METAMORFOZY GWIAZD

Już tak nie wygląda… Zobacz spektakularną metamorfozę filmowego Aragorna!

Viggo Mortensen zmienił się nie do poznania...

Konrad Szczęsny 17 lutego 2019 13:58

Mimo że jest kojarzony głównie z roli Aragorna w ekranizacji trylogii J.R.R. Tolkiena, Viggo Mortensen ma na koncie wiele znakomitych ról, by wymienić te w Wschodnie obietnice (2007), Karmazynowym przypływie (1995) czy Niebezpiecznej metodzie (2011). Obecnie na ekranach polskich kin wyświetlany jest Green book - za rolę w tym obrazie został nominowany do Oscara za Najlepszą rolę pierwszoplanową, zaś film otrzymał łącznie pięć nominacji. To, jaką metamorfozę przeszedł na jego potrzeby 60-latek, robi ogromne wrażenie!

Metamorfoza Viggo Mortensena, filmowego Aragorna

O ile w trylogii Petera Jacksona został ucharakteryzowany na wędrowca, posługującego się pseudonimem Obieżyświat, który później okazuje się prawowitym królem, o tyle w Green Booku (opartym na faktach) jest on ojcem i mężem, który zostaje szoferem po tym, jak klub nocny, w którym był ochroniarzem, zostaje zamknięty z powodu remontu.

Frank „Tony Wara” Vallelonga (bo tak nazywa się filmowe wcielenie aktora) wyrusza wraz z nowym szefem, afroamerykańskim wybitnym pianistą Donem Shirleyem, na południe Stanów Zjednoczonych, gdzie segregacja rasowa wciąż jest kultywowana w bardzo ostrej i bezkompromisowej formie. Tak zaczyna się ich relacja, która z czasem przeradza się w serdeczną przyjaźń.

Na potrzeby roli 60-letni Viggo Mortensen musiał m.in. przefarbować włosy i przytyć... 20 kilogramów! W części scen mówi także po włosku, więc nauczył się podstaw tego języka.

„Zanim przystąpiliśmy do zdjęć, poznałem Nicka Vallelongę, syna Tony’ego, i jego rodzinę. Nick jest jednym ze współscenarzystów filmu Green Book. Bardzo dużo rozmawiałem z nim o jego ojcu i Donie Shirleyu, oglądałem materiały wideo, zdjęcia, słuchałem wspomnień. No i mnóstwo jadłem... We włoskich rodzinach jest tak, że kiedy zjadasz kolejne dania, natychmiast podają ci nowe, a kiedy przestajesz jeść, to się ciężko obrażają. A ta rodzina była wyjątkowo gościnna i szczodra”, mówił o przygotowaniach do roli w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Dodał, że uczył się zachowywać jak Tony Vallelonga, którego miał grać.

„Nick pokazywał mi, jak Tony trzymał widelec, jak zapalał papierosa. Byłem ciekaw, jaki rodzaj pizzy Tony lubił najbardziej albo gdzie jadał poza domem w Nowym Jorku. No i kiedyś poszliśmy do takiego ulubionego miejsca Tony’ego i gdy przyniesiono pizzę, chciałem ukroić kawałek, ale wtedy Nick zatrzymał moją rękę i krzyknął, bym tego nie robił. Okazało się, że mój bohater od razu zjadał ją w całości. Uff! Sporo przytyłem, ale tylko tak mogłem uwiarygodnić Tony'ego”, wyjaśnił.

Viggo Mortensen: życie prywatne

Aktor przez 10 lat był mężem Christene „Exene” Cervenki. Ślub wzięli 8 lipca 1987, zaś nieco ponad sześć miesięcy później na świecie pojawił się ich syn Henry Blake. W 1992 roku ogłosili separację, zaś pięć lat później rozwiedli się. Od 2009 roku Viggo Mortensen jest związany z hiszpańską aktorką Ariadną Gil.

W galerii możesz zobaczyć, jak filmowy Aragorn zmieniał się z biegiem lat, także do ról! W którym wcieleniu podoba Ci się najbardziej?  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.