manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Koronawirus: dlaczego musisz zapomnieć o modnych, długich paznokciach?

Powód jest bardzo prosty...

Marta Cieplak 15 października 2020 16:31
manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com

Do tej pory nosiłaś długie paznokcie wymodelowane w szpic jak u Jennifer Lopez? Ponieważ pandemia koronawirusa nabiera rozpędu, czas to zmienić. Paznokcie powinny być teraz maksymalnie krótkie. Dlaczego?

Koronawirus 2020, a manicure i długość paznokci

Powód jest bardzo prosty. Koronawirus najczęściej przenosi się poprzez ręce, którymi dotykamy różnych powierzchni. A badania jasno pokazują, że to właśnie paznokcie są najczęściej niedomytymi fragmentami dłoni. A im dłuższa płytka paznokcia, tym łatwiej o przeniesienie pod nią niebezpiecznych wirusów. Dlatego w czasie pandemii zrezygnuj z modnego manicure na rzecz tego bezpiecznego. Skracaj paznokcie co kilka dni, albo po prostu regularnie je piłuj. Jeśli zobaczysz odpryśnięty lakier, jak najszybciej go zmyj i pomaluj nową warstwę. Możesz ten czas wykorzystać na zabawę wzorami! Bo kto powiedział, że bezpiecznie znaczy nudno?

Staraj się też wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją paznokci wykonywać w domu, zamiast w salonie. W takich miejscach przebywa bowiem codziennie bardzo wiele osób. Poza tym, dla naszego bezpieczeństwa, powinniśmy wszyscy maksymalnie zredukować ilość spotkań z innymi ludźmi do absolutnego minimum. Na manicure idź tyloko wtedy, gdy nie potrafisz zdjąć hybrydy albo masz problemy z paznokciami. Wybieraj takie miejsca, gdzie poziom higieny jest maksymalnie wysoki!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keep Calm and Quarantine On! RUSH SHIPPING AVAILABLE! 📦📦📦

Post udostępniony przez Pishtoken (@pishtoken)

Koronawirus, a obgryzanie paznokci

Jeśli Ty, albo ktoś z Twojego otoczenia, ma problem z obgryzaniem paznokci pilnuj, by tego nie robił! To bowiem najprostsza droga do przeniesienia wirusa do organizmu. W takim wypadku pomocne mogą okazać się gorzkie lakiery do malowania paznokci, a przede wszystkim rękawiczki do noszenia na dworze (wtedy sprawdza się jednorazowe) i bawełniane, do noszenia w domu. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.