Zapomnij o plastiku!

Aleksandra Charzewska 27 sierpnia 2018 17:46

Podczas wykonywania rutynowych czynności w łazience często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile plastiku się w niej znajduje. W ciągu miesiąca z naszych kosmetyczek wyrzucamy ogromne ilości  sztucznego tworzywa. Żeby ulżyć trochę planecie Ziemi warto zamienić chociaż część kosmetyków i akcesoriów na ekologiczne. Szampon bez plastikowego opakowania czy bambusowa szczoteczka do zębów są na wyciągnięcie ręki! Po co jeszcze warto sięgnąć?   

1/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @tinktura.pl
1/7

Szampon w kostce 2w1 dla wszystkich typów włosów, 27 zł, tinktura.pl

Produkty do pielęgnacji włosów takie jak szampony i odżywki w zwykłych drogeriach możemy kupić tylko w grubych, plastikowych opakowaniach. Zamiast tego warto wybrać kosmetyk w kostce. Poręczny i ekologiczny! 

2/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @glov.co
2/7

Rękawiczka do demakijażu On-The-Go Glov, 39,90 zł, glov.co

Podczas demakijażu każda z nas zużywa od kilku, do kilkunastu wacików kosmetycznych, które co wieczór lądują w koszu. Na rynku istnieje jednak wiele zamienników! Taką rękawiczkę możecie łatwo wyczyścić, a następnego dnia użyć ponownie.

3/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @iwos.pl
3/7

Bambusowa szczoteczka do zębów Mohani, 13,90 zł, naturabio.com.pl

Szczoteczkę do mycia zębów powinno się wymieniać co ok. 2-3 miesiące. W ciągu zużytych szczotek może nazbierać się naprawdę sporo! Zamiast klasycznej, plastikowej wersji wybierz ekologiczną, bambusową. 

4/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @neekskinorganics.com
4/7

Wegańska szminka Sweet About Me Neek, ok. 93 zł, neekskinorganics.com

W swojej kosmetyczce lubisz mieć dużo produktów do makijażu? Staraj się wybierać kosmetyki w bambusowych opakowaniach. Wyglądają równie stylowo, a przy okazji nie sprawiają środowisku tyle problemu co ich plastikowe odpowiedniki.

5/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @ecco-verde.pl
5/7

Patyczki higieniczne z bambusa i bawełny Hydrophil, 18,22 zł, ecco-verde.pl

Pudełko z patyczkami higienicznymi to prawdziwe składowisko plastiku! Zamiast wciąż kupować nieprzyjazne środowisku patyczki wybierz te bambusowe, które zakończone są miękką bawełną. 

6/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @ulta.com
6/7

Biodegradowalne chusteczki do demakijażu Cucumbers Facial Towelettes Yes To, ok. 23 zł, ulta.com

Celulozowe nawilżane chusteczki mogą narobić naprawdę wiele szkód. Istnieją jednak ich biodegradowalne odpowiedniki, które pozwolą planecie złapać trochę oddechu. 

7/7
ekologiczne kosmetyki uroda
Copyright @cincoterra.pl
7/7

Tampony z aplikatorem Ginger Organic, 25,90 zł, cincoterra.pl

W trakcie trwania miesiączki kobiety wyrzucają do kosza bardzo dużo plastiku. Akcesoria, które pomagają zachowywać higienę w trakcie tych dni występują również w wersji ekologicznej i można je łatwo nabyć w internecie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.