LVMH robi żele antybakteryjne zamiast perfum
Fot. adobe.stock.com, Instagram@givenchy; Instagram@diorperfumes
Ze świata urody

LVMH, właściciel Diora i Givenchy, zamiast perfum będzie produkował żele antybakteryjne!

Trafią one bezpłatnie do francuskich szpitali jeszcze w tym tygodniu!

Redakcja VIVA! 17 marca 2020 12:16
LVMH robi żele antybakteryjne zamiast perfum
Fot. adobe.stock.com, Instagram@givenchy; Instagram@diorperfumes

LVMH to największy koncern produkujący dobra luksusowe na świecie. Należą do niego takie marki jak Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Celine, Fendi czy Tiffany&Co. Wczoraj, ze względu na pogarszającą się sytuację z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą zachorowań we Francji, zarząd firmy podjął decyzje o tym, by w fabrykach produkujących kosmetyki zamiast perfum wytwarzać teraz żele antybakteryjne.

LVMH pomaga w walce z koronawirusem we Francji

Produkcja żeli antybakteryjnych już ruszyła i władze koncernu zapewniają, że pierwsze dostawy dotrą do szpitali nawet w tym tygodniu. Na pomoc może liczyć aż 39 placówek.

Żele będą dostarczane za darmo do instytucji medycznych, można przeczytać w oświadczeniu.

W Polsce żele antybakteryjne produkuje Orlen. Na razie większość z nich trafia do szpitali, ale część jest już także w sprzedaży. Na razie koszt 5 l opakowania to 95 zł. Ale po fali niezadowolenia, która pojawiła się w internecie firma oświadczyła, ze wprowadzi także mniejsze i tańsze warianty.

Jak polskie firmy wspomagają walkę z koronawirusem?

Firma produkując meble i dodatki do domu pod szyldem Salony Agata przekazała na rzecz walki z koronawirusem 1 mln złotych. Ma być on przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

Wszyscy, zarówno nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny - stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość,  powiedział Grzegorz Przondziono, prezes spółki Agata. 

Z kolei polski producent ubrań sportowych, 4F, poinformował, że przekaże aż 20% obrotów ze sklepu internetowego na ten sam cel. Dodatkowo marka przekazała także 300 par gogli dla pracowników warszawskiego szpitala MSWiA, który został przekształcony w największy szpital zakaźny w Polsce.

Od dzisiaj zmienia profil i zaczyna szyć fartuchy, ochraniacze na buty. Przygotowują się też do szycia maseczek. Brawo! Oby w ślad za nimi poszły kolejne firmy!

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.