jak-dbac-o-skore-po-zabiegach-medycyny-estetycznej
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Jak zadbać o skórę po zabiegach medycyny estetycznej?

Oto najlepsze rozwiązanie!

Redakcja VIVA! 11 października 2020 16:30
jak-dbac-o-skore-po-zabiegach-medycyny-estetycznej
Fot. adobe.stock.com

Z roku na rok rośnie świadomość osób uskarżających się na problemy ze skórą, które coraz chętniej szukają profesjonalnej pomocy w wyspecjalizowanych klinikach. O tym, z czym mierzy się w swojej pracy, a także co sami możemy zrobić dla własnej cery mówi Magda Suchan – kosmetolog medyczny ze specjalizacją w masażu i fizjoterapii i nauk o zdrowiu.

Jak zadbać o skórę w gabinecie?

Trądzik, przebarwienia – coraz więcej pacjentów zwraca się do mnie z problemami skórnymi wynikającymi m.in. ze zmian hormonalnych, stresu, źle dobranej diety i niewłaściwej pielęgnacji. Do rosnącego problemu, który generują uwarunkowania cywilizacyjne, dołączają także blizny pooperacyjne, potrądzikowe czy pourazowe. A przecież wszyscy pragniemy zdrowej, promiennej i gładkiej skóry. Co można zrobić dla takich pacjentów? „Nie tylko wykorzystać zdobyte przez lata doświadczenie ale również skorzystać ze stale rozwijających się możliwości zabiegowych oraz nowych technologii jakie wkraczają na rynek – jak chociażby laseroterapia z użyciem Lasera P.L.E.A.S.E., która od ponad roku gości już w Polsce. Dzięki temu mogę pomagać moim pacjentom coraz skuteczniej”, mówi Magda Suchan.

A jak pacjent powinien zadbać o skórę już po zabiegu?
„Oczywiście jako specjalista mogę zrobić bardzo dużo dla moich pacjentów w gabinecie. Jednak na finalny efekt wykonanego zabiegu, ogromny  wpływ ma odpowiednio  dobrana pielęgnacja pozabiegowa. Jeśli w gabinecie zajmuję się niechcianym problemem po powrocie do domu pacjent powinien kontynuować odpowiednią terapię właściwie dobranymi kosmetykami. Czy nie zdziwiłoby Was gdybym podczas waszej wizyty w gabinecie zastosowała preparat drogeryjny? Zapewne tak i mielibyście rację. Dlaczego zatem w domu po zabiegach takich jak np laseroterapia, mezoterapia czy peelingi kwasowe decydujecie się zastosować zwyczajny krem? Po ingerencji kosmetologicznej skóra wymaga pielęgnacji specjalistycznymi dermokosmetykami, które zminimalizują podrażnienia, przyspieszą jej gojenie i wzmocnią efekt terapeutyczny zabiegu. Ja w tym celu stosuję maskę pozabiegową firmy SOLVE, bo to specjalistyczny dermokosmetyk najwyższej jakości wspomagający regenerację skóry.

jak-dziala-maska-solve-po-zabiegu
Fot. materiały prasowe

Z jego pomocą pacjent może kontynuować profesjonalną kurację pozabiegową w domu. Producent maski opracował jej formułę w zgodzie z najbardziej restrykcyjnymi normami. W jej składzie znajdziemy najwyższej jakości składniki antybakteryjne, kojące, regenerujące, a także pobudzające mikrokrążenie w skórze co przekłada się na potęgowanie efektu jej przebudowy po zabiegu. Za takie działanie odpowiadają m.in.: mikronizowane cząsteczki srebra, skwalan, dextan sulfate, masło shea i kwas fitowy. Bezpośrednio po aplikacji maska pomaga zredukować pieczenie po zabiegu. Kosmetyk skutecznie nawilża skórę pomagając jej się zregenerować, a także minimalizuje zaczerwienienia. Zabezpiecza przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych, chroni przed powstaniem przebarwień, zmniejsza stan zapalny i obrzęki oraz łagodzi poczucie dyskomfortu. Maska zawiera korygujące pigmenty pomagające zamaskować niedoskonałości cery wyrównując jej koloryt. A jeśli zostanie wam nadmiar? Możecie bez problemu zastosować ją jako najwyższej jakości domową maseczkę pielęgnacyjną” dodaje mgr Magda Suchan.

dermatolog
Fot. materiały prasowe

Mgr Magda Suchan

jak-dbac-o-skore-po-zabiegach
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.