Nowe obostrzenia
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jak będą wyglądać zakupy w galerii handlowej po epidemii koronawirusa?

Mogliśmy się spodziewać takiego scenariusza...

Marta Baran 24 kwietnia 2020 19:15
Nowe obostrzenia
Fot. Getty Images

Epidemia koronawirusa zrobiła ogromne zamieszanie na świecie, w tym również w naszym kraju. Ostatni miesiąc sprawił, że żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości. Wszelkie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas spacerów lub wyprawy po zakupy. Ostatnio pisaliśmy, że jedna z popularnych sieciówek postanowiła otworzyć kilka sklepów - tutaj poznacie więcej szczegółów. Małymi krokami staramy się wrócić do normalności sprzed miesięcy i według planów już niebawem zostaną otwarte centra handlowe. Jak się okazuje, zakupy nie będą jednak wyglądać tak, jak kiedyś. Dla bezpieczeństwa klientów sklepy będą funkcjonować zupełnie inaczej!

Zakupy po epidemii koronawirusa

Póki co nie znamy oficjalnej daty ponownego otwarcia galerii, jednak jak czytamy na serwisie money.pl, opracowano, jakie wymogi będą musiały spełniać sklepy. Po pierwsze już na wejściu będą zamontowane kamery termowizyjne, które będą mierzyć temperaturę ciała. Ten pomysł został wdrożony w wielu azjatyckich krajach. Podobnie jak teraz będzie trzeba mieć na sobie ochronną maseczkę, rękawiczki, a także płyn antybakteryjny. Ponadto w galerii będzie musiał znajdować się choć jeden sklep, w którym będzie można zakupić wyżej wymienione środki bezpieczeństwa. Sami klienci będą musieli zachować 2 metry odstępu od siebie i będzie obowiązywał limit osób przebywających w budynku. Ci, którzy wybiorą się na zakupy samochodem, już na parkingu będą musieli zastosować się do zasad parkowania, ponieważ auto będzie można postawić na co drugim miejscu.

Zachowanie bezpieczeństwa jest w tym momencie kluczowe. W Polsce liczba zakażonych z dnia na dzień cały czas rośnie. Według Was to dobry pomysł, aby otwierać galerie handlowe?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Galeria Młociny (@galeriamlociny)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Złote Tarasy Shopping Centre (@zlote_tarasy)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.