ksiezniczka-eugenia-pokazala-blizne
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Księżniczka Eugenia pokazała na Instagramie ogromną bliznę na plecach!

Miała ku temu ważny powód!

Marta Cieplak 30 czerwca 2020 15:15
ksiezniczka-eugenia-pokazala-blizne
Fot. Getty Images

Księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II, jest wyjątkowo aktywna w mediach społecznościowych. Na jej Instagramie można zobaczyć sporo zdjęć, które pokazują, jak żyje na co dzień członkini rodziny królewskiej. Są tam zdjęcia z mężem, mamą oraz zdjęcia z dzieciństwa. Ale to ostatnia fotografia sprawiła, że wszyscy mówią teraz tylko o niej! Na zdjęciu widać bowiem bardzo dużą, długą bliznę wzdłuż kręgosłupa. Okazuje się, że to „pamiątka” z dzieciństwa...

Blizna księżniczki Eugenii

20-centymetrowa blizna wzdłuż kręgosłupa to ślad po operacji skoliozy, którą księżniczka przeszła w wieku 12 lat. A właśnie na 29 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy, dlatego Eugenia postanowiła uwiecznić ją na Instagramie. Nigdy nie chciała tej blizny usuwać ani tuszować. To część jej przeszłości i pokazując ją milionom ludzi chce zwiększać świadomość tego schorzenia i dodawać otuchy tym, którzy planują operację albo właśnie ją przeszli.

Chciałam tylko podzielić się swoją blizną i zachęcić każdego, kto przeszedł przez coś podobnego, aby podzielić się swoją ze mną. Bądźmy dumni z naszych blizn, napisała pod postem.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy księżniczka Eugenia pokazała swoją bliznę. Zrobiła to także w dniu swojego ślubu. W dodatku zaprojektowała suknię tak, by tę bliznę dodatkowo wyeksponować. Podziwiamy!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.