brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/
URODA PORADNIK

Podpowiadamy, jak nadać brwiom idealny kształt!

Poradnik krok po kroku

Redakcja VIVA! 27 lutego 2019 14:31
brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/

Jeszcze do niedawna większość z nas wiedziała o tym, że brwi warto regulować, jednak mało kto próbował dobrać ich kształt do owalu twarzy. Efekty były często komiczne – wyglądałyśmy na zdziwione, zmęczone, zdenerwowane. Dziś jesteśmy już bardziej świadome, a do tego niezwykle uważnie, jeśli chodzi o eksperymenty dotyczące naszego wizerunku. Jak zatem wyczarować ładny kształt brwi? Dowiesz się tego z naszym poradnikiem.

Kształt i kolor: jakie powinny być idealne brwi?

Brwi stanowią niezwykle ważny element Twojego wizerunku. Niby tak niewiele, a zmienia dużo. Krzaczaste i gęste brwi nadadzą twarzy dzikiego i szorstkiego wyrazu. Cienkie kreseczki mocno uniesione do góry sprawią, że będziesz wyglądać na wiecznie zdziwioną. Zbyt ciemne włoski będą odcinały się od reszty makijażu i niepotrzebnie skupią na sobie uwagę. Zbyt jasne z kolei, sprawią, że twarz wyda się rozmyta i nijaka. Od brwi naprawdę wiele zależy.


Jakie zatem powinny być brwi idealne? Tak jak makijaż oczu dopasowujemy do barwy tęczówki, tak i kolor brwi powinien przede wszystkim korespondować z kolorem włosów – wówczas efekt będzie bardzo naturalny. Brwi nie powinny być zbyt gęste – jeśli stawiasz na naturalny look, to wystarczy, że usuniesz nadmiar włosków. Pozbądź się ich u nasady nosa, nie dopuszczając do tego, by brwi połączyły się w jedną gęstą kreskę.


Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest kształt brwi – i tu zdania są podzielone. Niektóre wizażystki przekonują, że najlepszą metodą doboru kształtu brwi jest metoda z trzema patyczkami, która ma na celu wyznaczyć kontur i kształt łuku brwiowego. Inne makijażystki zupełnie się z tym nie zgadzają, twierdząc, że każda twarz jest inna i z tego powodu warto kształt brwi zawsze dopasować precyzyjnie do owalu twarzy. My też tak uważamy, dlatego prezentujemy poniżej praktyczne informacje dotyczące tego, jaki kształt powinny mieć brwi w odniesieniu do owalu Twojej twarzy.

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Jeśli Twoja twarz jest proporcjonalna, to brew powinna zaczynać się wzdłuż linii biegnącej od płatka nosa. 2/3 brwi powinny unosić się do góry, a 1/3 powinna opadać w dół. Końcówka brwi powinna spotykać się z linią biegnącą po skosie od płatka nosa. Tyle teorii, bo w praktyce warto oczywiście dobrać kształt brwi do kształtu twarzy. Jak to zrobić?
    1.    Twarz owalna
Zanim przystąpisz do regulowania brwi, dokładnie przyjrzyj się ich naturalnemu zarysowi. To on będzie stanowił bazę dla ich ostatecznego kształtu. Nie decyduj się na żadne radykalne zmiany. Owalny kształt twarzy będzie idealnie współgrał z delikatnym łukiem. Jeśli nasada brwi jest zbyt bujna, ujarzmij ją. Uważnie pilnuj wzniesienia i opadania brwi, pamiętaj, że końcówka powinna być wyraźnie cieńsza od reszty łuku. Tylko spójrz, jakim pięknym, kształtem brwi może się pochwalić Charlize Theron!

Charlize Theron

kształt brwi

    2.    Twarz okrągła
Aby dodać twarzy charakteru, będziesz potrzebowała mocniejszego akcentu. Brwi staraj się regulować w taki sposób, by osiągnąć kształt delikatnego trójkąta. Zbyt łagodny i zaokrąglony łuk sprawiłby, że twarz wydałaby się jeszcze pełniejsza, niż w rzeczywistości. Brwi w kształcie delikatnego trójkąta nieco wyciągną i wydłużą owal twarzy, uważaj jednak by nie przesadzić – zbyt mocno uniesione brwi będą sprawiały niekorzystne wrażenie.

Selena Gomez

kształt brwi

    3.    Twarz kwadratowa
Kwadratowa twarz wydaje się bardzo kanciasta i ostra w odbiorze. By nieco złagodzić jej wygląd, warto kształt brwi dobrać na zasadzie kontrastu. W tym przypadku świetnie sprawdzą się brwi ułożone w delikatny, lekko zaokrąglony łuk.

Angelina Jolie

kształt brwi

    4.    Twarz trójkątna
Jej charakterystycznym elementem jest dosyć szerokie czoło. By odwrócić od niego uwagę, warto skupić się na nasadzie brwi. Jeśli masz gęste brwi, to staraj się ich nie przerzedzać u nasady. Jeśli jesteś właścicielką jasnych lub rzadkich włosków, to optycznie zagęścisz je przy użyciu specjalnej paletki do modelowania brwi. Pamiętaj też o tym, by końcówka łuku, zamiast silnie opadać w dół, pozostała delikatnie uniesiona.

Victoria Beckham

kształt brwi

    5.    Twarz podłużna
By dodatkowo jej nie wydłużać, zapomnij o wznoszeniu i opadaniu łuku brwiowego – w Twoim przypadku najkorzystniejsze będą dość grube i proste brwi. Ich koniuszki mogą delikatnie (ale naprawdę delikatnie) opadać w dół. Ten trik optycznie skróci owal twarzy.

Jakie korzyści płyną z idealnie dobranych brwi?

Idealnie podkreślone brwi mają ogromne znaczenie dla wyglądu Twojej twarzy. Stanowią zwieńczenie makijażu, dodają twarzy wyrazu. Mało kto wie, że w ich pracę zaangażowanych jest aż 12 mięśni! Odpowiednio dobrany kształt brwi uwydatnia oczy, dodaje spojrzeniu głębi i charakteru. Dzięki nim twarz wydaje się spójna, harmonijna i po prostu piękna.
Źle podkreślone brwi zaburzają proporcje twarzy. Sprawiają, że twarz zyskuje komiczny, często przerysowany look. Dobrze dobrany kształt brwi potrafi także doskonale skorygować asymetrię twarzy – skrócić owal, odwrócić uwagę od zbyt szerokiego czoła. Okazuje się zatem, że wcale nie potrzebujesz drogich zabiegów czy operacji plastycznych, by wyglądać pięknie. Czasem wystarczy umiejętnie dobrać kształt brwi do owalu twarzy, by zyskać zupełnie nowy, stylowy wygląd.
Jak dobrać idealny kształt brwi? Okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Wystarczy kierować się naturalnym zarysem i będąc świadomą owalu twarzy delikatnie go wymodelować. Teraz wystarczy nałożyć cień, który przyciemni włoski i gotowe – twarz wygląda zupełnie inaczej, prawda?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.