Katarzyna Cichopek
Fot. Piotr Porębski
Tylko w VIVIE!

Katarzyna Cichopek, jedna z ulubionych polskich gwiazd, zdradziła nam sekrety swojej urody

Jak pielęgnuje włosy, gdzie odpoczywa i co z jej postanowieniami?

Katarzyna Piątkowska 22 sierpnia 2019 20:28
Katarzyna Cichopek
Fot. Piotr Porębski

Katarzyna Cichopek jest jedną z ulubionych polskich gwiazd. Jej fanki marzą o tym, żeby wyglądać tak jak ona. Świeżo i dziewczęco.  Dlatego sprawdzamy jak dba o urodę.

- Wiele lat temu opowiadałaś mi, że jeździsz samochodem ze śpiewem na ustach i wzbudzasz na drodze sporą sensację. Coś się zmieniło?

Tak. Teraz jeszcze zdarza mi się jeździć z maseczką na twarzy. Bardzo cenię czas, bo mam go mało. Wykorzystuję więc „międzyczas” (śmiech). I tak poszłam kiedyś w „międzyczasie” do mojego ulubionego beauty SPA CeCe Beauty Clinic na zabieg na twarz. Gdy kosmetyczka już miała mi na koniec nakładać maseczkę, zadzwonili z produkcji „M jak miłość”, że jest przyspieszenie na planie zdjęciowym, i że bardzo proszą, żebym przyjechała wcześniej o godzinę. Jak leżałam na kozetce tak wsiadłam do auta. Z maseczką na twarzy i ochronnym czepku na włosach. Śpiewałam też jak zawsze i podrygiwałam. Wydaje mi się, że niektórym kierowcom stojącym ze mną w korku poprawiłam humor.

- Kiedyś słynęłaś z pięknych loków, ale od dłuższego czasu nosisz proste włosy.

To jest wymóg serialowy. Moja postać tak została wymyślona, a poza tym muszę mieć jedną fryzurę do kontynuacji scen i ewentualnych dogrywek. Chyba, że w wakacje. Wtedy pozwalam kręcić się moim włosom, ale muszę przyznać, że czuję się tak trochę nieuczesana.

- Takie ciągłe prostowanie nie jest dla nich zbyt dobre.

Ponieważ męczę je każdego dnia, wkładam w nie bardzo dużo pracy. Wolę stać godzinę przed lustrem i prostować je na szczotkę, niż zrobić to samo prostownicą w ciągu dziesięciu minut. Włosy kręcone są z natury suche i trzeba bardzo dbać o ich nawilżenie. Teraz mam dłuższego boba i to jest dla mnie długość idealna, bo sama mogę sobie z tą fryzurą wszystko zrobić.

- Myślałam, że oddajesz je w ręce specjalistów.

Na co dzień nie, bo włosy mnie bolą. Moi znajomi śmieją się, że przecież włosy nie mogą boleć. A ja mam tak wrażliwe cebulki, że po prostu boli mnie skóra głowy. Dlatego zawsze sama dbam o włosy. Ale przed wielkimi wyjściami korzystam z umiejętności stylistów fryzur.

- Jakich produktów używasz?

Oczywiście szamponu, ale też nie zapominam o odżywkach i maskach. Odżywki używam za każdym razem po myciu włosów, maskę nakładam dwa, trzy razy w tygodniu. Jeśli mam wolny dzień to chodzę cały dzień z turbanem na głowie, a pod nim mam właśnie nałożoną maskę albo ampułki. Cenię sobie produkty, które nawilżają i zabezpieczają włosy przed gorącym powietrzem. Na koniec zawsze nakładam olejek zabezpieczająco-wygładzający. Szalenie ważną rzeczą jest też dbanie o włosy od wewnątrz. Zażywam biotynę i piję bardzo dużo wody. Od nowego roku mam takie postanowienie, że nie rozstaję się z butelką Dafi z wodą.

- Ciężko jest wytrwać w noworocznych postanowieniach.

Wiem. Mam ich wiele, a realizuję je… z różnym powodzeniem. Ale mam już starsze dzieci - syn kończy w tym roku dziesięć lat, a córka sześć i w ciągu dnia, gdy oni są w szkole i w przedszkolu mam trochę więcej czasu dla siebie.

- Jak go wykorzystujesz?

Kiedyś oddawałam im całą siebie i cały swój czas. A dzisiaj mogę się trochę zregenerować. 

Katarzyna Cichopek
Fot. VIPHOTO/East News

Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…