medycyna estetyczna a filtry do robienia zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner
ZE ŚWIATA URODY

Używasz filtrów do zdjęć na Snapchacie? Uważaj, żeby nie popaść w obsesję! 

Dzięki nim popularność medycyny estetycznej rośnie!

Aleksandra Charzewska 20 sierpnia 2018 18:29
medycyna estetyczna a filtry do robienia zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner

Wydaje nam się, że Kylie Jenner zawsze wygląda doskonale – wrzucając poranne Instastories z łazienki czy selfie bez makijażu na Snapchacie. Jest nadzwyczajnie perfekcyjna! Długie rzęsy, pełne usta, świetlista i gładka cera. Kto by tak nie chciał? Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że za idealnymi zdjęciami celebrytki stoją… specjalne filtry! 

Łatwo zauważyć, że ktoś nałożył na swoją twarz nakładkę z uszami słodkiego pieska czy kotka. Trudniej dostrzec filtry, które faktycznie poprawiają urodę zmieniając rysy twarzy. Te na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest zauważyć. Szczególną miłością darzą je siostry Kardashian–Jenner, których idealny wizerunek o każdej porze dnia i nocy wprawia fanów w… obsesję! 

Czym jest Snapchat dysmorphia? 

Naukowcy z Bostonu w jednym z medycznych czasopism zamieścili artykuł, w którym stwierdzili, że filtry do zdjęć dostępne w popularnych aplikacjach mają katastrofalny wpływ na poczucie własnej wartości. Słuszność ich tezy potwierdzają chirurdzy plastyczni. Jak podają lekarze coraz częściej do ich gabinetów przychodzą osoby, które oświadczają, że chcą wyglądać tak, jak na selfie z upiększającym filtrem. 

Uzależnienie od social media sprawia, że niektórzy całkowicie gubią się gdzieś między prawdziwym życiem, a życiem wirtualny, całkowicie nie zauważając granic. Jedynymi osobami, które są w stanie zatrzymać tę ‚ 'obsesję sztucznej doskonałości' są osoby, które ją zapoczątkowały. Kylie Jenner już zaczęła! Jej decyzja usunięcia wypełniaczy z ust zainspirowała wiele fanek, które poczyniły ten sam krok w imię naturalności.   

medycyna estetyczna filtry do zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner
medycyna estetyczna filtry do zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URATUJ ZIEMIĘ: Niezwykłe „lasy kamiennych igieł”
 na Madagaskarze, drzewa jak z bajki na Sokotrze – czy ostatnie bastiony nieskażonej przyrody ocaleją? IZA MIKO: „Pandemia pokazała, że czas na zmiany na poziomie globalnym. Potrzebne jest prawo i wprowadzenie kar”. ELŻBIETA DZIKOWSKA o tym, co nas czeka – „zadeptany” przez turystów świat? TOMASZ ZUBILEWICZ: „Myślimy, że nastąpi dzień, w którym gwałtownie wszystko wróci do stanu poprzedniego. To błąd”. W cyklu Extra: Przeludnienie – kres „luksusu rasy ludzkiej…”.