Fot. East News
ZE ŚWIATA URODY

Zadbaj o siebie na zimę 2020! Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek?

Fryzjer Kylie Jenner, Cash Lawless, zdradziły swoje triki!

Redakcja VIVA! 29 listopada 2020 11:30
Fot. East News

Rozdwajające się końcówki to prawdziwa zmora każdej posiadaczek długich i półdługich włosów. Jak do tego dochodzi? Na kondycję naszych pasm negatywnie wpływa działanie zarówno gorącego, jak i zimnego powietrza oraz różnorodne urazy mechaniczne, na które w ciągu dnia narażone są nasze włosy. Fryzjer gwiazd, Cash Lawless, ma jednak na to kilka sposobów! Jakie tricki stosuje na swoich sławnych klientkach?

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek

Po pierwsze, obchodź się z nimi delikatnie. Wiemy, że widok rozdwojonych końcówek może bardzo irytować, ale postaraj się ich nie rozrywać. Stylista gwiazd w rozmowie z serwisem Cosmopolitan.com przyznaje, że to najszybsza droga do jeszcze poważniejszych problemów. Kolejnym sposobem na poprawę kondycji końcówek włosów jest ich odpowiednie czesanie. Zaskoczona? Ta codzienna czynność wykonywana niepoprawnie może prowadzić do niszczenia końcówek. Jaka jest więc poprawna metoda? Delikatne, powolne ruchy szczotki i grzebienia powinny załatwić sprawę. Jeśli nie jesteś w stanie wyczuć, czy szczotkujesz wystarczająco delikatnie przetestuj metodę Cacha – ciche szczotkowanie. Wsłuchuj się w dźwięk przejeżdżającej po włosach szczotki i w zależności od tego co słyszysz, przyciskaj ją mocniej lub delikatniej. Twoje końcówki z pewnością Ci się odwdzięczą!

Jedną z najważniejszych czynności w walce o zdrowe końcówki będzie również ustawienie temperatury we wszystkich urządzeniach do stylizacji na jak najniższą. Lawless radzi, aby nie przekraczać 175 stopni.

„Będziesz musiała wydzielać mniejsze partie włosów i ogrzewać je niższym powietrzem. Może i zajmie to trochę więcej czasu, ale uwierz mi – jeżeli możesz utrzymać temperaturę poniżej 175 stopni, możesz powiedzieć rozdwojonym końcom do widzenia.” – twierdzi Cash Lawless.

Stylista dodaje także, żeby nie używać gorących urządzeń do stylizacji na włosach z uprzednio naniesionym produktem, szczególnie na bazie olejku. Przyznaje, że takie działanie zamiast stworzyć piękne fale może dosłownie „usmażyć” nasze włosy, a to w rezultacie pozostawi nam nieestetyczne, rozdwojone końce. Dlatego jeżeli chcesz użyć lokówki czy prostownicy zrób to na świeżych, czystych włosach.

Odpowiednie produkty do pielęgnacji także potrafią zdziałać cudna. Jednak zanim zaczniesz je stosować, obetnij wszystkie powstałe już rozdwojone końce. Gdy włos raz się rozwarstwi, nie można go już uratować. Po wyjściu od fryzjera zaopatrz się w nawilżające serum a także regenerującą maskę do włosów i używaj tych kosmetyków po każdym myciu.

I voilà! Oto przepis na idealne końcówki według fryzjera Kylie Jenner i Belli Hadid, Casha Lawlessa.  

Fot. Instagram
Kylie Jenner
Fot. Instagram@kyliejenner

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.