trendy włosy na lato 2022
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Poznaj najważniejsze trendy fryzjerskie na lato 2022

Oto nowości w cięciach, koloryzacji i pielęgnacji

Marta Cieplak 26 maja 2022 12:30
trendy włosy na lato 2022
Fot. adobe.stock.com

Dbałość o styl i kondycję naszych włosów podobnie jak moda, ewoluuje i podlega nowym trendom. Co przyniesie nam wiosna i lato 2022, spytaliśmy fryzjerów z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

Fryzury na lato 2022 - trendy

Według Czarka Słodownika, wśród gorących trendów 2022 roku pojawiać się będą grzywki typu „baby bang". Do łask wracają także fryzury z lat 70, czyli krótkie postrzępione grzywki i coraz częściej pojawiać się będą fantastyczne burze loków. Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju „boby”, nie dadzą one o sobie zapomnieć i w tym roku. Jako trend na ten rok Czarek wymienia również długie, proste, wygładzone włosy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o królowej trendów „modern mullet" rodem z lat 80, która króluje na naszych ulicach.

W trendach koloryzacji na 2022 r. wygrywają u Czarka ogniste rudości. „Wiele kobiet podtrzymuje zatrzymanie trendów z poprzedniego roku i decyduje się na front blond, czyli pojaśnienia koloru włosów w okolicach twarzy. Modną koloryzacją jest także połączenie blondu z brązem” - dodaje Czarek Słodownik.

„Odnośnie pielęgnacji, pamiętajmy że nasze włosy zmieniają się wraz z wiekiem, utrata pigmentu, siwienie, przesuszenie, brak blasku, czasami nawet uczucie tępych w dotyku włosów to nieuniknione procesy starzenia sie włosa. Dlatego warto używać kosmetyków „anti-aging”, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy, biotynę, witaminę E czy histydynę które podnoszą poziom nawilżenia włosów. Bardzo ważnym aspektem w pielęgnacji włosów jest zabezpieczanie ich produktami termoochronnymi przed wysokimi temperaturami zarówno w czasie wakacji jak i podczas stylizacji – wyjaśnia Czarek Słodownik z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

trendy uczesania włosy na lato 2022
Fot. materiały prasowe

Cazrek Słodownik

Krótkie włosy na lato 2022

Krótkie włosy to według Michała Urbaniaka hit tego sezonu. Współczesna fryzura ma wręcz nadawać życiu nowego tempa. Motywem przewodnim jest po pierwsze wygoda. Przypomnijmy, że to Antoni Cieplikowski wyzwolił kobiety od ciężkich, długich włosów, a my obecnie pracujący fryzjerzy dodajemy im tylko dynamiki. Po drugie 2022 rok to czas odwagi i współczesna fryzura ma dodawać kobiecie (i mężczyźnie) właśnie pewności siebie i wspomnianej odwagi na wielu płaszczyznach życia. Po trzecie, trendy fryzura 2022 roku służy do akcentowania kobiecości a u odważnych mężczyzn dochodzi do zatarcia granicy pomiędzy damską a męską fryzurą - nawet w świecie sportu obserwujemy ten trend. Znane kobiety, które są dla mnie inspiracją tego sezonu i noszą krótkie włosy to chociażby Tilda Swinton, Kasia Zielińska czy Danuta Stenka.

„W koloryzacji będzie dominował mono-kolor. Kolorami sezonu bedą głęboka czekolada i kolory natury, liści, jesieni oraz naturalnego słowiańskiego blondu” - wyjaśnia Michał Urbaniak. „Jeżeli chodzi o pielęgnację, staje się ona coraz bardziej świadoma i taka, która nie obciąża włosów. Poza tym współczesna pielęgnacja musi być szybka to znaczy nie czasochłonna, dlatego hitem sezonu będą odżywki bez spłukiwania. Pamietajmy, że zasady doboru szamponu do skóry głowy a dalszej pięlęgnacji do włosów i w tym sezonie pozostaje aktualna” - dodaje Michał Urbaniak z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

jak się czesać lato 2022
Fot. materiały prasowe

Michał Urbaniak

Koloryzacja na lato 2022

Trendem wskazywanym przez Ewelinę w koloryzacji włosów jest naturalny efekt ich rozświetlenia. W przypadku koloryzacji wykonywanej na naturalnej bazie w przypadku brunetek chętnie proponuje ona swoim klientkom modne refleksy w odcieniach czekolady lub beżu, które pozwalają osiągnąć trójwymiarowe efekty koloryzacji i dodają fryzurze lekkości. W przypadku blondu Ewelina odchodzi od globalnych koloryzacji i stawia na rozświetlenie twarzy techniką, którą dobiera do każdej klientki indywidualnie do jej potrzeb. „Jeśli chodzi o modne kolory są to odcienie blondu beżowego i lekko ciepłego. Staram się odchodzić od chłodnych odcieni blondu i stawiam na naturalne efekty. Dla odważniejszych klientek chętnie proponuję w tym sezonie również cieplejsze odcienie np. pastelowe odcienie rudości” - wyjaśnia Ewelina Chmiel.

„Ten sezon to także proste geometryczne strzyżenia np. do linii żuchwy lub ramion, które tworzą piękną objętość, zwłaszcza przy włosach cienkich. Taka forma strzyżenia sprawia, że włosy od razu wyglądają na zdrowsze i gęstsze. Dla klientek które nie czują się dobrze w prostych liniach proponuje wciąż modne cięcie typu bob i np. uzyskuję efekt delikatnego wydłużenia linii włosów w kierunku żuchwy co sprawia że twarz wygląda na smuklejszą” - dodaje Ewelina.

„Dbanie o włosy nigdy nie wychodzi z mody. Dla mnie podstawą każdej pięlęgnacji jest bardzo dobre nawilżenie włosów. Za pomocą odpowiedniej i dobranej indywidualnej pielęgnacji domowej oraz coraz częściej wykonywanej dodatkowej pielęgnacji w salonie, która pozwala zaoszczędzić czas i uzyskać spektakularne efekty” - wyjaśnia Ewelina Chmiel z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

włosy trendy wiosna 2022
Fot. materiały prasowe

Ewelina Chmiel

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.