Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
ZE ŚWIATA URODY

Martyna Wojciechowska zdradza sekrety urody kobiet z różnych zakątków świata!

Zobacz co robią, by być piękne!

Aleksandra Charzewska 17 października 2018 19:28
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Ostatnio Martyna Wojciechowska wystąpiła w filmie na jednym z najpopularniejszych w Polsce kanałów  makijażowych w serwisie YouTube. Spotkanie  z Ewą Grzelakowską-Kostoglu (Red Lipstick Monster) było nie tylko okazją, do wspólnego wykonania makijażu, ale także pretekstem do rozważań na temat piękna i sekretów urody kobiet z różnych zakątków świata. Co wyjawiła Martyna?

Czym jest piękno według Martyny?

,,Chciałabym powiedzieć przede wszystkim, że nie ma czegoś takiego jak obiektywne piękno. Piękno jest zależne od szerokości geograficznej, od kultury w której się wychowujesz, a przede wszystkim piękno zależy od tego, co każdemu z nas się podoba. Jeżeli macie kompleksy, jesteście trochę za szerokie w biodrach wystarczy pojechać do Kolumbii, gdzie kobiety uwielbiają mieć bardzo szerokie, rozłożyste biodra [...] Niech to posłuży jako przykład, że nie ma czegoś takiego, jak kompleksy, czasem wystarczy tylko pojechać na inny kraniec świata a tam się okazuje, że jest to bardzo, bardzo atrakcyjne."

Sekrety urody kobiet z różnych zakątków świata

Martyna wyznała, że w niektórych grupach etnicznych kobiety zadają sobie wiele bólu, żeby wyglądać pięknie i piłują sobie zęby w kształt trójkąta lub tatuują skórę. Kobiety z żyjącego w Namibii plemienia Himba pokrywają całe swoje ciało ochrą, czyli mieszanką zjełczałego tłuszczu i czerwonej, sproszkowanej skały. Ta mikstura zapewnia im młody wygląd przez wiele lat, a co najbardziej szokujące... nigdy nie jest zmywana z ich skóry!

W filmie Wojciechowska opowiedziała również o wzruszającej sytuacji, która przytrafiła się jej na planie jednego z odcinków. Będące na polu minowym kobiety pod specjalnymi, odłamkoodpornymi ubraniami skrywały bardzo subtelne i kolorowe koronkowe bluzki, a w kieszeniach niezbędne atrybuty:

,,Byłam świadkiem takiej sceny, kiedy dowódca oddziału saperów, taka poważna, surowa, rozkazująca kobieta [...] sięgnęła do kieszeni i na tym polu minowym, w upale, w surowych, stresujących warunkach rozejrzała się czy nikt nie widzi i pomalowała sobie usta na  wściekle różowy kolor."

W filmie Martyna pokazała, jaki makijaż wykonuje na co dzień. Jest  bardzo minimalistyczny  i składa się z kilku niezbędnych produktów. Przyznała jednak, że zapewnia jej on pewność siebie i często wykonuje podobny na planie swojego programu, a także mogłaby wystąpić w nim... na czerwonym dywanie!  

Martyna Wojciechowska
Fot. Instagram @martyna.world
Martyna Wojciechowska
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.