trendy medycyna estetyczna
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Tegoroczne trendy w medycynie estetycznej zadziwiają!

Sprawdź, co będzie modne w 2019

Aleksandra Charzewska 4 stycznia 2019 15:30
trendy medycyna estetyczna
Fot. Adobe Stock

Nie da się ukryć, że współczesne społeczeństwo chce zawsze wyglądać dobrze, nie tylko w social mediach. Wraz z wzrostem popularności takich celebrytek jak Kim Kardashian i Kylie Jenner stale rośnie popularność usług z zakresu medycyny estetycznej. Poprawianie urody, jest teraz na porządku dziennym, tak jak jak wizyty u manicurzystki czy fryzjera. Nic dziwnego więc, że również w tej dziedzinie wyróżnia się najpopularniejsze trendy i tendencję. Co rok 2019 przyniesie medycynie estetycznej?

Trendy w medycynie estetycznej 2019

Pierwszym i również jednym z najbardziej istotnych trendów 2019 jest zdrowe podejście do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Co to oznacza? Zdecydowanie bardziej pożądany jest aktualnie delikatny efekt, niezauważalny na pierwszy rzut oka. Zamiast powiększać usta do granic możliwości, w tym roku będziemy wybierać delikatne wyrównanie dysproporcji warg lub subtelne ich powiększenie. Dosłowne poprawianie urody również stanie się mniej atrakcyjne. Wraz z 2019 przyszła moda na zapobieganie, czyli wszelkie zabiegi mające na celu utrzymać naszą skórę w jak najlepszej kondycji będą teraz najbardziej popularne. Również podejście do wybierania gabinetów medycyny estetycznej się zmieni. Zamiast podróżować do krajów słabiej rozwiniętych, gdzie ceny za takie usługi są zdecydowanie niższe, będziemy wybierać sprawdzone, renomowane gabinety niezależnie od kosztów.

A jakie zabiegi będą w tym roku najmodniejsze?

Oczywiście te, które mają zapobiegać starzeniu skóry, takie jak mezoterapia czy terapia osoczem bogato-płytkowym. W 2019 na topie będą również różnorodne zabiegi z wykorzystaniem lasera. Dodatkowo, warto zdecydować się również na modny… body contouring! Na czym polega ten zabieg? To seria różnorodnych czynnościach (także chirurgicznych) mających na celu poprawę wyglądu sylwetki. Przystąpienie do tego nie jest jednak łatwe. Kandydat musi spełniać wiele specjalistycznych warunków, dzięki czemu proces zmiany figury będzie całkowicie bezpieczny.

Paradoksalnie, moda na naturalny wygląd w 2019 roku z łatwością odnalazła swoją przestrzeń w medycynie estetycznej. Koniec z przesadnie wygładzoną twarzą, wielkimi ustami czy liftingiem twarzy. Drobne poprawki, które mają poprawić Twoją samoocenę to tegoroczne maksimum.  

medycyna estetyczna
Fot. Adobe.Stock.com
przebarwienia medycyna estetyczna
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.