jak poprawi nos bez operacji?
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Mała zmiana, wielki efekt. Czyli jak poprawić niedoskonałości w ekspresowym tempie

I bez użycia skalpela

Marta Cieplak 2 czerwca 2022 13:45
jak poprawi nos bez operacji?
Fot. adobe.stock.com

Na twojej liście „do poprawki” jest garbaty nos, niesymetryczne usta czy niezbyt ładna linia żuchwy? Wcale nie musisz wybierać się do chirurga plastyka. Wystarczy doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Taki jak Martyna Szaniawska, właścicielka Skin Harmony Clinic, która odpowiada na nurtujące cię pytania.

Medycyna estetyczna zamiast operacji plastycznej?

Tak, to naprawdę możliwe. Bo dzięki nowym preparatom, metodom ich podania i doskonalonej wiedzy, lekarz medycyny estetycznej może zniwelować niedoskonałości i sprawić, że poczujesz się piękna. Bez konieczności ingerencji chirurgicznej. O szczegóły takich procedur pytamy naszego eksperta.

Wiele kobiet widzi defekty, które chciałyby poprawić. Co można zdziałać za pomocą prostych zabiegów?
Medycyna estetyczna potrafi naprawdę wiele. Możemy wyrównać koloryt skóry, likwidując laserowo rumień czy przebarwienia, zadbać o jej jędrność i elastyczność, stosując zabiegi stymulujące i zagęszczające, czy wreszcie podjąć się wolumetrii twarzy, uzupełniając ubytki w okolicy na przykład kości jarzmowej lub brody, likwidując nierówność nosa czy modelując kształt ust. Kluczem jest zawsze mądre poprowadzenie pacjenta dzięki odpowiednio dobranym zabiegom.

Jak wygląda taka procedura modelowania nosa? Jak wiele można zmienić bez ingerencji chirurgicznej?
Wszystko zależy od anatomii środkowej części twarzy danego pacjenta, ale faktycznie medycyną estetyczną jesteśmy w stanie zdziałać dość dużo. Możemy poprawić nos z profilu, pozbyć się często niechcianego „garba”, poprawić symetrię i spowodować, aby stał się lekko zadarty. Problem pojawia się, gdy zaczynamy mówić o korekcji wielkości nosa, korekcji po złamaniach, dużych zniekształceniach… W takich sytuacjach niestety najczęściej musimy sięgnąć już po pomoc chirurga.

Klinika Strzałkowski najlepsze zabiegi odmładzające
Fot. adobe.stock.com

Czy można też zmienić wygląd podbródka i żuchwy?
Oczywiście! Dzięki odpowiedniemu podaniu kwasu hialuronowego możemy bardzo ładnie wydobyć i wymodelować linię żuchwy. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy pacjent to osobna historia i zawsze w gabinecie rozpatrywany jest on indywidualnie pod kątem proporcji i oczekiwanych efektów. Nie każdemu pacjentowi pasuje bowiem bardzo mocno zarysowana linia żuchwy. Co do podbródka, w mojej opinii w większości przypadków najlepiej sprawdzi się miejscowa liposukcja z kondycjonowaniem i zagęszczaniem skóry, czyli połączenie medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną.
 
Wiele mówi się też o poprawie wyglądu oczu, opadających powiek. Na jakie efekty możemy liczyć?

Medycyna estetyczna akurat w przypadku opadających powiek ma bardzo ograniczone pole manewru. Jedyne, co możemy zrobić, to dbać o elastyczność powieki, czyli zapobiegać. Oczywiście jest wielu producentów przeróżnych sprzętów, którzy obiecują wiele, lecz podchodząc uczciwie do tematu, żaden zabieg medycyny estetycznej niestety nie da takich efektów, jak chirurgiczna plastyka powiek. Należy również wspomnieć o tym, iż procedury te są obecnie traktowane w kategoriach zabiegu, a nie operacji. Często odbywają się w znieczuleniu miejscowym i trwają relatywnie krótko. W zasadzie można powiedzieć, że zabiegi blefaroplastyki są obecnie na pograniczu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Szaniawska Skin Harmony Clinic
Fot. materiały prasowe

Lek. Martyna Szaniawska, właścicielka Skin Harmony Clinic www.skinharmonyclinic.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.