niebieskie światło a skóra
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Nie rozstajesz się ze smartfonem? To może być zgubne dla twojej skóry!

Co ma wspólnego promieniowanie słoneczne z niebieskim światłem HEV?

Aleksandra Tylińska 22 kwietnia 2018 15:00
niebieskie światło a skóra
Fot. adobe.stock.com

Co łączy słońce z ekranem komputera czy telewizora? Jak się okazuje bardzo wiele! Naukowcy dowiedli, że promieniowanie promieniowanie HEV (High Energy Visible Light), wydzielane przez ekrany urządzeń elektronicznych, jest szkodliwe dla zdrowia w podobnym stopniu jak  promieniowanie UVA i UVB! Jednak co ciekawe, niebieskie światło, używane jest także w… kosmetologii! Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Jakie są negatywne skutki niebieskiego światła?

Promieniowanie HEV wpływa negatywnie na wzrok oraz jakość snu. Niebieskie światło – widzialne, o wysokiej energii, dociera głęboko (bardziej niż promieniowanie słoneczne) do naczyń krwionośnych i tkanki podskórnej, niszcząc DNA komórek i przyśpieszając tym samym fotostarzenie się skóry. Efekt? Skóra szybciej się starzeje, pojawiają się zmarszczki i brak jędrności. A przecież tego chcemy unikać!

Niebieskie światło ma także właściwości kosmetologiczne!

Jak się okazuje, są jednak dwie strony medalu. Dr Monika Rodala – specjalista dermatologii i wenerologii oraz dermatologii estetycznej z Saskamed.pl twierdzi, że „Niebieskie światło ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne – te właściwości zostały docenione w kosmetologicznych zabiegach wspomagających leczenie skóry trądzikowej. Także pacjenci chorzy na łuszczycę mogą skorzystać z leczniczego działania światła niebieskiego. Badania dowodzą, że hamuje ono procesy biorące udział w powstawaniu zmian łuszczycowych – zmniejsza przyśpieszone namnażanie się komórek naskórka – keratynocytów i hamuje stan zapalny skóry.”

Jeśli chcecie ochronić swoją skórę przed negatywnymi skutkami niebieskiego światła jest na to sposób! Producenci kosmetyków opracowali specjalną technologię, dzięki której Wasza skóra jest chroniona nie tylko przed promieniowaniem UVA i UVB, ale także przed promieniowaniem HEV. M.in. w ofercie firmy Arkana znajdziecie kremy, maski, mgiełki do ciała i… specjalne, ochronne pudry! Również marka Dermika ma w swojej ofercie produkty chroniące przed niebieskim światłem. Zastosowana formuła ma chronić naszą skórę zarówno przed promieniowaniem HEV, jak i przed smogiem, objawami zmęczenia czy skutkami stresu.

My zachęcamy Was oczywiście do zachowania umiaru w korzystaniu z urządzeń elektronicznych. Jednak warto się wspomóc specjalnymi produktami o właściwościach ochronnych, które uzupełniają codzienną pielęgnację skóry. Pamiętajcie: lepiej zapobiegać niż leczyć! 

niebieskie światło
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?