manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Koronawirus: dlaczego musisz zapomnieć o modnych, długich paznokciach?

Powód jest bardzo prosty...

Marta Cieplak 18 marca 2020 19:31
manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com

Do tej pory nosiłaś długie paznokcie wymodelowane w szpic jak u Jennifer Lopez? Niestety, od kiedy walczymy z pandemią koronawirusa, czas to zmienić. Paznokcie powinny być maksymalnie krótkie. Dlaczego?

Koronawirus a manicure i długość panzokci

Powód jest bardzo prosty. Koronawirus najczęściej przenosi się poprzez ręce, którymi dotykamy różnych powierzchni. A badania jasno pokazują, że to właśnie paznokcie są najczęściej niedomytymi fragmentami dłoni. A im dłuższa płytka paznokcia, tym łatwiej o przeniesienie pod nią niebezpiecznych wirusów. Dlatego w czasie pandemii zrezygnuj z modnego manicure na rzecz tego bezpiecznego. Skracaj paznokcie co kilka dni, albo po prostu regularnie je piłuj. Jeśli zobaczysz odpryśnięty lakier, jak najszybciej go zmyj i pomaluj nową warstwę. Możesz ten czas wykorzystać na zabawę wzorami! Bo kto powiedział, że bezpiecznie znaczy nudno?

Staraj się też wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją paznokci wykonywać w domu, zamiast w salonie. W takich miejscach przebywa bowiem codziennie bardzo wiele osób, w wielu brakuje już też maseczek ochronnych dla personelu. Poza tym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, powinniśmy wszyscy maksymalnie zredukować ilość spotkań z innymi ludźmi do absolutnego minimum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keep Calm and Quarantine On! RUSH SHIPPING AVAILABLE! 📦📦📦

Post udostępniony przez Pishtoken (@pishtoken)

Koronawirus a obgryzanie paznokci

Jeśli Ty, albo ktoś z Twojego otoczenia, ma problem z obgryzaniem paznokci pilnuj, by tego nie robił! To bowiem najprostsza droga do przeniesienia wirusa do organizmu. W takim wypadku pomocne mogą okazać się gorzkie lakiery do malowania paznokci, a przede wszystkim rękawiczki do noszenia na dworze (wtedy sprawdza się jednorazowe) i bawełniane, do noszenia w domu. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.