Xymena Borowiecka 12 sierpnia 2017 12:00

Nie da się ukryć, że sztuczne rzęsy są efektownym dopełnieniem makijażu. Doklejenie ich to także prosty sposób na ukrycie ubytków we własnych. Mimo to, wiele kobiet waha się przed samodzielnym założeniem nawet kępek. Jak je w poprawny sposób przykleić i zdjąć? Czy są bezpieczne, a klej nie uczula? Czy można je wykorzystać wielokrotnie? Znamy odpowiedź!

Jak zakładać sztuczne rzęsy? 5 kroków do perfekcyjnego makijażu oka!

  1. Najpierw, czarnym eyelinerem lub kredką powinnaś przyciemnić linię rzęs, dzięki czemu unikniesz nieestetycznego "odcięcia".
  2. Wytuszuj naturalne rzęsy. Użyj tuszu wydłużającego, unikaj tych pogrubiających, który może pozostawić grudki.
  3. Pęsetą lub paznokciami wyjmij rzęsy z pudełka, chwytając za jeden z rogów paska.
  4. Zbyt długie rzęsy należy przyciąć od zewnętrznej strony (tam, gdzie pasek wystaje poza linię oka). Dobrze dopasowane, powinny zaczynać się ok. 1-2 mm przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej i kończyć nie idealnie w zewnętrznym kąciku, a nieco przed nim (ok. 1-2 mm). 
  5. Na pasek musisz zaaplikować tylko odrobinę kleju i odczekać ok. 30 sekund (lub odrobinę dłużej, jeśli klej wciąż będzie mokry). Sztuczne rzęsy przymocuj jak najbliżej linii naturalnych i lekko dociśnij. 

Pamiętaj, jeśli nie masz wprawy wszystkie czynności wykonuj powoli i ostrożnie! Gdy nie masz czasu przed wyjściem oraz doświadczenia w aplikacji rzęs lepiej odłóż naukę na później!
 

Zobacz także: Trend z wybiegów - makijaż w stylu legendarnej Twiggy!
 

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

By je szybko i skutecznie usunąć, musisz za pomocą pęsety (lub paznokci, jeśli masz wprawę) podważyć zewnętrzną krawędź paska, na którym są rzęsy i oderwać go w kierunku wewnętrznego kącika. Resztki kleju usuniesz płatkiem kosmetycznym, nasączonym płynem micelarnym lub mleczkiem. Przyłóż go do powieki i przyciskaj lekko, dopóki klej się rozpuści. 

Kępki sztucznych rzęs, czyli jak uzyskać bardziej naturalny efekt!

Zdecydowanie bardziej naturalny efekt uzyskasz za pomocą sztucznych kępek. Aplikacja nie jest szczególnie skomplikowana, wystarczy zamoczyć końcówkę w kleju i umieścić kępkę pomiędzy naturalnymi rzęsami. Kilka sztucznych kępek w zewnętrznym kąciku może naprawdę odmienić twój make-up!

Sztuczne rzęsy wielokrotnego użytku - fakt czy mit?

Po zdjęciu rzęs, musisz delikatnie usunąć pozostałości kleju (po pewnym czasie od zdjęcia rzęs nie jest to trudne). Przechowywane w oryginalnym pudełku, nie stracą odpowiedniego kształtu i będzie można ponownie ich użyć.

Najlepsze rzęsy, kępki i kleje do zakładania sztucznych rzęs

1/7
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Sztuczne rzęsy, Ardell, 24,99 zł.

2/7
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Dwufazowy płyn do demakijażu (także sztucznych rzęs), Bielenda, 11,79 zł.

3/7
Copyright @Materiały prasowe
3/7

 Rzęsy z klejem, Donegal, 9,99 zł.

4/7
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Kępki sztucznych rzęs z klejem, KillyS, 19,99 zł.

5/7
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Klej do sztucznych rzęs, Artdeco, 52,90 zł.

6/7
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Pielęgnacyjny 2-fazowy płyn do demakijażu oczu z biotyną, 4LongLashes by AA Oceanic, 27,99 zł.

7/7
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Klej do rzęs z pędzelkiem DUO Clear, Inglot, 31 zł.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.