po pobudzeniu komórek następuje naturalne uwalnianie tłuszczu, przywrócona zostaje prawidłowa wymiana płynów w procesie krążenia. Proces zabiegowy również w naturalny sposób aktywuje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które wspomagają efekt trwałego liftingu. Masaż wykonuje się w specjalnym kombinezonie dość mocno opinającym ciało. Zabieg jest niezwykle przyjemny, wręcz relaksacyjny. Niestety wymaga wykonania całej serii – od 6 do 10 zabiegów, ale trzeba przyznać, że pierwsze efekty są już widoczne około 3. Cena? Najczęściej jest to koszt 300 zł, ale przy zakupie pakietu 10 zabiegów spada ona do 200 zł. (www.ambasadaurody.pl).

Venus Legacy

Łączy w sobie technologię wielobiegunowych fal radiowych oraz sprawdzoną metodę pulsacyjnego pola magnetycznego. Działa głęboko w skórze, co powoduje zwiększoną cyrkulację krwi, rozpoczyna proces produkcji nowego kolagenu przez fibroblasty i uelastycznienia włókien kolagenowych. Przy zastosowaniu opatentowanej technologii (MP)2, Venus Legacy wytwarza przyjemne ciepło na skórze. Wielobiegunowe fale radiowe wywołują reakcję termiczną i stymulują tkanki ciała do naturalnej regeneracji, co wpływa na ujędrnianie ciała, redukcję zmarszczek i cellulitu.

Efekt? Lepiej napięta skóra i mniej centymetrów w obwodzie. Aby zobaczyć jednak oczekiwane rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów - od 8 do 10. Cena? Od 400 zł/zabieg (www.estetyka.luxmed.pl)

płaski brzuch
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.