ZE ŚWIATA URODY

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek? Fryzjer Kylie Jenner i Belli Hadid zdradził swoje triki!

Sprawdźcie, jakie metody stosuje Cash Lawless

Aleksandra Charzewska 25 stycznia 2019 18:29
jak dbać o końcówki włosów?
Fot. instagram.com/andrewfitzsimons

Rozdwajające się końcówki to prawdziwa zmora każdej posiadaczki długich i półdługich włosów. Jak do tego dochodzi? Na kondycję naszych pasm negatywnie wpływa działanie zarówno gorącego, jak i zimnego powietrza oraz różnorodne urazy mechaniczne, na które w ciągu dnia narażone są nasze włosy. Fryzjer gwiazd, Cash Lawless ma jednak na to kilka sposobów! Jakie tricki stosuje na swoich sławnych klientkach?

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek

Po pierwsze, obchodź się z nimi delikatnie. Wiemy, że widok rozdwojonych końcówek może bardzo irytować, ale postaraj się ich nie wyrywać. Stylista gwiazd w rozmowie z serwisem Cosmopolitan.com przyznaje, że to najszybsza droga do jeszcze poważniejszych problemów. Kolejnym sposobem na poprawę kondycji końcówek włosów jest ich odpowiednie czesanie. Zaskoczona? Ta codzienna czynność wykonywana niepoprawnie może prowadzić do niszczenia końcówek. Jaka jest więc poprawna metoda? Delikatne, powolne ruchy szczotki i grzebienia powinny załatwić sprawę. Jeśli nie jesteś w stanie wyczuć, czy szczotkujesz wystarczająco delikatnie przetestuj metodę Cacha – ciche szczotkowanie. Wsłuchuj się w dźwięk przejeżdżającej po włosach szczotki i w zależności od tego co słyszysz, przyciskaj ją mocniej lub delikatniej. Twoje końcówki z pewnością Ci się odwdzięczą!

Jedną z najważniejszych czynności w walce o zdrowe końcówki będzie również ustawienie temperatury we wszystkich urządzeniach do stylizacji na jak najniższą. Lawless radzi, aby nie przekraczać 175 stopni.

„Będziesz musiała wydzielać mniejsze partie włosów i ogrzewać je niższym powietrzem. Może i zajmie to trochę więcej czasu, ale uwierz mi – jeżeli możesz utrzymać temperaturę poniżej 175 stopni, możesz powiedzieć rozdwojonym końcom do widzenia.” – twierdzi Cash Lawless.

Stylista dodaje także, żeby nie używać gorących urządzeń do stylizacji na włosach z uprzednio naniesionym produktem, szczególnie na bazie olejku. Przyznaje, że takie działanie zamiast stworzyć piękne fale może dosłownie „usmażyć” nasze włosy, a to w rezultacie pozostawi nam nieestetyczne, rozdwojone końce. Dlatego jeżeli chcesz użyć lokówki czy prostownicy zrób to na świeżych, czystych włosach.

Odpowiednie produkty do pielęgnacji także potrafią zdziałać cudna. Jednak zanim zaczniesz je stosować, obetnij wszystkie powstałe już rozdwojone końce. Gdy włos raz się rozwarstwi, nie można go już uratować. Po wyjściu od fryzjera zaopatrz się w nawilżające serum a także regenerującą maskę do włosów i używaj tych kosmetyków po każdym myciu.

I voilà! Oto przepis na idealne końcówki według fryzjera Kylie Jenner i Belli Hadid, Casha Lawlessa.  

Fot. Instagram
Kylie Jenner
Fot. Instagram@kyliejenner

 

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.