usmiechnieta-fryzjerka-na-tle-myjek
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Do fryzjera tak, ale w maseczce, rękawiczkach i... bez telefonu komórkowego!

To nie koniec zaskakujących obostrzeń!

Marta Cieplak 11 maja 2020 15:15
usmiechnieta-fryzjerka-na-tle-myjek
Fot. adobe.stock.com

Kiedy będziemy mogli pójść do fryzjera? Coraz głośniej mówi się o tym, że salony zostaną otwarte w trzecim etapie odmrażania gospodarki, a więc prawdopodobnie 18 maja. Ale nie oznacza to wcale powrotu do normalności. W życie wejdą bowiem bardzo restrykcyjne zasady, które zmienią wizyty u fryzjera nie do poznania! Poza zachowaniem dystansu i noszeniem masek, pojawiły się jeszcze inne zaskakujące obostrzenia. Jednym z nich jest zakaz używania w salonie telefonów komórkowych! Co jeszcze nas czeka?

Nowe zasady obowiązujące w salonach fryzjerskich

Ministerstwo Rozwoju informuje, że nadal trwają prace nad wytycznymi dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej, które ułatwią bezpieczny powrót do pracy dla fryzjerów i kosmetyczek. Zasady mają także gwarantować bezpieczeństwo wszystkim klientom. W tej sprawie Ministerstwo prowadzi rozmowy m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, z Izbą Kosmetologów i Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego.

Chciałaby, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy, powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Ostateczna decyzja o otwarciu salonów należy jednak do premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak na razie znane są wytyczne dla salonów fryzjerskich. Wśród nich zaskakujący zakaz korzystania z telefonów komórkowych i nakaz przechowywania rzeczy osobistych klientów w plastikowych workach! Wyobrażacie to sobie?

A oto wszystko, co wiemy do tej pory o wytycznych dotyczących salonów fryzjerskich:

  • Zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 miedzy stanowiskami pracy i pracownikami;
  • Jeśli nie można zachować odległości, konieczne będą plastikowe przepierzenia;
  • Noszenie rękawiczek, maseczek, przyłbic lub gogli podczas wykonywania zabiegów;
  • Stosowanie odzieży ochronnej – jednorazowej lub tekstylnej;
  • Wizyty umawiane tylko wcześniej przez telefon lub internet;
  • Klienci będą musieli być w rękawiczkach i maseczkach; konieczna będzie też dezynfekcja rąk;
  • W salonie nie będzie można już napić się kawy i herbaty; klient dostanie tylko wodę w jednorazowych kubeczkach;
  • Rzeczy osobiste klientów będą przechowywane na czas wizyty w plastikowych workach;

Wyobrażacie sobie kilka godzin u fryzjera w maseczce i rękawiczkach, za to bez kawy i telefonu? Farbowanie włosów może zamienić się w męczarnię! 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.