Przebarwienia uroda mn
Fot. Adobe Stock
Ze świata urody

Poznaj najlepsze zabiegi niwelujące przebarwienia!

Są naprawdę skuteczne!

Redakcja VIVA! 10 lipca 2022 13:30
Przebarwienia uroda mn
Fot. Adobe Stock

O ile piegi są trendy (od kilku sezonów trwa nawet moda na ich domalowywanie), to pojawiające się na skórze przebarwienia – wręcz przeciwnie. Na szczęście są metody, by się ich pozbyć! Przeczytaj o tych najskuteczniejszych!

Zobacz także: Masz dość przebarwień? Przeczytaj, jak się ich skutecznie pozbyć!
 

Przebarwienia – jak się ich pozbyć?

Skąd się biorą przebarwienia? Jednym z głównych winowajców jest promieniowanie UV – jeśli przebywamy na słońcu dużo i w dodatku nie stosujemy wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, po wakacjach może się okazać, że na twarzy i dekolcie wystąpiło ich sporo. Czym są te plamki i skąd się biorą? To efekt zaburzonego działania komórek odpowiedzialnych za wydzielanie melaniny (barwnika skóry). Ale przebarwienia mogą być także oznaką schorzeń skóry, a nawet chorób wewnętrznych, dlatego zawsze wymagają kontroli przez dermatologa. Ten sprawdzi ich pochodzenie oraz dobierze właściwą metodę leczenia. A dzięki specjalistycznym urządzeniom zbada też, czy masz tendencję do powstawania nowych przebarwień (wtedy warto zadbać o pielęgnację ze wzmożoną siłą).

przebarwienia
Fot. adobe.stock.com

Najlepsze metody na przebarwienia - Alma Harmony DYe-vl


Urządzenie to emituje światło, które skutecznie likwiduje przebarwienia będące efektem fotostarzenia (działa ono termicznie na komórki zawierające barwnik i niszczy je). Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła – to pozwala na uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Dzięki końcówce chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową, terapia jest komfortowa. Bezpośrednio po zabiegu zmiany ciemnieją, ale potem zaczynają blednąć i zanikać. Aby osiągnąć wymarzony efekt, potrzeba jednak od czterech do sześciu zabiegów, które wykonuje się co trzy tygodnie. Na szczęście nie są one bolesne
i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

www.harmonyxl.pl

Najlepsze metody na przebarwienia - peelingi chemiczne

To jedna z podstawowych metod niwelowania przebarwień. Ostatnio bardzo popularny jest roztwór Jessnera. To mieszanka rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i etanolu. Bezpośrednio po zabiegu nałożenia peelingu skóra może być zaczerwieniona, ale to szybko mija. Potem przez 2-3 dni jest mocno napięta, by później zacząć się złuszczać. Ten proces trwa kolejne 3-4 dni.

www.wellederm.pl


Najlepsze metody na przebarwienia - Etherea MX

Etherea-Mx stanowi wyjątkową, wszechstronną i kompletną platformę zabiegową, która obejmuje szeroki zakres wskazań klinicznych i kosmetycznych, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność działania. Uniwersalne, wszechstronne możliwości zabiegowe wynikają z połączenia kilku technologii w jednym urządzeniu najnowszej generacji. Jedną z nich jest technologia IPL-SQ, która  rozjaśnia przebarwienia, a także zmniejsza zmarszczki, rumień i trądzik i niweluje wiele innych problemów skórnych. 

www.pandamedical.pl

Najlepsze metody na przebarwienia - Mezoterapia 

Mezoterapia nie zastąpi wprawdzie takich zabiegów jak peelingi chemiczne czy laseroterapia, ale stanowi ich doskonałe uzupełnienie. Jest bowiem bardzo skuteczna w zapobieganiu nawrotom plam barwnikowych. Warto zastosować ją prewencyjnie na przykład przed urlopem.

Preparaty wykorzystywane w leczeniu przebarwień:

Dermaheal HSR – ma podwójne działanie: regeneracja skóry + efekt rozjaśnienia. Wpływa na redukcję syntezy melaniny.

RRS® HA Whitening – preparat na przebarwienia, który doskonale sprawdza się w leczeniu depigmentacyjnym twarzy i dekoltu. Stosuje się go do leczenia skóry uszkodzonej słońcem, w melasmie i chloasmie. Efektem jest wybielenie przebarwień i wyregulowanie kolorytu skóry. Preparat przeznaczony jest dla wszystkich, bez limitu wieku. Stosuje się go na twarzy, szyi i dekolcie.

Aquashine – to głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla skóry pozbawionej blasku, z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt, nawilża i rozjaśnia przebarwienia już po pierwszym zabiegu. Nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5% – nawilża skórę. Kompleks peptydowy pobudza komórki do regeneracji i odbudowy. Kompleks odżywczy zawierający: 14 witamin, 24 aminokwasy, 8 minerałów i koenzymów, oraz 5 kwasów nukleinowych. Efekt? Odżywia i regeneruje skórę,  redukuje przebarwienia skóry, plamy starcze i piegi, zmniejszając proces melaniny, zapobiega procesowi nadmiernej hyperpigmentacji oraz redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry dzięki tworzeniu nowych komórek skóry. 

www.sharley.pl

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.