Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Ze świata urody

Czy menicure, czyli męski manicure, opanuje ulice?

Pomalowane paznokcie nosi już nie tylko Michał Szpak!

Marta Cieplak 26 stycznia 2020 14:30
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Gdy Michał Szpak pojawił się po raz pierwszy na polskiej scenie muzycznej, zaszokował wszystkich swoim wyglądem. Długie włosy, obrysowane czarną kredką powieki i pomalowane na ciemno paznokcie robiły wtedy piorunujące wrażenie! Teraz są już niemal normą w świecie męskiej mody, a look Michała Szpaka już nie szokuje, a inspiruje. W Stanach Zjednoczonych mówi się już nawet o menicure, czyli manikiurze dla mężczyzn. Czy ten trend zawita także do Polski?

Menicure – która z gwiazd nosi pomalowane paznokcie?

Jeszcze dwadzieścia lat temu trudno było zobaczyć w salonie manicure mężczyznę. Ale od ładnych kilku lat panowie także regularnie chodzą na zabiegi pielęgnacyjne bo wiedzą, że w biznesie wygląd dłoni jest niezwykle ważny. Większość z nich decyduje się jednak tylko na opiłowanie, usunięcie skórek i pomalowanie paznokci odżywką. Choć młodsi faceci coraz chętniej eksperymentują z ciemnymi odcieniami, właśnie w stylu Michała Szpaka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@party.pl Wszystko już jasne... Otrzymałem 4 statuetki (trzy w tegorocznych kategoriach - InstaGwiazda Roku, Fenomen Roku oraz gwiazda roku Party.pl oraz statuetkę z 2017 roku w kategorii "Najlepiej ubrany mężczyzna"). Sukcesy muzyczne są dla mnie naturalnie najistotniejsze… Jednak świadomość pracy i wysiłku włożonego w ostatnim roku w jakość mojego wizerunku sprawia, że takie wyróżnienia są dla mnie wiatrem w żagle... Z tego miejsca pragnę podziękować ludziom którzy pomagają mi dbać o poziom estetyczny i ciągle umożliwiają mi wyrażanie siebie i podnoszenie poprzeczki w wizualnym aspekcie mojej artystycznej drogi. @thedreamsstudio - team wizerunkowy który spina artystyczną całość i współtworzy moje social media oraz kreuje oprawę tras koncertowych @mateunia - dziękuję za stylistyczną prace w zeszłym roku! Modowo zaszaleliśmy 😉 @sandellstyling - dziękuję za tworzenie autorskich artystycznych kreacji. Bez twojego talentu i archiwum Classica oraz Dreamer TOUR nie byłby tak wyjątkowe. @malgo.nedza - dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość! Mało kto by wytrzymał te ilości brokatu WSZĘDZIE! Hahaha Ps. Dopiero się rozkręcamy! Ps.2 NAJWAŻNIEJSZE: DZIĘKUJE MOIM FANOM!!!!!!!!!! Wasze oddanie we wszelkich głosowaniach jest dla mnie wyrazem Waszej akceptacji dla naszych pomysłów a zaraz po mojej satysfakcji najważniejsze jest dla mnie Wasze zadowolenie! Osobiście podziękuję Wam raz jeszcze na zlocie OFC który już niebawem... Nie mogę się doczekać! @michalszpak.ofc Fot. @stareoness Style. @sandellstyling

A post shared by Michał Szpak (@michal_szpakofficial) on

I nie są to tylko muzycy czy modele, ale młodzi mężczyźni, którzy nie boją się eksperymentować. Którzy kochają świat mody i wyłapują trendy lansowane przez znane osoby, takie jak Harry Styles przez Marc Jacobs.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YASSSS✨ @harrystyles 🙂🙏🏽 More men need to get on this please!!! 😍 #mensnails #nailsformen

A post shared by Nails By Kylie (@nailcandykylie) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waiting. #next #accessorygamestrong

A post shared by Marc Jacobs (@themarcjacobs) on

Znany projektant ostatnio bardzo często pokazuje się nie tyko w menicure, ale także w makijażu i... spinkach we włosach? Szokujące czy inspirujące?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In bed. @marcjacobsbeauty

A post shared by Marc Jacobs (@themarcjacobs) on

Męski makijaż – jak malują się mężczyźni?

Przy tej okazji warto wspomnieć, że pierwsze produkty do męskiego makijażu wprowadził Jean Paul Gaultier już kilkanaście lat temu! A w 2018 Chanel wprowadziło linię Boy de Chanel, w skład której wchodzą m.in. podkład, kredka do brwi i balsam do ust.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Flashback to one of the hottest vids of 2019, Wookie's brand film for Chanel and Marie Claire. 🔥🤤So maybe alluring angles, gestures and poses in this vid. 🤤 Hopefully, we'll get to see this side of Wookie again anytime soon. ☺️🙏🏻 @chanel.beauty.korea @chanel.beauty @marieclairekorea #ChanelxWook #샤넬 #샤넬뷰티 #chanelbeauty #boydechanel #보이드샤넬 #leedongwook #wookie #이동욱 #李栋旭 #ЛиДонУк #배우 #도깨비 #저승사자#저승이 #イドンウク #드라마 #국민프로듀서대표 #타인은지옥이다 #서문조 #ocn드라마 #hellisotherpeople #왕눈이 #strangersfromhell #이동욱은토크가하고싶어서 #12월4일 #토크쇼 #구미호뎐 #구미호 #이연

A post shared by Lee Dong Wook Global Fans (@leedongwookaddicts_global) on

Idea jest taka, że każdy z nas, niezależnie od płci, chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego mężczyźni sięgają pod kremy BB i podkłady, by ich skóra wyglądała tak dobrze jak koleżanek z biura. Dbają o dłonie i usta, bo ich wygląd jest ich wizytówką. Decydują się na produkty dające efekt, ale takie, których nikt u nich nie zauważy – mają się stapiać ze skórą i być niewykrywalne.

Zupełnie inną kategorią jest makijaż sceniczny, tak uwielbiany przez Michała Szpaka!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Dziwny jest ten świat” #wolnosc

A post shared by Michał Szpak (@michal_szpakofficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#gold #august #portrait

A post shared by Michał Szpak (@michal_szpakofficial) on

Michał na co dzień także chętnie podkreśla spojrzenie obrysowując górną i dolną powiekę czarną kredką. To samo robi m.in. Jared Leto i Johnny Depp. A w ich ślad młodzi mężczyźni. Czyżby niedługo stało się to już klasycznym lookiem? Czas pokaże! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.