przebarwienia medycyna estetyczna
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Poznaj najlepsze zabiegi niwelujące przebarwienia!

Są naprawdę skuteczne!

Marta Cieplak 12 grudnia 2018 19:30
przebarwienia medycyna estetyczna
Fot. adobe.stock.com

O ile piegi są trendy (od kilku sezonów trwa nawet moda na ich domalowywanie), to pojawiające się przebarwienia – wręcz przeciwnie. Na szczęście są metody, by się ich pozbyć!

Pożegnanie z przebarwieniami

Skąd się biorą przebarwienia? Jednym z głównych winowajców jest promieniowanie UV – jeśli przebywamy na słońcu dużo i w dodatku nie stosujemy wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, po wakacjach może się okazać, że na twarzy i dekolcie wystąpiło ich sporo. Czym są te plamki i skąd się biorą? To efekt zaburzonego działania komórek odpowiedzialnych za wydzielanie melaniny (barwnika skóry). Ale przebarwienia mogą być także oznaką schorzeń skóry, a nawet chorób wewnętrznych, dlatego zawsze wymagają kontroli przez dermatologa. Ten sprawdzi ich pochodzenie oraz dobierze właściwą metodę leczenia. A dzięki specjalistycznym urządzeniom zbada też, czy masz tendencję do powstawania nowych przebarwień (wtedy warto zadbać o pielęgnację ze wzmożoną siłą).

Alma Harmony DYe-vl
Urządzenie to emituje światło, które skutecznie likwiduje przebarwienia będące efektem fotostarzenia (działa ono termicznie na komórki zawierające barwnik i niszczy je). Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła – to pozwala na uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Dzięki końcówce chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową, terapia jest komfortowa. Bezpośrednio po zabiegu zmiany ciemnieją, ale potem zaczynają blednąć i zanikać. Aby osiągnąć wymarzony efekt, potrzeba jednak od czterech do sześciu zabiegów, które wykonuje się co trzy tygodnie. Na szczęście nie są one bolesne
i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia
Polega ona na podaniu bezpośrednio w miejsce zmienione chorobowo substancji leczniczych za pomocą igły. Do wyboru jest kilka specjalnych „koktajli” – o ich zastosowaniu decyduje lekarz. 

Po zabiegach laserowych warto zastosować specjalistyczny preparat pielęgnacyjny, który przyspiesza proces regeneracji. Tak działa m.in. Laserat Cream (PHARMANN, ok. 120 zł). Zmniejsza zaczerwienienia, obrzęk, swędzenie, nadwrażliwość i uczucie dyskomfortu skóry. Idealny także dla osób o skórze wrażliwej!

 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.