kinesiotaping dla urody
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Kinesiotaping estetyczny to hit Instagrama. Odmładza o 10 lat

Możesz wykonać go sama w domu

Marta Cieplak 25 stycznia 2022 13:30
kinesiotaping dla urody
Fot. adobe.stock.com

Kinesiotaping estetyczny, nazywany popularnie plastrowaniem twarzy, to wcale nie nowa metoda odmładzania. Plastry stosowały już Marlena Dietrich i Joan Crawford - przyklejały je na czole i podciągały tak, by wyglądać młodziej, zarówno w domu jak i na planie. Teraz nie chodzi jednak o samo naciąganie skóry ale o to, by faktycznie wyglądała ona lepiej nawet pod zdjęciu kolorowych taśm. Na czym polega i jak działa na skórę kinesiotaping, który pokochały influencerki na Instagramie i Karolina Szostak?

ZOBACZ TAKŻE: Kinesiotaping estetyczny to hit Instagrama! Odmładza o 10 lat!

Karolina Szostak z plastrami na twarzy

Karolina Szostak już jakiś czas temu zszokowała fanów zdjęciem swojej twarzy oklejonymi plastrami. „To nie zabawa w Indian ale efekt wizyty u @pan_kobido 1,5h KOBIDO UP! – REWITALIZUJĄCO LIFTINGUJĄCY RYTUAŁ MASAŻU TWARZY #genialny po masażu plastry, a potem 10 lat mniej!” napisała.

Na ten sam zabieg, ale już z mniej rzucającymi się w oczy plastrami, zdecydowała się także Monika Richardson pisząc, że był niezwykle przyjemny.

Skąd ta moda? To po prostu niezwykle skuteczna metoda odmładzająca. Sprawia, że zmarszczki stają mniej widoczne, a skóra jest rozświetlona, gładka i bardziej jędrna. Jak wygląda taki zabieg?

kinesiotaping taśma
Fot. adobe.stock.com

ZOBACZ TAKŻE: Facefitness, czyli gimnastyka twarzy zamiast botoksu!

Kinesiotapig estetyczny co to takiego?

Najczęściej, tak jak w przypadku Karoliny Szostak i Moniki Richardson, stosuje się go po masażu ujędrniającym, bo doskonale wzmacnia jego efekty. Ale można także stosować kinesiotaping estetyczny samodzielnie. Dzięki doborowi odpowiedniego rodzaju i długości taśm, a także ich ułożenia możemy oczekiwać rozluźnienia napiętych mięśni, wygładzenia skory oraz zmarszczek, poprawę jędrności skóry, dotlenienie jej, a nawet zminimalizowanie widoczności blizn. Sprawdza się także doskonale u osób, które mają problem z zastojem limfy i opuchnięciami, m.in. wokół oczu lub podbródka. Taśmy stosuje się także na dekolt i szyję, a więc miejsca, na których bardzo szybko widać oznaki starzenia się.

Trzeba jednak pamiętać, że tego typu zabieg da nam efekt gładszej skóry na kilka godzin lub maksymalnie dni, więc należy traktować go jako zabieg bankietowy. By przyniósł długofalowe rezultaty, trzeba stosować całą serię, a potem najlepiej kontynuować terapię w domu, na przykład na noc (to gwarantuje m.in. nam wygładzenie zmarszczek mimicznych).

kinesiotaping wokół oczu
Fot. adobe.stock.com

Co ważne, ta metoda odmładzania nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Na tej krótkiej liście znajdują się jedynie stany zapalne skóry, świeże rany i zakrzepica. Zabieg kinesiotapingu połączony z masażem ujędrniającym kobido kosztuje około 250 zł.

Co ważne, dostępne są także kursy kinesiotapingu estetycznego online, podczas których można szybko nauczyć się samodzielnego oklejania twarzy w domu. Koszt nie jest wysoki, a same plastry to także wydatek około 40 zł (starczają naprawdę na długo).

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.