manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Koronawirus: dlaczego musisz zapomnieć o modnych, długich paznokciach?

Powód jest bardzo prosty...

Marta Cieplak 15 października 2020 16:31
manicure koronawirus
Fot. adobe.stock.com

Do tej pory nosiłaś długie paznokcie wymodelowane w szpic jak u Jennifer Lopez? Ponieważ pandemia koronawirusa nabiera rozpędu, czas to zmienić. Paznokcie powinny być teraz maksymalnie krótkie. Dlaczego?

Koronawirus 2020, a manicure i długość paznokci

Powód jest bardzo prosty. Koronawirus najczęściej przenosi się poprzez ręce, którymi dotykamy różnych powierzchni. A badania jasno pokazują, że to właśnie paznokcie są najczęściej niedomytymi fragmentami dłoni. A im dłuższa płytka paznokcia, tym łatwiej o przeniesienie pod nią niebezpiecznych wirusów. Dlatego w czasie pandemii zrezygnuj z modnego manicure na rzecz tego bezpiecznego. Skracaj paznokcie co kilka dni, albo po prostu regularnie je piłuj. Jeśli zobaczysz odpryśnięty lakier, jak najszybciej go zmyj i pomaluj nową warstwę. Możesz ten czas wykorzystać na zabawę wzorami! Bo kto powiedział, że bezpiecznie znaczy nudno?

Staraj się też wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją paznokci wykonywać w domu, zamiast w salonie. W takich miejscach przebywa bowiem codziennie bardzo wiele osób. Poza tym, dla naszego bezpieczeństwa, powinniśmy wszyscy maksymalnie zredukować ilość spotkań z innymi ludźmi do absolutnego minimum. Na manicure idź tyloko wtedy, gdy nie potrafisz zdjąć hybrydy albo masz problemy z paznokciami. Wybieraj takie miejsca, gdzie poziom higieny jest maksymalnie wysoki!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keep Calm and Quarantine On! RUSH SHIPPING AVAILABLE! 📦📦📦

Post udostępniony przez Pishtoken (@pishtoken)

Koronawirus, a obgryzanie paznokci

Jeśli Ty, albo ktoś z Twojego otoczenia, ma problem z obgryzaniem paznokci pilnuj, by tego nie robił! To bowiem najprostsza droga do przeniesienia wirusa do organizmu. W takim wypadku pomocne mogą okazać się gorzkie lakiery do malowania paznokci, a przede wszystkim rękawiczki do noszenia na dworze (wtedy sprawdza się jednorazowe) i bawełniane, do noszenia w domu. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.