Endermologia LPG
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Poprawa wyglądu bez skalpela? Zdecydowanie tak!

W ekskluzywnym wywiadzie nasz ekspert podpowiada, jak to zrobić!

Artykuł sponsorowany 16 grudnia 2019 10:44
Endermologia LPG
Fot. Adobe Stock

Endermologia LPG to jeden z najpopularniejszych zabiegów przeciwcellulitowych. Dzięki specjalnej głowicy Ergolift, w którą wyposażona jest najnowsza technologia LPG Alliance, metoda ta świetnie też sprawdza się w zabiegach odmładzających na twarz, w tym delikatne okolice oczu. Można też łączyć ją z zabiegami medycyny estetycznej. Ergolift poleca lek. Anna Płatkowska-Szczerek, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Anclara w Warszawie.

Anna Płatkowska-Szczerek
Fot. Materiały prasowe

Czym jest endermologia LPG?

To w 100% naturalna, bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która jest rodzajem gimnastyki i pobudzającego masażu dla tkanek. Ma silne właściwości drenujące i ujędrniające, skutecznie redukuje cellulit, pomaga pozbyć się nagromadzonego tłuszczyku, modeluje sylwetkę. Co warte podkreślenia, metoda nie narusza równowagi biologicznej organizmu, dzięki czemu jest to zabieg bardzo bezpieczny, który może nawet być stosowany terapeutycznie np. w leczeniu bólu czy po wysiłku fizycznym. Na pewno jest to jeden z najbardziej lubianych zabiegów na cellulit, który bije rekordy popularności wiosną, przed sezonem bikini. Dla podtrzymania jędrności i gładkości skóry warto po takiej intensywnej serii wykonywać go jednak regularnie, przynajmniej 1 raz w miesiącu, przez cały rok.

Czy endermologię można stosować w zabiegach na twarz?

Mogę powiedzieć, że endermologia jest metodą niedocenianą w pielęgnacji twarzy. Mało pacjentek wie o zabiegu Ergolift, ale gdy już raz go spróbują, chętnie na niego wracają. Specjalna końcówka pobudza fizjologię komórek skóry. Zabiegi na twarz są delikatniejsze od tych na ciało, które mocno „przepychają” limfę. Ergolift działa ujędrniająco i przeciwstarzeniowo na zasadzie stymulacji mechanoreceptorów skóry – gdy „ugniata” się w odpowiedni sposób fibroblasty, zaczynają one wytwarzać kwas hialuronowy i kolagen, a więc można powiedzieć, że następuje naturalne odmłodzenie skóry. Staje się ona lepiej nawilżona i wypełniona, promienna, gładka, sprężysta, bardziej jędrna, napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu. Cera jest dotleniona, odżywiona, ma zdrowy koloryt – jak po masażu, który zawsze jest tak samo skuteczny, ponieważ maszyna zawsze ma „dobry dzień” w przeciwieństwie do człowieka, który może być np. zmęczony. Do wyboru mamy wiele programów i protokołów zabiegowych z wykorzystaniem tej głowicy, np. ujędrniający, przywracający blask, redukujący zmarszczki.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Najlepsze efekty Ergolift przynosi w serii 10 zabiegów powtarzanych 2-3 razy w tygodniu, co nie jest łatwe logistyczne, ale warto się postarać – bo rezultaty są naprawdę spektakularne i szybko widoczne. Potem dla podtrzymania efektu warto wracać na niego raz w miesiącu. Mamy tutaj do czynienia z mechaniczną stymulacją fibroblastów, które warto cały czas pobudzać do pracy, aby zachować młodość skóry.

Czy można go stosować na okolicę oczu?

Jak najbardziej, to jedno z moich ulubionych wskazań. Ergolift świetnie redukuje obrzęki na dolnych powiekach i w ogóle w obrębie twarzy. Wtedy w zabiegu wykorzystujemy program drenażowy, który obejmuje także szyję. To bardzo dobry zabieg przed wielkimi wyjściami i wystąpieniami publicznymi. W klinice Anclara zajmujemy się osobami publicznymi, a Ergolift jest jednym z tych zabiegów, które chętnie robią w dniu wystąpienia bądź wieczorem poprzedniego dnia – gdy ktoś ma tendencję do obrzęków, a musi rano wyglądać świetnie! W takim wskazaniu to prawdziwy zabieg „last minute”.

W jakich innych wskazaniach sprawdza się Ergolift?

Często stosuję go u pacjentek, u których podawałam toksynę botulinową, aby osłabić objawy bruksizmu – gdy mięsień dolnej partii twarzy zaczyna tracić objętość (nabytą wskutek mimowolnego zaciskania szczęki), dobrze jest dołożyć Ergolift, który pomoże ujędrnić i unieść skórę w tym miejscu. Końcówkę tę stosujemy także przy bliznach różnego rodzaju, np. nad łukiem brwiowym, po operacji tarczycy, powypadkowych. W procesie gojenia się rany skóra ulega „sklejeniu” w obrębie blizny. Ciężko jest wtedy z nią pracować. Erglift „uwalnia” bliznę, czyli powoduje, że skóra staje się w jej obrębie ruchoma, dzięki czemu łatwiej z nią pracować innymi metodami, np. podając nitki, wypełniacz czy biostymulanty. W taki sposób redukujemy też duże blizny np. po cięciu cesarskim.

Kto głównie korzysta z zabiegów Ergolift na twarz? Czy można go łączyć z zabiegami medycyny estetycznej?

Uważam, że Ergolift jest zabiegiem przede wszystkim przeznaczonym dla świadomych pacjentek, które wykonują go jako uzupełnienie np. poprawek estetycznych z użyciem toksyny botulinowej czy wypełniaczy – wtedy robimy go po upływie ok. 2-3 tygodni od iniekcji. Bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z mezoterapią. Jeśli wcześniej usprawnimy w ten sposób przepływ limfy w obrębie twarzy, to podanie preparatu do mezoterapii będzie mieć szybszy i lepszy efekt. Poza tym już samo pobudzenie krążenia daje nam efekt bardziej wypoczętej, odświeżonej skóry, co potęguje korzyści terapii łączonej. Ergolift możemy też zrobić po mezoterapii – zwłaszcza u pacjentek, u których po podaniu gęstszego preparatu iniekcyjnego długo utrzymują się grudki. Endermologia przyspieszy proces ich wchłaniania. Z drugiej strony jest to metoda chętnie wybierana przez osoby, które nie mogą korzystać z bardziej inwazyjnych metod medycyny estetycznej, albo po prostu nie chcą tego robić i stawiają wyłącznie na naturalne zabiegi. To też świetna profilaktyka przeciwstarzeniowa, na którą decydują się pacjentki od ok. 30. roku życia. Poza tym Ergolift świetnie relaksuje, rozluźnia mięśnie twarzy, czoła, nadaje wypoczęty wygląd. Efekt „wow” najszybciej i najbardziej widoczny jest u osób z cienką skórą. Przy grubszej skórze – trzeba popracować dłużej i bardziej intensywnie. Natomiast redukcja obrzęków pod oczami u każdego jest spektakularna, polecam!

Anclara Health & Aesthetics
ul. Puławska 136 lok. 61
02-624 Warszawa
tel. +48 506 442 500
www.anclara.pl

Artykuł powstał z udziałem marki ITP.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.