ZE ŚWIATA URODY

Idealna depilacja? Teraz to możliwe! 

Sprawdź co zrobić, aby mieć piękne i gładkie nogi na wiosnę!

Aleksandra Tylińska 29 kwietnia 2018 07:30
nogi depilacja
Fot. adobe Stock

Która z nas nie marzy o gładkiej i jedwabistej skórze na lato? To czas, kiedy odkrywamy więcej ciała, ale więcej też czasu spędzamy na nawilżaniu skóry i depilacji. Jest wiele produktów i sposobów na pozbycie się zbędnych włosków: od tradycyjnych maszynek, woskowania, aż po metody bardziej inwazyjne takie jak laser. Jeśli preferujecie metody domowe, poniżej znajdziecie proste kroki do idealnej depilacji maszynką. Dzięki nim unikniecie podrażnień i innych problemów skórnych.

Zacznij od przygotowania skóry!

Unikaj depilacji na sucho! Stosowanie maszynki w taki sposób spowoduje uszkodzenie i wysuszenie naskórka. Ważne, aby ostrze miało zapewniony odpowiedni poślizg. Jeśli nie chcecie inwestować w specjalne pianki, wystarczy, że zmoczycie skórę i nałożycie odrobinę płynu pod prysznic lub…szampon! Doskonale sprawdzą się także specjalne maszynki z nasadzonym mydełkiem – wystarczy zmoczyć, przeciągnąć ostrzem i gotowe!

Odpowiednio dobierz ostrze i temperaturę wody

Aby uniknąć skaleczeń - zadbaj o to, żeby ostrze było wystarczająco…ostre! Jeśli masz mocniejszy włos, proponujemy zaopatrzyć się w…męską maszynkę - jest znacznie ostrzejsza od damskiej wersji. Niezależnie jaką maszynkę wybierzesz, często ją zmieniaj – najlepiej raz na tydzień. Równie ważna jest temperatura wody. Po depilacji zaserwuj swojej skórze zimny prysznic, który zminimalizuje ewentualne podrażnienia.

Regularność i nawilżanie

Nie pozwól włoskom wrosnąć w skórę. Powoduje to znaczny dyskomfort, swędzenie, a także… utrudnia późniejsze golenie. Najlepszym sposobem jest regularność w depilacji, a także odpowiednie złuszczanie naskórka i nawilżanie. Peeling kilka razy w tygodniu oraz dokładne nawilżenie spowodują, że skóra łatwiej „przepuści” włoski, niż suchy, szorstki i twardy naskórek. Gwarantujemy, że ciało odwdzięczy Ci się pięknym i zdrowym wyglądem! 

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.