Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 3 lipca 2017 09:15
1/6
Pielęgnacja z koenzymem Q10
Copyright @Fotolia
1/6

Prawie 20 lat temu, w 1999 roku, badania wykazały, że długotrwałe stosowanie preparatów z koenzymem Q10 wyraźnie zmniejsza zmarszczki mimiczne. Z kolei w 2005 roku, w Journal of Investigative Dermatology opublikowano artykuł, który udowadniał udział koenzymu w regeneracji uszkodzeń, spowodowanych działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego.

Zbawienne działanie

Wraz z wiekiem poziom koenzymu Q10 w organizmie spada, co w konsekwencji znacznie obniża zdolność komórek do regeneracji. Dlatego warto stosować bogate w niego kremy, bo świetnie dotlenia komórki
oraz niszczy wolne rodniki, dzięki czemu sprawia, że proces starzenia jest spowolniony.

Co wybrać?

Po pierwsze - koenzym Q10 nie może być tylko dodatkiem do produktu. Wiele firm reklamuje kosmetyki z cennym składnikiem, jako poprawiające jędrność skóry. W rzeczywistości, ilość koenzymu jest na tyle mała, że nie zadziała w prawidłowy sposób.
Patrząc na skład INCI, sprawdź czy substancje aktywne znajdują się w pierwszej kolejności. Jeśli tak, to możesz mieć pewność, że kosmetyk sprawdzi się, jeżeli jednak substancje te znajdują się na końcu listy – oznacza to, że niewielka ilość, nie będzie miała znaczącego wpływu na kondycję skóry.

Na dodatek…

Koenzym Q10 znajduje się np. w tuńczyku czy łososiu. Z tego względu warto dbać o to, aby nie zabrakło ich w naszym jadłospisie. Jeśli jednak nie jesteś fanką ryb, zaopatrz się w koenzym w formie kapsułek i stosuj go jako sumplement diety.

2/6
Seria kosmetyków odmładzających  dotleniających skórę Q10 plusC, NIVEA, 39,99 zł (za każdy z kremów)
Copyright @Materiały prasowe
2/6

3/6
Serum do twarzy Power 10 Formula, IT'S SKIN, 69 zł
Copyright @Materiały prasowe
3/6

4/6
Przeciwzmarszczkowy krem napinający skórę, DECLARE, 156 zł
Copyright @Materiały prasowe
4/6

5/6
Krem przeciwzmarszczkowy z Q10, ZIAJA, 8 zł
Copyright @Materiały prasowe
5/6

6/6
Krem do twarzy Cellular Time Release Moisturizer Intensive, LA PRAIRIE, 809 zł.
Copyright @Materiały prasowe
6/6

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.