ZE ŚWIATA URODY

Jak powiększyć oczy za pomocą makijażu?

Wystarczy zastosować ten prosty sposób!

Aleksandra Charzewska 30 listopada 2018 16:30
jak powiększyć oczy makijażem
Fot. Adobe Stock

Bywają takie dni, kiedy nie mamy czasu lub ochoty na robienie pełnego makijażu. Zazwyczaj wtedy sięgamy po kilka obowiązkowych kosmetyków, które nie tylko pozwolą nam wyglądać, ale również czuć się lepiej. Kredka do brwi i odrobina korektora wklepanego palcem pod oczami sprawi, że nasza twarz nabierze wyrazu, będziemy wyglądały na bardziej  wypoczęte i pełne energii. A co z makijażem oczu? Poznaj prosty trik, dzięki któremu Twoje oczy będą nie tylko delikatnie podkreślone, ale również… większe!

Jak powiększyć oczy makijażem?

Gdy nie masz rano czasu, a jedyny makijaż na jaki możesz sobie pozwolić to makijaż „no makeup” wystarczy, że zdecydujesz się na podkreślenie oczu. Zapomnij o zwykłym malowaniu rzęs! Znamy lepszy sposób. Jak delikatnie podkreślić oczy, żeby wydawały się o wiele większe? Najlepszą techniką nie jest pokrywanie tuszem całych rzęs, a wypełnianie przestrzeni między nimi u nasady. Ważne jest, żeby nie wybierać czarnego tuszu, a zdecydować się na jego subtelniejszą, brązową wersję.

Krok 1: Weź cienki, skośny pędzelek, jak do malowania brwi.

Krok 2: Pomaluj jego końcówkę brązową maskarą.

Krok 3: Nanieś pędzelkiem tusz jak najbliżej nasady rzęs, ale pamiętaj, żeby nie znaczynać od wewnętrznego kącika, a dopiero od 2/3 długości górnej powieki.

Wasz makijaż „no makeup” też ogranicza się do brwi, korektora i tuszu do rzęs? Powiększanie oczu maskarą jest naprawdę proste i nie zajmuje dużo czasu. Koniecznie włączcie je do swojej „szybkiej” makijażowej rutyny!   

jak dobrać odpowiedni korektor, uroda, makijaż, Taylor Hill
Fot. instagram.com/taylor_hill
jak dobrać odpowiedni korektor, uroda, makijaż, Sara Sampaio
Fot. instagram.com/sarasampaio

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!