Kasia Smutniak, Kampania Apart
Fot. materiały prasowe, zdj. Marcin Tyszka
Ze świata urody

Kasia Smutniak dumnie pokazuje plamy po bielactwie na twarzy!

Odważna gwiazda łamie tabu i nie wstydzi się swojej choroby!

Aleksandra Frankowska 20 sierpnia 2020 11:30
Kasia Smutniak, Kampania Apart
Fot. materiały prasowe, zdj. Marcin Tyszka

W dobie pandemii koronawirusa, inne choroby stają się dużo mniej ważne. Otaczają nas jednak każdego dnia i dotykają nie tylko zwykłych ludzi, ale również gwiazdy show biznesu. Jedną z nich jest polska aktorka mieszkająca we Włoszech, Kasia Smutniak. Gwiazda znana z takich produkcji jak Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, Haker czy Słodki koniec dnia, pokazała na Instagramie mocne zdjęcia. Aktorka choruje na bielactwo, które od lat jest tematem tabu, a osoby, które na nie cierpią padają często ofiarami przemocy psychicznej.

Kasia Smutniak choruje na bielactwo

Aktorka coraz częściej publikuje w sieci swoje zdjęcia bez makijażu zwracając uwagę na problem dotyczący osób chorujących na bielactwo. Bardzo długo sama nie mogła pogodzić się z chorobą i ukrywała ją przed światem dzięki świetnym kosmetykom do makijażu. Dopiero kilka miesięcy temu świat ujrzał jej zdjęcia potwierdzające z czym na co dzień zmaga się gwiazda. Warto wspomnieć, że Smutniak jest również modelką, a tego typu choroba w tym zawodzie to prawdziwa trudność.

Smutniak odważnie o swojej nieuleczalnej chorobie

Na najnowszym zdjęciu na Instagramie Kasia Smutniak pozuje z książką. Zza okładki wyraźnie zarysowują się plamy, które na jej twarzy zostawiła choroba, jaką jest bielactwo. Gwiazda podpisała zdjęcie pięknymi słowami, nawiązującymi do swojej nieuleczalnej przypadłości..

Niektóre historie wydobywają na światło dzienne najbardziej autentyczną istotę człowieka. Czytanie "Come un respiro" to jak oglądanie filmu.

Smutniak motywacją dla innych kobiet z kompleksami

Gwiazda, która długo walczyła o samoakceptację, jest teraz inspiracją i motywacją dla innych osób, które zmagają się z innymi chorobami. W swoich wypowiedziach wciąż podkreśla, że wady, którymi zostaliśmy obdarzeni, trzeba zaakceptować i pokochać. Jej wsparciem był niewątpliwie mąż, włoski producent filmowy, Domenico Procacci, z którym potajemny ślub aktorka wzięła w 2019 roku.

Gdy dorastałam, nauczyłam się, że akceptacja nie wystarczy. Musimy kochać nasze wady. Przez ostatnie sześć lat nauczyłam się akceptować i kochać siebie za to, kim jestem. Tak, to była podróż, to nie była natychmiastowa zmiana... I dopiero teraz czuję się gotowa podzielić tym z wami.

Aktorka w ramach akcji charytatywnej stworzyła również filtr na Instagramie, który pozwala innym zobaczyć, jak wyglądaliby z bielactwem! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Non è passato nemmeno un anno da quando ho postato la mia prima foto con la vitiligine. Quel momento di timore e di incertezza per il “dopo”, non lo scorderò mai. Da un lato ero fiera di aver mostrato una nuova me, dall’altro avevo paura di non essere accettata, nel mio lavoro per esempio o di sentirmi derisa, osservata. E sapete cosa è successo dopo? Nulla. Non è successo proprio nulla. O meglio, nulla di eclatante. Sono arrivati tanti commenti di sostegno e di condivisione. E ne sono seguiti altri e altri ancora, ma soprattutto, io ho smesso di vedere le macchie. Proprio come i nei. Sai che ci sono, però non ci fai tanto caso. Perché è naturale e fanno parte di te. Oggi posso dire che la vicinanza delle tante persone con la mia stessa “particolarità” è stata preziosa per il mio percorso. Poi un giorno ho pensato: “Esistono centinaia di filtri Insta che ti rendono più bello, più brutto, più gatto, più astronauta o più non so che cosa. … perché non fare un filtro di bellezza che ti fa vedere come saresti con la vitiligine”? E così mi sono messa al lavoro per realizzare il mio filtro di bellezza che ho chiamato #Beautyligo e sarei felice se lo provassimo tutti, in omaggio alla bellezza della diversità. Un tema che, vitiligine o no, mi sta molto a cuore. Trovi il filtro nelle stories o nella sezione “filtri” sul mio profilo (quella faccina che brilla insomma) prendi la posa, sentiti bell@ e scatta la foto: più siamo, meglio è. #Beautyligo #labellezzadelladiversità

Post udostępniony przez Kasia Smutniak (@lasmutniak)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia Smutniak (@lasmutniak)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.