brwi
Fot. adobe.stock.com
ZE ŚWIATA URODY

Marzysz o gęstych, pełnych brwiach? Sprawdź jak je zapuścić!

To naprawdę proste!

Aleksandra Charzewska 19 grudnia 2018 13:30
brwi
Fot. adobe.stock.com

W latach 90-tych posiadanie cienkich, wyskubanych brwi było oznaką dobrego stylu i nowoczesności. Na szczęście czasy się zmieniły i od kilku lat panuje modna na naturalność, a gęste, szerokie brwi powróciły do łask! Niestety, włoski poddawane częstej regulacji po pewnym czasie przestają odrastać, a nam pozostaje domalowywanie ich cieniem lub kredką. Istnieje jednak kilka sposób na to, aby je zapuścić. Co należy robić, aby zachwycać gęstymi brwiami o idealnym kształcie?

Jak zapuścić brwi?

  1. Zacznij od zmiany diety. Przede wszystkim, powinnaś jeść zdrowo i różnorodnie. Witaminy B5, E i C, a także zawarte np. w awokado, orzechach, pestkach, jajkach czy rybach tłuszcze pomagają w walce z wypadającymi włosami i stymulują ich wzrost. Bogate w antyoksydanty owoce i warzywa to również Twoi sprzymierzeńcy w walce o gęste brwi.
  2. Najlepsza metoda na zapuszczenie brwi? Wyrzucenie pęsety! Im częściej będziesz regulować włoski, wyrywać je nitką, woskiem lub pęsetą tym trudniej będzie Ci je zapuścić. Gdy włoski odrastają, odruchowo chcemy sięgamy po pęsetę, ponieważ nam przeszkadzają. Gdy pozbędziesz się tego urządzenia, pozbędziesz się problemu.
  3. Nawilżanie to podstawa zapuszczania włosów, a Twoim najwierniejszym pomocnikiem będzie olejek migdałowy. Ten produkt zawiera w sobie mnóstwo witaminy E, D i A, które pozytywnie wpływają na porost i kondycję włosów.
  4. Aby przyspieszyć proces zapuszczania możesz zdecydować się na kosmetyczne wspomaganie. Na rynku istnieje wiele specjalnych serum i odżywek do brwi, które skutecznie pomogą Ci wyhodować nowe włoski i zadbają o kondycję tych istniejących. Są pełne witamin i peptydów, jednak mają jedną istotną wadę… Trzeba pamiętać, żeby codziennie je stosować. Inaczej nie zobaczysz rezultatów. Szczególną uwagę zwróć na olejek rycynowy - on naprawdę potrafi zdziałać cuda!

Popełnione w latach 90-tych błędy w stylizacji brwi mogą teraz raz na zawsze odejść w zapomnienie! Wystarczy, że będziesz przestrzegać tych kilku prostych zasad, a zauważysz ogromne zmiany. To jak? Zapuszczamy?  

Kobieta depiluje brew.
Fot. ©vitals/Fotolia.com
dziewczyna przed lustrem brwi
Fot. ©gstockstudio/Fotolia

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.