Katarzyna Cichopek
Fot. Piotr Porębski
Tylko w VIVIE!

Katarzyna Cichopek, jedna z ulubionych polskich gwiazd, zdradziła nam sekrety swojej urody

Jak pielęgnuje włosy, gdzie odpoczywa i co z jej postanowieniami?

Katarzyna Piątkowska 22 sierpnia 2019 20:28
Katarzyna Cichopek
Fot. Piotr Porębski

Katarzyna Cichopek jest jedną z ulubionych polskich gwiazd. Jej fanki marzą o tym, żeby wyglądać tak jak ona. Świeżo i dziewczęco.  Dlatego sprawdzamy jak dba o urodę.

- Wiele lat temu opowiadałaś mi, że jeździsz samochodem ze śpiewem na ustach i wzbudzasz na drodze sporą sensację. Coś się zmieniło?

Tak. Teraz jeszcze zdarza mi się jeździć z maseczką na twarzy. Bardzo cenię czas, bo mam go mało. Wykorzystuję więc „międzyczas” (śmiech). I tak poszłam kiedyś w „międzyczasie” do mojego ulubionego beauty SPA CeCe Beauty Clinic na zabieg na twarz. Gdy kosmetyczka już miała mi na koniec nakładać maseczkę, zadzwonili z produkcji „M jak miłość”, że jest przyspieszenie na planie zdjęciowym, i że bardzo proszą, żebym przyjechała wcześniej o godzinę. Jak leżałam na kozetce tak wsiadłam do auta. Z maseczką na twarzy i ochronnym czepku na włosach. Śpiewałam też jak zawsze i podrygiwałam. Wydaje mi się, że niektórym kierowcom stojącym ze mną w korku poprawiłam humor.

- Kiedyś słynęłaś z pięknych loków, ale od dłuższego czasu nosisz proste włosy.

To jest wymóg serialowy. Moja postać tak została wymyślona, a poza tym muszę mieć jedną fryzurę do kontynuacji scen i ewentualnych dogrywek. Chyba, że w wakacje. Wtedy pozwalam kręcić się moim włosom, ale muszę przyznać, że czuję się tak trochę nieuczesana.

- Takie ciągłe prostowanie nie jest dla nich zbyt dobre.

Ponieważ męczę je każdego dnia, wkładam w nie bardzo dużo pracy. Wolę stać godzinę przed lustrem i prostować je na szczotkę, niż zrobić to samo prostownicą w ciągu dziesięciu minut. Włosy kręcone są z natury suche i trzeba bardzo dbać o ich nawilżenie. Teraz mam dłuższego boba i to jest dla mnie długość idealna, bo sama mogę sobie z tą fryzurą wszystko zrobić.

- Myślałam, że oddajesz je w ręce specjalistów.

Na co dzień nie, bo włosy mnie bolą. Moi znajomi śmieją się, że przecież włosy nie mogą boleć. A ja mam tak wrażliwe cebulki, że po prostu boli mnie skóra głowy. Dlatego zawsze sama dbam o włosy. Ale przed wielkimi wyjściami korzystam z umiejętności stylistów fryzur.

- Jakich produktów używasz?

Oczywiście szamponu, ale też nie zapominam o odżywkach i maskach. Odżywki używam za każdym razem po myciu włosów, maskę nakładam dwa, trzy razy w tygodniu. Jeśli mam wolny dzień to chodzę cały dzień z turbanem na głowie, a pod nim mam właśnie nałożoną maskę albo ampułki. Cenię sobie produkty, które nawilżają i zabezpieczają włosy przed gorącym powietrzem. Na koniec zawsze nakładam olejek zabezpieczająco-wygładzający. Szalenie ważną rzeczą jest też dbanie o włosy od wewnątrz. Zażywam biotynę i piję bardzo dużo wody. Od nowego roku mam takie postanowienie, że nie rozstaję się z butelką Dafi z wodą.

- Ciężko jest wytrwać w noworocznych postanowieniach.

Wiem. Mam ich wiele, a realizuję je… z różnym powodzeniem. Ale mam już starsze dzieci - syn kończy w tym roku dziesięć lat, a córka sześć i w ciągu dnia, gdy oni są w szkole i w przedszkolu mam trochę więcej czasu dla siebie.

- Jak go wykorzystujesz?

Kiedyś oddawałam im całą siebie i cały swój czas. A dzisiaj mogę się trochę zregenerować. 

Katarzyna Cichopek
Fot. VIPHOTO/East News

Fot. EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.