Te zdjęcia pokazują całą prawdę!

Paulina Filipowicz 1 maja 2020 13:00

Problemy z cerą to zmora wielu osób – nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania. Z trądzikiem mierzą się również gwiazdy, też te w dorosłym wieku. Jakie są więc przyczyny trądziku i jak można go leczyć? Od kilku już lat stale rośnie liczba osób w przedziale wiekowym od 20 do nawet 50 lat, które dotyka problem trądziku. Pojawia się on także u osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim do czynienia. Najczęściej ma on charakter przewlekły, a winny mu jest... tryb życia. Jest to choroba ludzi dużo pracujących. Dlaczego? Nieregularne posiłki, stres i nieodpowiednia dieta — to czynniki, które mogą pogorszyć stan skóry i doprowadzić do powstawania wyprysków. Ponadto trądzik dorosłych to wina zanieczyszczeń środowiska, wysoko przetworzonej żywności czy wszechobecnych dodatków do pożywienia.

Jak dbać o skórę pod maseczką?

Teraz, gdy wszyscy nosimy maseczki, sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo pod materiałem wytwarzają się doskonałe warunki dla bakterii - jest ciepło i wilgotno. Dlatego maseczkę należy zmieniać co dwie godziny (samą maskę najlepiej od razu uprać w wysokiej temperaturze i przeprasować), po jej zdjęciu w domu należy twarz umyć wodą i nałożyć na skórę krem nawilżający. Jeśli masz problemy z trądzikiem niech będzie to krem dodatkowo regulujący produkcję sebum, ale nadal nawilżający.

A które gwiazdy mają kłopot z cerą? Zobaczcie te zdjęcia!

1/6
Copyright @East News
1/6

Justin Bieber

2/6
gwiazdy, cera
Copyright @Getty Images
2/6

Kendall Jenner

3/6
gwiazdy, cera
Copyright @East News
3/6

Lindsay Lohan

4/6
gwiazdy, cera
Copyright @Getty Images
4/6

Lorde

5/6
Taylor Hill modelka z trądzikiem
Copyright @Instagram@taylor_hill
5/6

Taylor Hill

6/6
gwiazdy, cera
Copyright @East News
6/6

Cameron Diaz

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.