Kim Kardashian
Fot. Instagram @kimkardashian
ZE ŚWIATA URODY

Fani Kim Kardashian zaniepokojeni wyglądem celebrytki bez makijażu!

Problemy z cerą mają związek z chorobą, na którą się leczy?

Redakcja VIVA! 20 stycznia 2020 20:30
Kim Kardashian
Fot. Instagram @kimkardashian

O tym, że Kim Kardashian cierpi na dość przykrą chorobę - łuszczycowe zapalenie stawów nie jest nowością. Celebrytka wielokrotnie wspominała w wywiadach oraz na swoim Instagramie i Twitterze, że objawy tej przypadłości nie należą do najłagodniejszych. Ponoć chorobie towarzysz ból oraz blizny, które swojego czasu miała na całym ciele. W swoich social mediach Kim jakiś czas temu pokazała, jak wygląda bez grama makijażu i musimy przyznać, że jej skóra nie jest w najlepszej kondycji! 

Kim Kardashian bez makijażu

Główna bohaterka reality show Z kamerą u Kardashianów choruje na łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), której towarzyszy przewlekłe zapalenie stawów oraz łuszczyca skóry. Mimo, że dokładna przyczyna choroby nie jest znana, dotknięte nią osoby odczuwają wiele bólu w różnych partiach ciała. Dodatkowo skóra pokryta jest licznymi bliznami. W jednym z wywiadów Kim przyznała, że:

„Na początku było bardzo źle – łuszczyca zajęła całą twarz i większość ciała. Najgorszy był ból. Pewnego dnia myślałam, że zdrętwiały mi ręce od niewygodnej pozycji we śnie, nie dałam rady odebrać telefonu. Byłam przerażona – nie mogłam nawet wziąć szczoteczki do zębów, ręce bardzo mnie bolały”.

Jak się okazuje, Kardashianka pierwsze objawy zauważyła u siebie w wieku 25 lat i od tego czasu walczy z chorobą:

„Jeśli masz łuszczycę, nie możesz pozwolić, aby zrujnowała Ci życie. Musisz zrobić, co w twojej mocy, aby czuć się komfortowo i nie pozwolić, żeby to ona przejęła kontrolę nad tobą. Prowadzę zdrowe życie i staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a stres ograniczyć do minimum.”

Aby zobrazować, jak wyglądają objawy tej ciężkiej przypadłości, w jej social mediach pojawiło się zdjęcie. Kim pozuje tam bez makijażu i zdradziła, jak wygląda jej naturalna twarz w pełnej okazałości. Koniecznie zobaczcie zdjęcie!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.