anna-skura-i-Katarzyna-herman-to-nie-ja
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Magdalena Lamparska, Anna Skura i Katarzyna Herman pokazały się bez włosów! Zrobiły to w szczytnym celu!

Zobacz, jak ważną akcję wspierają w ten sposób wraz z innymi gwiazdami!

Redakcja VIVA! 5 października 2020 16:30
anna-skura-i-Katarzyna-herman-to-nie-ja
Fot. Zuza Krajewska

W sieci pojawiły się zaskakujące zdjęcia gwiazd... bez włosów! Anna Skura, Magdalena Lamparska, Katarzyna Herman, Agnieszka Sienkiewicz i Urszula Dębska odważnie opublikowały w mediach społecznościowych portrety, na których są łyse! Jak do tego doszło? Te odważne i piękne kobiety w ten właśnie sposób postanowiły wesprzeć akcję „To nie ja” fundacji Rak'nRoll, która ma na celu zbieranie pieniędzy na peruki dla kobiet po chemioterapii. Jak poczuły się metamorfozie? Ich słowa łamią serce...

Znane gwiazdy zapozowały łyse do zdjęć w szczytnym celu

Dla większości kobiet nie ma nic bardziej kobiecego niż długie włosy. Dlatego wiele z nas ma problem z obcięciem ich nawet o kilka centymetrów. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co czują kobiety, które tracą włosy podzczas leczenia nowotworów? O tym na własnej skórze przekonały się znane aktorki oraz influencerka Anna Skura. Po charakteryzacji mogły zobaczyć się w lustrze bez włosów. Pierwsza reakcja? Szok i łzy... Anna Skura, znana jako blogerka What Anna Wears, na swoim instastories wyznała, że były to tak ogromne emocje, że trudniejsza była dla niej tylko śmierć bliskiej osoby. A przecież to tylko eksperyment, a chore kobiety muszą oglądać się bez włosów codziennie, bo miesiącami czekają na perukę. Ta akcja ma w ty pomóc i znacznie skrócić ten czas!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ciężko ubrać w słowa co czułam podczas kampani fundacji @fundacjaraknroll Poza śmiercią nigdy nie przeżyłam tak silnych emocji ja tutaj. . wszystko wydawało się takie proste.Jeszcze parę tygodni temu,gdy zadzwoniła do fundacja @Rak’n’Roll,myślałam,że to po prostu (nie)zwykła sesja. Charakteryzacja na chorą,pozbawioną włosów,nazwijmy rzeczy po imieniu ŁYSĄ konietę...to NIC TAKIEGO. Przecież to „tylko”sesja.Pomyślałam o kolejnym wyzwaniu,o tym,że z moimi zasięgami,Waszym wsparciem mogę pomóc innym.Ani przez moment nie sądziłam,że tak bardzo mnie to dotknie.Jeszcze przed sesją zapytana przez reżysera „jak to jest,czy włosy są ważne dla kobiet,powiedziałam,że nie,że przecież zdrowie jest najważniejsze włosy to TYLKO dodatek”myślałam,że wiem.A tak naprawdę g*** wiedziałam.Nigdy nie wiemy,nigdy nie mamy prawa wypowiadać się o czymś dopóki sami tego nie doświadczymy😢💔 . To był mini eksperyment.wszystko wydawało się takie,jak zawsze gdy biorę udział w sesji.Make-Up,studio.Podczas charakteryzacji nie mogłam patrzeć w lustro.Kiedy przyszedł moment zobaczenia się,narastało we mnie napięcie i panicznie się bałam.Tuż przed reżyser powiedział „pamiętaj, że w Twojm przypadku to odwracalne”- po co mi to mówi?przecież wiem...to tylko eksperyment.Po chwili przekonałam się jak bardzo się myliłam.Gdy zobaczyłam siebie,nie chciałam na sobie patrzeć,chciałam jak najszybciej odwrócić wzrok,już nigdy nie widzieć siebie.Cały smutek,który noszę od kilku miesięcy w sercu,śmierć,której doświadczyłam spadł na mnie jak grom z jasnego nieba.Ja naprawdę czułam,że i mnie to spotkało.Że już koniec wszystkiego.Wpadłam w panikę,chciało mi się wyć...Świat się zatrzymał...na szczęście dla mnie tylko na chwile,po chwili doszło do mnie,że TO NIE JA.Że ja tylko „udaje”. Przerażajace było wcielenie się w role tysiąca kobiet,które codziennie to przezywają.pomyślałam sobie, że może ich nie uzdrowię,ale zrobię WSZYSTKO,by żadna z nich nie musiała tak strasznie się czuć. . Z całego serca Was proszde o to byście przelali pieniądze na peruki i pozwoli wszystkim kobietom poczuć się choć odrobine lepiej w tym ogromnie ciężkim dla nich czasie. WPŁAT DOKONACIE TU : http://www.raknroll.pl/naperuki #NaPeruki

Post udostępniony przez Anna Skura | Travel & BALI (@whatannawears)

Od początku trwania programu Fundacja przekazała ponad 2770 peruk naturalnych, jednak potrzeby są dużo większe i obecnie czas oczekiwania na „nowe fryzury” jest bardzo długi. Równolegle Fundacja podjęła decyzję o rozszerzeniu oferty programu Daj Włos!. – Coraz częściej Podopieczne pytają o możliwość otrzymania peruki syntetycznej czy krótkiej, a taką można stworzyć tylko z włosów syntetycznych. Gdy powstawał program Daj Włos! peruki syntetyczne były słabej jakości, dlatego fundacja przekazywała jedynie peruki naturalne. Obecnie wybrane przez Fundację „nowe fryzury” z włosów syntetycznych nie ustępują jakością tym naturalnym i obie będą w programie Rak’n’Rolla – czytamy w informacji prasowej.


Rak’n’Roll w swojej komunikacji od zawsze opowiada prawdziwe historie Podopiecznych. Nie inaczej jest i tym razem. Akcja powstała w oparciu o relacje kobiet, którym od 9 lat przekazujemy peruki, aby mogły poczuć się sobą. Wyjątkowo nie są twarzami kampanii. Utrata włosów, to dla nich często dojmująco trudne, wręcz traumatyczne przeżycie. Właśnie dlatego do akcji zaprosiliśmy Gwiazdy, które użyczyły nam swojego wizerunku. Podczas eksperymentu mogły przez chwilę poczuć to, co czują kobiety przechodzące przez raka, mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji Rak’n’Roll.

Jeśli chcesz wesprzeć akcję, koniecznie wejdź na stronę: raknroll.pl/peruki.

A teraz zobacz efekty eksperymentu i poruszające zdjęcia oraz film!

akcja-to-nie-ja-fundacji-rak-n-roll
Fot. Zuza Krajewska

Solidarność kobieca jest dla mnie bardzo ważna, mówi Magdalena Lamparska.

gwiazdy-bez-wlosow-szczytny-cel
Fot. Zuza Krajewska

Wspieram akcję, żeby podkreślić, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, podkreśla Anna Skura.

akcja-to-nie-ja
Fot. Zuza Krajewska

Bo to może dotyczyć każdej z nas…” – dodaje Urszula Dębska.

akcja-to-nie-ja-fundacji-rak-n-roll-2020
Fot. Zuza Krajewska

lyse-gwiazdy-sczzytna-akcja-rak-n-roll
Fot. Zuza Krajewska

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.