Olga Tokarczuk
Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta
O tym się mówi

Olga Tokarczuk pokazała swoje zdjęcie z przeszłości! Jak kiedyś wyglądała?

Polska Noblistka zaskakuje!

Redakcja VIVA! 17 grudnia 2019 10:31
Olga Tokarczuk
Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta

Mimo tego, że minęło już kilka dni, nadal odczuwamy emocje tego wyjątkowego wieczoru. Historycznej ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie. W tym roku 2019 polską bohaterką była bez wątpienia Olga Tokarczuk. Laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk, odebrała 10 grudnia 2019 roku złoty medal z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Nagroda Nobla w dziedzinie literatury trafiła do pisarza tworzącego w języku polskim po raz piąty. Olga Tokarczuk jest drugą kobietą i pierwszą polską prozaiczką, która została nagrodzona tym największym zaszczytem literackim na świecie. Wcześniej, w 1996 roku, Akademia Szwedzka doceniła poetkę Wisławę Szymborską. Olga Tokarczuk jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek, Polacy ustawiają się w kolejkach po książki Olgi Tokarczuk, a sama prozaiczka jest coraz bardziej aktywna w social mediach.

Olga Tokarczuk
Fot. Forum

Olga Tokarczuk pokazała zdjęcie z przeszłości na Instagramie. Jak kiedyś wyglądała?

Na profilu Olgi Tokarczuk pojawiło się tajemnicze czarno-białe zdjęcie z przeszłości. Widzimy na nim młodziutką pisarkę w towarzystwie tajemniczego mężczyzny. To Stanisław Bereś, ps. Stanisław Nowicki - polski poeta, historyk literatury i medioznawca, pochodzący z Wrocławia. Długoletni przyjaciel Olgi Tokarczuk. Obecnie jest Profesorem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Opublikował 23 książki (4 przełożone na języki obce) i ok. 550 artykułów, szkiców i recenzji na łamach czasopism krajowych, emigracyjnych oraz zagranicznych. Zrealizował kilkaset odcinków programów telewizyjnych, 3 filmy dokumentalne, 6 wykładów multimedialnych. Jak Wam się podoba Olga Tokarczuk w młodości?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.