Farba do włosów, która pod wpływem temperatury zmienia kolor THEUNSEEN
Fot. Instagram @theunseenalchemist
VIVA! Tylko u nas

Na Tygodniu Mody w Londynie miała premierę farba do włosów, która pod wpływem temperatury… zmienia kolor!

Marcin Brzeziński 21 lutego 2017 19:45
Farba do włosów, która pod wpływem temperatury zmienia kolor THEUNSEEN
Fot. Instagram @theunseenalchemist

Na Tygodniu Mody w Londynie miały premierę nie tylko najnowsze kolekcje znanych projektantów, ale też farba do włosów, która pod wpływem temperatury… zmienia kolor. Stworzyła ją Lauren Bowker, kobieta absolutnie niezwykła, która parę stuleci temu z pewnością oskarżona byłaby o uprawianie czarów. I rzeczywiście, coś w tym może być, gdyż Bowker pochodzi z miejscowości położonej niedaleko Pendle Hill, gdzie w 1612 roku stracono kobietę, którą podejrzewano o rzucanie uroków na sąsiadów… W dzieciństwie przyszła wynalazczyni zajmowała się mieszaniem szamponów w celu uzyskania magicznej mikstury, teraz zaś prowadzi innowacyjną firmę THEUNSEEN, która wprowadza na rynek pionierskie technologie i materiały. I robi to w niezwykle spektakularny sposób. Z jej laboratorium wyszła m.in. opaska do włosów z kamieniami Swarovskiego, które zmieniały kolor pod wpływem aktywności mózgu i kurtka, która zmieniała kolor przy kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem (w Polsce byłaby chyba wciąż tej samej barwy…). Jak widać, Lauren Bowker bardzo lubi bawić się kolorami!

 

Zobaczcie film!

 

 

 

Polecamy też: MAC Cosmetics prezentuje kolekcję inspirowaną… kontrowersyjnymi zdjęciami Helmuta Newtona!

 

Ogniu krocz za mną!

Jak działa niezwykła farba o nazwana Fire czyli Ogień? Różne czynniki fizyczne wpływają na strukturę użytych w niej pigmentów i w skutek tego substancja inaczej odbija światło. A mówiąc prościej, ufarbowane Fire włosy zmieniają kolor pod wpływem wahań  temperatury i wilgotności. Dlatego inny kolor włosów będziemy mieli w pomieszczeniu, a inny na zewnątrz. Farba reaguje też na… wiatr. Np. włosy rude na wietrze stają się niebieskie. Lauren Bowker starała się wziąć pod uwagę zmiany temperatur w różnych strefach klimatycznych, by uniknąć kolorystycznych niespodzianek. Na razie jej produkt sprawdził się w deszczowym Londynie. Jak będzie gdzie indziej, zobaczymy! Pewne jest natomiast, że jej firma THEUNSEEN stworzyła środek całkowicie bezpieczny. Wynalazczyni zapewnia, że zupełnie nie interesuje jej czarna magia. Chce tylko wciąż budzić w nas dziecięcy zachwyt i zaciekawienie. „Dla mnie chemia i nauka to ciągle rodzaj czarów. I myślę, że tak powinno pozostać”, mówi Lauren Bowker. Kobieta naprawdę wyjątkowa!

 

Zobaczcie film!

 

 

Just realised the earlier video of this was cut short! It actually goes 🖤❤️🖤 so here it is again! #seetheunseen #magick #alchemy

Post udostępniony przez T H E U N S E E N (@theunseenalchemist)

 

 

Polecamy też: Nowe szminki z kolekcji Toma Forda Lips & Boys promuje seksowny film! Musicie go zobaczyć!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.