Frotox - zamrażanie zmarszczek
Fot. adobe.stock.com
ZE ŚWIATA URODY

Zamrażanie zmarszczek to nowoczesna metoda anti-aging!

Dowiedz się, czym jest Frotox!

Marta Cieplak 6 stycznia 2019 17:11
Frotox - zamrażanie zmarszczek
Fot. adobe.stock.com

Wiesz na pewno, że krioterapia jest niezwykle korzystna dla zdrowia. To teraz wyobraź sobie podobny zabieg, ale niwelujący zmarszczki, stany zapalne i trądzik. Brzmi świetnie? Tak działa właśnie Frotox, czyli zabieg polegający na... „wymrażaniu” zmarszczek!

Frotox - co to za zabieg i jak się go wykonuje

Frotox, a konkretniej krioneuromodulacja, to zabieg polegający na schładzaniu skóry do zaledwie 7 stopni Celsjusza za pomocą wysoko sprężonego podtlenku azotu. To powoduje, że naczynia krwionośne się obkurczają, dzięki czemu niwelowane są stany zapalne oraz obrzęki. Jeśli chodzi o zmarszczki, to zimny podmuch skierowany na zmarszczki (szczególnie te poziome zlokalizowane na czole) paraliżuje nerwy odpowiedzialne za ich powstawanie wprowadzając je w pewien rodzaj hibernacji. Efekt? Zmarszczki zostają wygładzone nawet do trzech miesięcy. To działanie podobne do botoxu, stąd też potoczna nazwa zabiegu – Frotox. Oficvjalnie nazywa się on bowiem Focused Cold Therapy.

Sam zabieg jest szybki, bo trwa około 15 minut i efekty są widoczne natychmiast. A na gładkie czoło po botoxie trzeba poczekać około 4 dni. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego wykonujący go lekarze stosują zazwyczaj miejscowe znieczulenie.

Fanka tego zabiegu jest między innymi Huda Kattan, właścicielka i założycielka Huda Beauty. Twierdzo, że po jednym zabiegu wygląda się na pięć lat młodziej! 

Fot. ©jefunne/Fotolia.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.