Halle Berry otwarcie
Fot. Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
VIVA! Tylko u nas

Halle Berry ma jedne z najsmuklejszych nóg w Hollywood. Wiemy, jak o nie dba

To tylko pięć ćwiczeń, a jakie dają rezultaty!

Redakcja VIVA! 7 września 2021 15:28
Halle Berry otwarcie
Fot. Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Halle Berry to jedna z najpopularniejszych kobiet Hollywood. Aktorka przebiła się do grona najchętniej zatrudnianych gwiazd Ameryki po tym, jak w 2001 roku odebrała Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Czekając na wyrok. Od tego czasu media rozpisują się nie tylko o jej kolejnych dokonaniach zawodowych, lecz także o jej stylu i sylwetce, która zachwyca od lat. I to mimo faktu, że Halle skończyła niedawno 55 lat! Gwiazd może pochwalić się nie tylko nieprzemijającą urodą, lecz także nogami, które uchodzą za jedne z najsmuklejszych i najbardziej wyćwiczonych w Hollywood. Jak utrzymuje je w tak dobrej kondycji? Okazuje się, że wszystko dzięki pięciu prostym ćwiczeniom, które w domu wykona każda z nas.

Pięć ćwiczeń Halle Berry na piękne i smukłe nogi

Halle Berry zdradziła niedawno, jaki ma sposób na piękne nogi, które z biegiem lat nie tracą na formie i smukłości. Okazuje się, że jej kluczem od sukcesu jest regularny trening nóg, na które składa się zaledwie pięć ćwiczeń. Ćwiczenia te mają za zadanie wzmocnienie dolnych partii mięśniowych. Aby jednak osiągnąć taki efekt, musisz wykonywać je regularnie. Gotowa na takie poświęcenie? Tylko zobacz, jakie efekty przyniosły one u Halle:

Halle Berry na ściance
Fot. Photo by Steve Granitz/WireImage

Ćwiczenia Halle Berry na smukłe nogi: ćwiczenie 1

Połóż się na plecach na macie. Unieś biodra do góry i utwórz prostą linię od kolan do ramion Przytrzymaj pozycję tak, aby cały czas mocno napinać pośladki. Opuść z powrotem na ziemię i powtórz. Wykonaj 10-15 powtórzeń w trzech lub czterech seriach. Między rundami rób 30-60 sekundowe przerwy.

Ćwiczenia Halle Berry na smukłe nogi: ćwiczenie 2

Znajdź ławkę lub stopień i stań do nich tyłem. Wykonaj krok do przodu, tak jakbyś robiła wypad, postaw tylną stopę na stopień. Utrzymuj tułów w pozycji pionowej, usztywnij i napnij mięśnie rdzenia, a następnie zacznij obniżać się w kierunku ziemi. Dopilnuj tego, aby uda znalazły się w pozycji równoległej do podłogi. Odepchnij się piętą w górę. Zrób 12-15 powtórzeń na jedną nogę w trzech lub czterech seriach. Między setami rób 30-60 sekundową przerwę.

Ćwiczenia Halle Berry na smukłe nogi: ćwiczenie 3

Ustaw się do klasycznego przysiadu, postaw szerzej nogi w taki sposób, by palce u stóp były skierowane na zewnątrz. Utrzymując proste plecy, napnij mięśnie brzucha i pośladów. Wykonaj 12-15 przysiadów w stylu sumo w trzech lub czterech seriach.

Halle Berry smukłe nogi
Fot. Photo by Steve Granitz/WireImage

Ćwiczenia Halle Berry na smukłe nogi: ćwiczenie 4

Przyjmij pozycję jak byś wykonywała klasyczne przysiady. Wstając, zamiast robić to w tradycyjny sposób, zrób wyskok w górę. Lądując na ziemi od razu przejdź do kolejnego przysiadu. Celuj w 15-20 powtórzeń w trzech do czterech serii. Między rundami wykonuj krótkie przerwy.

Ćwiczenia Halle Berry na smukłe nogi: ćwiczenie 5

Tu masz do wyboru bieg lub trucht w miejscu, ewentualnie dziesięciominutowy jogging na zewnątrz. Takie ćwiczenie z grupy cardio na sam koniec treningu wzmocni twoją kondycję, układ krwionośny i oddechowy. Cardio przyspiesza także spalanie kalorii, dzięki czemu twoje nogi będą nie tylko umięśnione, ale i szczupłe. Powodzenia!  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?