manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Koronawirus: dlaczego musisz zapomnieć o modnych, długich paznokciach?

Powód jest bardzo prosty...

Marta Cieplak 18 marca 2020 19:31
manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com

Do tej pory nosiłaś długie paznokcie wymodelowane w szpic jak u Jennifer Lopez? Niestety, od kiedy walczymy z pandemią koronawirusa, czas to zmienić. Paznokcie powinny być maksymalnie krótkie. Dlaczego?

Koronawirus a manicure i długość panzokci

Powód jest bardzo prosty. Koronawirus najczęściej przenosi się poprzez ręce, którymi dotykamy różnych powierzchni. A badania jasno pokazują, że to właśnie paznokcie są najczęściej niedomytymi fragmentami dłoni. A im dłuższa płytka paznokcia, tym łatwiej o przeniesienie pod nią niebezpiecznych wirusów. Dlatego w czasie pandemii zrezygnuj z modnego manicure na rzecz tego bezpiecznego. Skracaj paznokcie co kilka dni, albo po prostu regularnie je piłuj. Jeśli zobaczysz odpryśnięty lakier, jak najszybciej go zmyj i pomaluj nową warstwę. Możesz ten czas wykorzystać na zabawę wzorami! Bo kto powiedział, że bezpiecznie znaczy nudno?

Staraj się też wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją paznokci wykonywać w domu, zamiast w salonie. W takich miejscach przebywa bowiem codziennie bardzo wiele osób, w wielu brakuje już też maseczek ochronnych dla personelu. Poza tym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, powinniśmy wszyscy maksymalnie zredukować ilość spotkań z innymi ludźmi do absolutnego minimum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keep Calm and Quarantine On! RUSH SHIPPING AVAILABLE! 📦📦📦

Post udostępniony przez Pishtoken (@pishtoken)

Koronawirus a obgryzanie paznokci

Jeśli Ty, albo ktoś z Twojego otoczenia, ma problem z obgryzaniem paznokci pilnuj, by tego nie robił! To bowiem najprostsza droga do przeniesienia wirusa do organizmu. W takim wypadku pomocne mogą okazać się gorzkie lakiery do malowania paznokci, a przede wszystkim rękawiczki do noszenia na dworze (wtedy sprawdza się jednorazowe) i bawełniane, do noszenia w domu. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.