jakich-zabiegow-nie-wolno-wyonywac-latem?
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Latem wcale nie musisz rezygnować z upiększania!

Oto lista w pełni bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej!

Marta Cieplak 23 lipca 2020 17:30
jakich-zabiegow-nie-wolno-wyonywac-latem?
Fot. adobe.stock.com

Byłaś przekonana, że latem musisz zrezygnować ze wszystkich zabiegów upiększających? Ktoś wprowadził Cię w błąd! Jest bardzo wiele metod, z których można korzystać nawet na dzień czy dwa przed urlopem, bo promieniowanie słoneczne nie jest tutaj żadnym przeciwwskazaniem! Oto cała bezpieczna lista oraz zabiegi medycyny estetycznej, z których faktycznie lepiej zrezygnować. Dzięki niej będziesz mieć pewność, co będzie dla Ciebie najlepsze!

Zabiegi medycyny estetycznej bezpieczne latem

Dlaczego latem trzeba uważać na niektóre zabiegi? „O tej porze roku występuje największe promieniowanie słoneczne, którego oddziaływanie na podrażnioną skórę po niektórych, bardziej inwazyjnych zabiegach, stwarza ryzyko wywołania przebarwień. Jednak, aby one powstały, trzeba tę partię ciała rzeczywiście eksponować na słońce. Jeśli więc zrobimy w lipcu czy sierpniu laser frakcyjny ablacyjny na bliznę na brzuchu czy dekolcie i nie będziemy tej części odsłaniać, to nie musimy obawiać się o przebarwienia. W takim wypadku, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa można wykonywać latem nawet zabiegi, które mocno podrażniają skórę. Jeśli jednak problem tkwi w wyglądzie twarzy, którą trudno jest osłonić w pełni, w wakacje przed promieniowaniem UV, to odradzam stosowanie tego typu metod o tej porze roku” wyjaśnia dr Marek Wasiluk z Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

W pełni bezpieczne zabiegi, które można wykonać latem

  • toksyna botulinowa niwelująca na zmarszczki, popularnie zwana botoxem
  • radiofrekwencja mikroigłowa, która stymuluje organizm do produkowania nowego kolagenu i elastyny, przez co w naturalny sposób działa odmładzająco, liftingująco i ujędrniająco. Ale uwaga: „zabieg w niewielki sposób podrażnia skórę, dlatego jest dozwolony, jeśli po nim ostrożnie podchodzi się do wystawiania leczonego obszaru ciała na słońce” mówi ekspert. Radiofrekwencja jest świetna także do niwelowania rozstępów, ale to już lepiej zrobić po urlopie.
  • HIFU - zabieg idealny na opadanie i wiotkość skóry, ale także na silne ujędrnienie, np. brzucha o ciąży
  • zabiegi wolumetryczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, biostymulatorów czy przeszczepu tłuszczu
  • zabiegi z osoczem i radiofrekwencja mikroigłowa na okolice oczu
  • pulsacyjna radiofrekwencja mikroigłowa na przebarwienia i rumień; „Zabieg  naprawia uszkodzone połączenie skórno-naskórkowe, które w procesach starzenia ulegają mocnemu osłabieniu, przez co właśnie powstają zaburzenia w postaci przebarwień czy rumienia. Co ważne, działanie zabiegu nie polega na usunięciu barwnika czy koagulacji krwi w naczynkach, a na pobudzeniu procesów regeneracji skóry, która to sama pozbywa się defektów i uodparnia na powstawanie nowych. Warto więc wykonywać ten zabieg, jako profilaktykę przydatną tak przydatną zwłaszcza latem” dodaje dr Wasiluk.
  • laser biostymulujący na trądzik, jednak: trzeba pamiętać, że „samo schorzenie jest wskazaniem do unikania słońca. Cery trądzikowej lepiej bowiem nie przesuszać” mówi ekspert.

medycyna estetyczna
Fot. adobe.stock.com

Jakich zabiegów latem unikać?

  • mocne peelingi chemiczne i mechaniczne jak mikrodermabrazja,
  • IPL i niektóre lasery; „lasery to grupa urządzeń oddziałująca za pomocą wiązki fali świetlnej o określonej długości, ale nie zawsze powoduje ona podrażnienie skóry. Są lasery, które działają bardzo delikatnie, biostymulująco i zabiegi nimi można wykonywać latem w dowolnej ilości. Ale już ablacyjny laser frakcyjny, lasery na rumień czy lasery do epilacji działają o wiele bardziej inwazyjnie”, tłumaczy dr Wasiluk.

Ale pojawia się pytanie, czy jeśli jesteśmy już po urlopie i nie planujemy się opalać, to czy trzeba czekać z zabiegami aż do jesieni? „O ile z zabiegami epilacji możemy poczekać, to na przykład z usuwaniem świeżej blizny ablacyjnym laserem frakcyjnym lepiej nie zwlekać, ponieważ później będzie o wiele trudniej ją zniwelować. Tym bardziej, jeśli blizna jest pojedyncza i nie dotyczy dużego obszaru, to nie ma dużego ryzyka. Podobnie jest z usuwaniem naczynek latem. Pojedyncze możemy zamykać bez większego ryzyka. Jeśli ktoś jednak ma rumień na całej twarzy, to musimy poczekać z terapią do później jesieni. Oczywiście ważna jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta, której powinien dokonać doświadczony lekarz na podstawie oceny stanu skóry i dokładnego wywiadu”  – tłumaczy specjalista Triclinium. 

Teraz już wiesz, na jakie zabiegi możesz się bezpiecznie zapisać już teraz, a które lepiej zaplanować na jesieni! 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.