Małgorzata Rozenek-Majdan o włosach
Fot. Instagram@m_rozenek
Ze świata urody

Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła długo skrywany sekret!

Gwiazda zdobyła się na wyjątkową szczerość...

Marta Cieplak 7 lutego 2019 16:30
Małgorzata Rozenek-Majdan o włosach
Fot. Instagram@m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan przez lata nosiła długie i bardzo długie włosy. Bardzo często przedłużane. Aż w końcu, ku zaskoczeniu wszystkich zdecydowała się na najmodniejszą fryzurę sezonu, czyli long boba. Od tego czasu ciągle słyszy te same pytania: „Czy nie żałujesz?” i ”Jak dbasz o włosy, że są takie piękne?”. My znamy odpowiedzi!

Małgorzata Rozenek-Majdan o swojej nowej fryzurze

Na pytanie o to, czy żałuje swojej decyzji o zmianie uczesania odpowiada na swoim blogu: „Oczywiście, że nie. Naprawdę dziewczyny, jeżeli zastanawiacie się nad ścięciem włosów, zróbcie to! Mimo że byłam przyzwyczajona do długich włosów, to w ogóle nie żałuję tej decyzji nawet minutę! Teraz włosy są odbudowane i lśniące. Dodatkowo mając krótsze włosy, zużywa się mniej produktów do regeneracji i pielęgnacji, przez co możecie sobie pozwolić na te droższe kosmetyki. Co więcej, są łatwiejsze do regeneracji, ułożenie ich zajmuje mniej czasu. Krótsze włosy są miłą odmianą, a wiadomo, że kobieta zmienną jest.”

Gwiazda dodaje też, że jeśli mamy zniszczone włosy to warto odważyć się na taki krok, bo w nowej długości będą prezentować się o niebo lepiej. Doradza też, by poradzić się zaufanego fryzjera co do nowej długości, by dobrze pasowała do naszej sylwetki i proporcji.

Jak dba o włosy Małgorzata Rozenek-Majdan?

Cały, długi i wyczerpujący tekst przeczytacie na blogu gwiazdy, ale my wybraliśmy dla Was najważniejsze aspekty pielęgnacji:

1. Zainwestuj w dobrą maskę. Odżywkę i tak szybko spłukujesz, a maskę zostawiasz na włosach na kilka, kilkanaście minut. Małgosia raz w tygodniu robi takie 20-minutowe spa dla swoich włosów!

2. Zimą stosuj olejki do pielęgnacji. Dzięki nim włosy są odporne na częste zmiany temperatur i się nie puszą. Najlepiej arganowy, z awokado i ze słodkich migdałów. Małgorzata często nakłada je na włosy na noc!

3. Dbaj o dietę! Aby włosy wyglądały pięknie w twojej diecie nie może zabraknąć witamin A, E, H, D, B i C.

4. Szczotkuj włosy dwa razy dziennie - rano i wieczorem. To pobudzi krążenie w skórze głowy i usuwa włosy wraz z martwą cebulką, dzięki czemu nowy włos wyrośnie szybciej. Szczotkuj włosy minimum przez 5 minut!

5. Nigdy nie kładź się spać w mokrych włosach! Będą się szybciej niszczyć i plątać.

6. Zrezygnuj z codziennego mycia włosów. Lepiej robić to co 2-3 dni, a w razie potrzeby sięgnąć po suchy szampon.

7. Susz włosy letnim lub chłodnym nawiewem. Unikaj gorącego, który bardzo niszczy włosy.

Wypróbujcie metody Małgosi? My zaczynamy od dzisiaj! 

Rozenek włosy
Fot. Instagram@m_rozenek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.