Monika Jagaciak
Fot. Pamela Hanson
VIVA! Tylko u nas

Monika Jagaciak zdecydowała się na krótkie cięcie! Czy to jeszcze bardziej rozkręci jej karierę w modelingu?

Marta Cieplak 13 lutego 2018 10:00
Monika Jagaciak
Fot. Pamela Hanson

Monika Jagaciak zaskoczyła świat mody decydując się na radykalną zmianę uczesania. I to podczas nowojorskiego Fashion Week! W nowej fryzurze w stylu pixie cut wygląda świetnie – trochę zawadiacko, ale nadal bardzo dziewczęco. Ciekawe jak na taką metamorfozę zareagował mąż modelki?!

Monika Jac Jagaciak zmienia uczesanie

Monika odkąd zaczęła swoją karierę zawsze miała długie włosy. Dopiero niedawno skróciła je do najmodniejszej długości long bob. Skąd więc taka zmiana? Może Jac marzy, by jej kariera nabrała jeszcze większego tempa jak to miało miejsce w przypadku Anji Rubik po jej słynnej metamorfozie?

 

Za tą zmianą wizerunku stoi słynny kreator fryzur Christiaan Houtenbos, który pracuje w branży modowej od ponad 40 lat (ma na koncie pracę przy kilkudziesięciu okładkach Vogue'a) i odpowiada za jedne z najsłynniejszych cięć wśród modelek i gwiazd, m.in. za boba Darii Werbowy, słynny „top flat” Grace Jones i krótką fryzurę Debbie Harry. Christiaan słynie z nietypowego podejścia do swojego zawodu, często strzyże ludzi za darmo, ale pod warunkiem, że zgodzą się na wszelkie jego pomysły bez narzekania.

„Wielu ludzi chowa się za swoimi włosami. Kiedy zabierasz ten welon włosów dzieje się coś nowego. Zmiana fryzury potrafi zmienić sposób patrzenia na świat. I sposób patrzenia na siebie” – mówi.

Monika oddała się w jego ręce i wygląda rewelacyjnie!

Zbaczcie jak Christiaan „relacjonował” zmianę na Instagramie:

 

 

The lovely @jacmonika bites the bullet. #thebraveinherenttheworld and #fashionweek

Post udostępniony przez Christiaan (@hairbychristiaan)

 

 

@jacmonika #360 #happyending

Post udostępniony przez Christiaan (@hairbychristiaan)

Kariera Moniki Jagaciak

Monika JAC Jagaciak to jedna z najpopularniejszych polskich topmodelek. Swoją spektakularną karierę rozpoczęła już w wieku 13 lat, kiedy to została twarzą marki Hermes. W kolejnych latach współpracowała m. in. z Calvinem Kleinem, Valentino, Dolce&Gabbana i domem mody Marca Jacobsa. Jako nastolatka wzięła również udział w kampanii Chanel, co uważa za swoje największe życiowe osiągnięcie. W wywiadzie dla magazynu VIVA! MODA powiedziała: "W 2010 roku jako jedyna 16-latka na świecie zrobiłam kampanię kosmetyczną Chanel. Jest to najbardziej lojalna marka, z jaką kiedykolwiek się spotkałam. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko zdarza się, że dziewczyny tak długo współpracują z jedną marką. (...) Sam świat mody strasznie szybko się zmienia. Jednego dnia wszyscy zachwycają się nowym projektantem, a po pięciu sezonach nikt już o nim nie pamięta, pojawiają się nowi. Kiedy ja zaczynałam, nie było tak dużych zmian, moda była bardziej stabilna. Dlatego traktuję tę wieloletnią współpracę z Chanel make up jako moje największe osiągnięcie". Mimo wielkiej popularności na całym świecie, pilnie strzeże swojej prywatności. Niewiele również wiadomo o jej życiu osobistym poza tym, że w 2017 poślubiła fotografa serbskiego pochodzenia.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.