królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
ze świata urody

Sekret pięknej skóry królowej Elżbiety jest zaskakująco prosty!

I nic nie kosztuje!

Marta Cieplak 30 września 2019 17:15
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta mimo swoich 93 lat wygląda nadal doskonale. Jest zawsze uśmiechnięta, a na jej twarzy widać zaskakująco mało zmarszczek jak na ten wiek. Jak ona to robi?

Sekret pięknej skóry królowej Elżbiety

Sekret jej niesamowitego wyglądu zdradził niedawno Stuart Miles, brytyjski specjalista od odmładzania, w rozmowie z magazynem Hello. Podkreślił, że przede wszystkim królowa unika stresu, który jak wiadomo ma bardzo duży wpływ na przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Miles twierdzi, że to dzięki doskonałej służbie oraz doradcom królowa nie musi skupiać się na detalach i jest bardzo spokojną i pogodną osobą. To zresztą widać na zdjęciach. Dodaje też, że na jej postrzeganie jako młodszej niż w rzeczywistości wpływ ma także to, że od lat czesze się i maluje właściwie w ten sam sposób, dlatego dla wielu osób, po prostu wygląda tak samo!

Dlaczego królowa Elżbieta unika słońca?

Najciekawsze jest jednak to, co Miles mówi o kondycji skóry królowej. „Ma niesamowitą skórę, a to głównie z powodu unikania promieni słonecznych. Podczas zagranicznych podróży zawsze nosiła kapelusz lub parasolkę, które chroniły skórę przed działaniem słońca. Nie wyjeżdża też nigdzie daleko na wakacje, zamiast tropików wybiera zawsze Szkocję! To właśnie sprawiło, że jej skóra jest w tak doskonałej kondycji” podkreśla ekspert.

I tu nie sposób się z nim nie zgodzić! W końcu dermatolodzy ostrzegają, że nasz wygląd w największym stopniu zależy właśnie od fotostarzenia. Dlatego też większość gwiazd pytana o swój ulubiony kosmetyk, wymienia kremy z wysokimi filtrami. A królowa poszła jeszcze o krok dalej i jak widać, bardzo się to opłaciło! 

Chcesz mieć skórę jak królowa? Wypróbuj te produkty:

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!