Te zdjęcia pokazują całą prawdę!

Paulina Filipowicz 1 maja 2020 13:00

Problemy z cerą to zmora wielu osób – nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania. Z trądzikiem mierzą się również gwiazdy, też te w dorosłym wieku. Jakie są więc przyczyny trądziku i jak można go leczyć? Od kilku już lat stale rośnie liczba osób w przedziale wiekowym od 20 do nawet 50 lat, które dotyka problem trądziku. Pojawia się on także u osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim do czynienia. Najczęściej ma on charakter przewlekły, a winny mu jest... tryb życia. Jest to choroba ludzi dużo pracujących. Dlaczego? Nieregularne posiłki, stres i nieodpowiednia dieta — to czynniki, które mogą pogorszyć stan skóry i doprowadzić do powstawania wyprysków. Ponadto trądzik dorosłych to wina zanieczyszczeń środowiska, wysoko przetworzonej żywności czy wszechobecnych dodatków do pożywienia.

Jak dbać o skórę pod maseczką?

Teraz, gdy wszyscy nosimy maseczki, sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo pod materiałem wytwarzają się doskonałe warunki dla bakterii - jest ciepło i wilgotno. Dlatego maseczkę należy zmieniać co dwie godziny (samą maskę najlepiej od razu uprać w wysokiej temperaturze i przeprasować), po jej zdjęciu w domu należy twarz umyć wodą i nałożyć na skórę krem nawilżający. Jeśli masz problemy z trądzikiem niech będzie to krem dodatkowo regulujący produkcję sebum, ale nadal nawilżający.

A które gwiazdy mają kłopot z cerą? Zobaczcie te zdjęcia!

1/6
Copyright @East News
1/6

Justin Bieber

2/6
gwiazdy, cera
Copyright @Getty Images
2/6

Kendall Jenner

3/6
gwiazdy, cera
Copyright @East News
3/6

Lindsay Lohan

4/6
gwiazdy, cera
Copyright @Getty Images
4/6

Lorde

5/6
Taylor Hill modelka z trądzikiem
Copyright @Instagram@taylor_hill
5/6

Taylor Hill

6/6
gwiazdy, cera
Copyright @East News
6/6

Cameron Diaz

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?