jak-wygladala-charakteryzacja-do-serialu-gambit-krolowej-netflix
Fot. BE&W
Ze świata urody

Ile peruk nosiła Anya Taylor-Joy podczas kręcenia hitu Netflixa, Gambit królowej?

To i wiele więcej, zdradza główny charakteryzator serialu!

Marta Cieplak 9 listopada 2020 13:30
jak-wygladala-charakteryzacja-do-serialu-gambit-krolowej-netflix
Fot. BE&W

Serial Gambit królowej, opowiadający o arcyzdolnej szachistce Beth Harmon, bije rekordy oglądalności na całym świecie! W Polsce też jest od dłuższego czasu numerem jeden na platformie streamingowej. W związku z rosnącą popularnością miniserialu coraz więcej kobiety chce się stylizować na główną bohaterkę. To zadanie na pewno ułatwią wskazówki głównego charakteryzatora serialu, Daniela Parkera. Przeczytacie, co zdradził w jednym z wywiadów dla Popsugar.

Charakteryzacja do serialu Gambit królowej

Serial opowiada o losach szachistki Beth Harmon od lat czterdziestych aż do sześćdziesiątych. Dlatego właśnie potrzeba było stworzyć wiele looków i wiele fryzur, charakterystycznych dla tych okresów. „Wymagało to od nas bardzo długiego i dokładnego researchu oraz sporo pracy” wyznał. Kluczowe okazało się także ustalenie, jaki kolor włosów ma mieć główna bohaterka, która jest przecież postacią. I co ciekawe, wszyscy byli do tego zgodni! „Od razu pomyślałem, że powinna być rudowłosa” powiedział. „Potem Anya i Scott Frank (reżyser) też jednocześnie powiedzieli, że Beth musi być ruda”, dodał. 

ile-peruk-miala-aktprka-z-gambit-krolowej
Fot. BE&W

Ale nie udałoby się osiągnąć tak spektakularnego efektu bez peruk. „Były takie dni, kiedy Anya musiała nagrać sceny z trzech różnych okresów życia Beth, więc bez peruk nie byłoby to możliwe. Dlatego Anya miała ich aż cztery!”. Każda z nich była inna, ale najbardziej charakterystyczna jest ta z krótką grzywką i włosami sięgającymi do ucha. To właśnie tak, chcą teraz wyglądać kobiety na całym świecie! Ale nie jest to fryzura dla każdego. Jest mocno charakterystyczna, więc nie nadaje się dla osób nieśmiałych. Poza tym grzywka wymaga dokładnego układania i częstego podcinania! Tylko wtedy będzie wyglądać perfekcyjnie.

ile-peruk-miala-aktprka-z-gambit-krolowej-z-netflixa
Fot. BE&W

Makijaż w serialu Gambit królowej

Jeśli chodzi o tworzenie makijaży to na początku Beth pokazuje się praktycznie bez makijażu. Dopiero z czasem pojawia się coraz więcej elementów świadczących o tym, jaka ówczesnej modzie. „Chciałem podkreślić metamorfozę od dziewczyny z sierocińca do tej bardzo szykownej kobiety, jaką się stała”, mówi Parker. „Inspiracją w makijażu była dla mnie Marylin Monroe, fryzury wzorowałem na Grace Kelly, ale najwięcej z całej postaci ma wspólnego z Natalie Wood”, zdradza charakteryzator. 

Jeśli chodzi o ewolucję makijażu Beth to najpierw były to delikatnie podkreślone różem policzki, potem czerwone usta, aż w końcu inspirowane Twiggy kreski na powiekach malowane eyelinerem. 

„Jedyna rzecz spoza tamtej epoki, po którą sięgałem na planie, to sztuczne rzęsy. Dzięki nim mogłem pokazać zmieniający się charakter Beth” dodaje. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.