jak działa kinesiotaping estetyczny
Fot. VlaDee/adobe.stock.com
O tym się mówi

Kinesiotaping estetyczny to hit Instagrama! Odmładza o 10 lat!

Teraz korzysta z niego także Monika Richardson i Karolina Szostak!

Marta Cieplak 3 sierpnia 2021 15:30
jak działa kinesiotaping estetyczny
Fot. VlaDee/adobe.stock.com

Kinesiotaping estetyczny, nazywany popularnie plastrowaniem twarzy to wcale nie nowa metoda. Stosowały ją już Marlena Dietrich i Joan Crawford - przyklejały ją na czole i podciągały tak, by wyglądać młodziej zarówno w domu jak i na planie. Teraz nie chodzi jednak o samo naciąganie skóry ale o to, by faktycznie wyglądała ona lepiej nawet pod zdjęciu kolorowych taśm. Na czym polega i jak działa na skórę kinesiotaping, który pokochały influencerki na Instagramie i Karolina Szostak?

Karolina Szostak z plastrami na twarzy

Karolina Szostak zszokowała fanów zdjęciem swojej twarzy oklejonymi plastrami. „To nie zabawa w Indian ale efekt wizyty u @pan_kobido 1,5h KOBIDO UP! – REWITALIZUJĄCO LIFTINGUJĄCY RYTUAŁ MASAŻU TWARZY #genialny po masażu plastry, a potem 10 lat mniej!” napisała.

Na ten sam zabieg, ale już z mniej rzucającymi się w oczy plastrami, zdecydowała się także Monika Richardson pisząc, że był niezwykle przyjemny.

Skąd ta moda? To po prostu niezwykle skuteczna metoda odmładzająca. Sprawia, że zmarszczki stają mniej widoczne, a skóra jest rozświetlona, gładka i bardziej jędrna. Jak wygląda taki zabieg?

Zobacz także: Facefitness, czyli gimnastyka twarzy zamiast botoksu!

Najczęściej, tak jak w przypadku Karoliny Szostak i Moniki Richardson, stosuje się go po masażu ujędrniającym, bo doskonale wzmacnia jego efekty. Ale można także stosować kinesiotaping estetyczny samodzielnie. Dzięki doborowi odpowiedniego rodzaju i długości taśm, a także ich ułożenia możemy oczekiwać rozluźnienia napiętych mięśni, wygładzenia skory oraz zmarszczek, poprawę jędrności skóry, dotlenienie jej, a nawet zminimalizowanie widoczności blizn. Sprawdza się także doskonale u osób, które mają problem z zastojem limfy i opuchnięciami, m.in. wokół oczu lub podbródka. Taśmy stosuje się także na dekolt i szyję, a więc miejsca, na których bardzo szybko widać oznaki starzenia się.

Trzeba jednak pamiętać, że tego typu zabieg da nam efekt gładszej skóry na kilka godzin lub maksymalnie dni, więc należy traktować go jako zabieg bankietowy. By przyniósł długofalowe rezultaty, trzeba stosować całą serię, a potem najlepiej kontynuować terapię w domu, na przykład na noc (to gwarantuje m.in. nam wygładzenie zmarszczek mimicznych).

Co ważne, ta metoda odmładzania nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Na tej krótkiej liście znajdują się jedynie stany zapalne skóry, świeże rany i zakrzepica. Zabieg kinesiotapingu połączony z masażem ujędrniającym kobido kosztuje około 250 zł.

Co ważne, dostępne są także kursy kinesiotapingu estetycznego online, podczas których można szybko nauczyć się samodzielnego oklejania twarzy w domu. Koszt nie jest wysoki, a same plastry to także wydatek około 40 zł (starczają naprawdę na długo).

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.