O TYM JEST GŁOŚNO

„Tak, jestem gruba”. Dominika Gwit ostro o swojej otyłości

Ostatnie poczynania gwiazdy wywołały burzę w sieci

Konrad Szczęsny 4 czerwca 2018 15:29

Gdy w 2014 roku schudła 50 kilogramów, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Dominika Gwit z dnia na dzień stała się bohaterką portali plotkarskich i opowiadała o swojej spektakularnej metamorfozie w każdym wywiadzie. Niestety, rok później zaczęła tyć i – jak wyznała – było to spowodowane obsesją odchudzania i tym, że „gdy skończyła się dieta, rozjechała się”. Sprawa była o tyle poważna, że wydała w kwietniu 2016 roku książkę Moja droga do nowego życia, w której opowiedziała o swojej walce o idealną sylwetkę. Niedawno aktorka wpadła na pomysł zorganizowania warsztatów dla kobiet w rozmiarze plus size, żeby pokazać im „jak i gdzie fajnie się ubrać i nie wydać całego majątku”. W sieci pojawiają się jednak komentarze, że gwiazda promuje w ten sposób otyłość, zamiast z nią walczyć. W końcu aktorka postanowiła raz na zawsze rozprawić się z negatywnymi opiniami na swój temat w ostrym wpisie na Instagramie!

Dominika Gwit o nadwadze, otyłości i promowaniu warsztatów dla kobiet plus size

Dominika Gwit jest wyraźnie oburzona zarzutami, jakoby organizacja warsztatów była promowaniem otyłości. Ujście swojej frustracji dała, publikując zdjęcie z wymownym podpisem na Instagramie.

„TAK - jestem gruba, TAK - jestem szczęśliwa, TAK - mam do tego prawo, TAK - będę o tym mowić głośno! NIE - nie zamkne się w domu, bo ktoś uważa, że skoro z niego wychodzę, to promuję otyłość, NIE - nie promuję otyłości!”, grzmi aktorka.

I dodaje, że taka, jaka jest, czuje się atrakcyjna, kochana i szczęśliwa.

„Po prostu na tę otyłość choruję. I czasem mam siłę i ochotę z nią walczyć, a czasem nie. I nie znaczy to, że jestem gorsza. Wręcz przeciwnie - uważam się za silną, mądrą i piękną kobietę, która kocha i jest kochana!Żyję i uwielbiam to moje życie!!!! A w warsztatach biorę udział, bo chcę się swym szczęściem dzielić i dodawać innym pewności siebie! Hejterów pozdrawiam!😉”, napisała Dominika Gwit.

Internauci o wadze Dominiki Gwit

Choć na Instagramie gwiazdy nie brakuje pozytywnych i wspierających ją komentarzy, na innych portalach internauci nie są już tak jednomyślni i przychylni aktorce. Podkreślają, że zamiast promować warsztaty dla kobiet w rozmiarze plus size, powinna skupić się na powrocie do wagi, która nie będzie zagrożeniem dla jej zdrowia. 

Zgadzasz się z tą opinią?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?