medycyna estetyczna a filtry do robienia zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner
ZE ŚWIATA URODY

Używasz filtrów do zdjęć na Snapchacie? Uważaj, żeby nie popaść w obsesję! 

Dzięki nim popularność medycyny estetycznej rośnie!

Aleksandra Charzewska 20 sierpnia 2018 18:29
medycyna estetyczna a filtry do robienia zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner

Wydaje nam się, że Kylie Jenner zawsze wygląda doskonale – wrzucając poranne Instastories z łazienki czy selfie bez makijażu na Snapchacie. Jest nadzwyczajnie perfekcyjna! Długie rzęsy, pełne usta, świetlista i gładka cera. Kto by tak nie chciał? Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że za idealnymi zdjęciami celebrytki stoją… specjalne filtry! 

Łatwo zauważyć, że ktoś nałożył na swoją twarz nakładkę z uszami słodkiego pieska czy kotka. Trudniej dostrzec filtry, które faktycznie poprawiają urodę zmieniając rysy twarzy. Te na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest zauważyć. Szczególną miłością darzą je siostry Kardashian–Jenner, których idealny wizerunek o każdej porze dnia i nocy wprawia fanów w… obsesję! 

Czym jest Snapchat dysmorphia? 

Naukowcy z Bostonu w jednym z medycznych czasopism zamieścili artykuł, w którym stwierdzili, że filtry do zdjęć dostępne w popularnych aplikacjach mają katastrofalny wpływ na poczucie własnej wartości. Słuszność ich tezy potwierdzają chirurdzy plastyczni. Jak podają lekarze coraz częściej do ich gabinetów przychodzą osoby, które oświadczają, że chcą wyglądać tak, jak na selfie z upiększającym filtrem. 

Uzależnienie od social media sprawia, że niektórzy całkowicie gubią się gdzieś między prawdziwym życiem, a życiem wirtualny, całkowicie nie zauważając granic. Jedynymi osobami, które są w stanie zatrzymać tę ‚ 'obsesję sztucznej doskonałości' są osoby, które ją zapoczątkowały. Kylie Jenner już zaczęła! Jej decyzja usunięcia wypełniaczy z ust zainspirowała wiele fanek, które poczyniły ten sam krok w imię naturalności.   

medycyna estetyczna filtry do zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner
medycyna estetyczna filtry do zdjęć, Kylie Jenner
Fot. instagram.com/kyliejenner

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.