ksiezniczka-eugenia-pokazala-blizne
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Księżniczka Eugenia pokazała na Instagramie ogromną bliznę na plecach!

Miała ku temu ważny powód!

Marta Cieplak 30 czerwca 2020 15:15
ksiezniczka-eugenia-pokazala-blizne
Fot. Getty Images

Księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II, jest wyjątkowo aktywna w mediach społecznościowych. Na jej Instagramie można zobaczyć sporo zdjęć, które pokazują, jak żyje na co dzień członkini rodziny królewskiej. Są tam zdjęcia z mężem, mamą oraz zdjęcia z dzieciństwa. Ale to ostatnia fotografia sprawiła, że wszyscy mówią teraz tylko o niej! Na zdjęciu widać bowiem bardzo dużą, długą bliznę wzdłuż kręgosłupa. Okazuje się, że to „pamiątka” z dzieciństwa...

Blizna księżniczki Eugenii

20-centymetrowa blizna wzdłuż kręgosłupa to ślad po operacji skoliozy, którą księżniczka przeszła w wieku 12 lat. A właśnie na 29 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy, dlatego Eugenia postanowiła uwiecznić ją na Instagramie. Nigdy nie chciała tej blizny usuwać ani tuszować. To część jej przeszłości i pokazując ją milionom ludzi chce zwiększać świadomość tego schorzenia i dodawać otuchy tym, którzy planują operację albo właśnie ją przeszli.

Chciałam tylko podzielić się swoją blizną i zachęcić każdego, kto przeszedł przez coś podobnego, aby podzielić się swoją ze mną. Bądźmy dumni z naszych blizn, napisała pod postem.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy księżniczka Eugenia pokazała swoją bliznę. Zrobiła to także w dniu swojego ślubu. W dodatku zaprojektowała suknię tak, by tę bliznę dodatkowo wyeksponować. Podziwiamy!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.