Karolina Szostak, Viva! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
ZE ŚWIATA URODY

Karolina Szostak pokazała się bez makijażu na Instagramie! 

Dziennikarka walczy z zakłamaniem w mediach społecznościowych

Aleksandra Charzewska 4 lutego 2019 20:29
Karolina Szostak, Viva! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Brak makijażu czy chociażby filtra to w mediach społecznościowych niezwykła rzadkość. W takim wydaniu na swoim instagramowym profilu pokazała się dziennikarka, Karolina Szostak. Jak wygląda wersji sauté? Zamieszczone przez nią zdjęcia to efekty eksperymentu, który daje do myślenia...

Karolina Szostak walczy z zakłamaniem w mediach społecznościowych

Kilka ostatnich postów, które Karolina Szotach zamieściła na swoim instagramowym profilu miały na celu uświadomić jej obserwatorom bardzo ważną rzecz. Mianowicie jak zmienia się nasza twarz, gdy nałożymy na nią makijaż lub użyjemy popularnych filtrów. A te dostępne są już w niemal każdej aplikacji! Dziennikarka zrobiła sobie cztery zdjęcia: w makijażu, w makijażu z filtrem, bez makijażu i bez makijażu, ale z nałożonym filtrem. W ten sposób pokazuje, że współcześnie zamiast pokazywać swoje naturalne oblicze, lub delikatnie tylko podkreślać swoją urodę całkowicie się ukrywamy za filtrami i warstwami kosmetyków. To wszystko wszystko sprawia, że sami tworzymy sztuczny, nierealistyczny kanon urody, przez który potem dostajemy kompleksów.

Jak na pomysł walki z poprawianiem urody przez Karolinę zareagowali fani? Byli zachwyceni!

 „Jesteś RELIKTEM w Polsce - nie ostrzyknięta przez złą rękę pseudo doktorów barbarzyńców. Tak trzymaj!! 😍😍”, „Piękna normalna kobieta bez ulepszaczy 👍 tego się trzymaj! Pozdrawiam 😘”, „O kurde... Nie poznałem... Tak trzymać!! Kiedy sauté w tv albo na oficjalnym bankiecie?” - pisali w komentarzach pod zdjęciami obserwatorzy dziennikarki.

Zjawisko, które dostrzegła Karolina naukowcy nazwali Snapchat dysmorphia. Na czym ono polega?

Naukowcy z Bostonu w jednym z medycznych czasopism zamieścili artykuł, w którym stwierdzili, że dostępne w popularnych aplikacjach filtry mają katastrofalny wpływ na nasze poczucie własnej wartości. Słuszność ich tezy potwierdzają chirurdzy plastyczni. Jak podają specjaliści coraz częściej do ich gabinetów przychodzą osoby, które oświadczają, że chcą wyglądać tak, jak na selfie z upiększającym filtrem. 

Uzależnienie od social media sprawia, że niektórzy całkowicie gubią się gdzieś między prawdziwym życiem, a życiem wirtualny, nie zauważając granic. A jedynymi osobami, które są w stanie zatrzymać tę ‚ 'obsesję sztucznej doskonałości' są osoby, które ją zapoczątkowały.

Co sądzicie o eksperymencie Karoliny? Widzicie różnicę? My zdecydowanie popieramy tę inicjatywę!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#zdjęcie #no make-up #z filtrem #bez filtra

Post udostępniony przez Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak)

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.