Zofia Zborowska
Fot. ONS
O TYM JEST GŁOŚNO

Zofia Zborowska zmienia dietę. Ta forma oczyszczania organizmu ma wielu przeciwników...

Nie wszyscy wierzą w to, że działa...

Gabriela Czernecka 10 września 2019 18:47
Zofia Zborowska
Fot. ONS

Zofia Zborowska to jedna z najbardziej lubianych aktorek młodego pokolenia. Spore grono fanów zyskała dzięki ogromnemu poczuciu humoru i dystansu do życia, co chętnie pokazuje na swoim Instagramie. Od niedawna ma więcej powodów do radości, kilka tygodni temu stanęła na ślubnym kobiercu u boku Andrzeja Wrony. Para jest aktywna w social mediach i chętnie dzieli się z fanami wspólnymi fotografiami czy filmikami. Najnowsze zdjęcie Zosi Zborowskiej na Instagramie zaskoczyło jednak jej obserwatorów. Aktorka poinformowała, że zaczęła post dr Dąbrowskiej i zamierza wytrwać na nim trzy tygodnie. Dieta jest jednak dość kontrowersyjna, a zdania fanów w tej kwestii są mocno podzielone... 

Zosia Zborowska post dr Dąbrowskiej

O poście dr Dąbrowskiej zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy jej zagorzałą fanką została między innymi Karolina Szostak. Jej metamorfoza stała się inspiracją dla wielu kobiet, które zdecydowały się tak jak ona przejść na post. Początkowo jej dieta trwała w od czterech do sześciu tygodni. Kolejny etap, który trwa cztery tygodnie, to czas na wyjście z „postu’’ i przystosowanie się do zdrowej diety. Jego głównym celem jest oczyszczenie organizmu.

Specjaliści mówią wprost, że post dr Dąrowskiej nie jest dla wszystkich: „W większości przypadków powinno się go stosować pod okiem lekarza specjalisty’’. Kobiety szczupłe, które są w ciąży, mają niedoczynność tarczycy, powinny odpuścić. Według dietetyków post dr Dąbrowskiej powinien trwać jak najkrócej, ponieważ brakuje w nim składników odżywczych, których potrzebuje nasz organizm. Warto jednak zaznaczyć, że plan żywieniowy autorstwa dr Dąbrowskiej to nie dieta, lecz detoks, którego efektem ubocznym może być utrata wagi. 

Teraz na tą formę zadbania o sylwetkę zdecydowała się Zosia Zborowska. Na Instagramie aktorki pojawiło się jej zdjęcie bez makijażu, pod którym napisała: „Post Dąbrowskiej DAY 1,  bez filtra, bez make-upu, po ciężkim weekendzie. Kto robił? Ile wytrzymałyście? Ja planuje minimum 3 tyg”, czytamy.

Choć dieta przynosi niesamowite efekty, to niestety, nadal wielu uważa, że jest ona szkodliwa dla zdrowia. Niektórzy porównują ją do głodówki. Dr Dąbrowska zapewnia jednak, że jej post jest postem leczniczym, a spadek masy ciała to tylko miły skutek uboczny: „W wypadku nagłych i poważnych zachorowań lub w stanach zagrożenia życia leczenie farmakologiczne jest często jedynym ratunkiem. Jednak jeśli i ono zawodzi, a choroba się przedłuża, zachęcam do stosowania diety warzywno-owocowej jako nowatorskiej metody profilaktyki i leczenia”, czytamy na stronie Ewy Dąbrowskiej.

Dieta ma swoich zwolenników, ale  nie zabrakło negatywnych komentarzy pod zdjęciem Zosi, ostrzegających przed szkodliwym działaniem. Jest to dość restrykcyjne, gdyż opiera się tylko i wyłącznie na spożywaniu warzyw i owoców, jednak każdy jadłospis ma swoje plusy i minusy. A jakie jest wasze zdanie? 

bal TVN 2019, Zofia Zborowska
Fot. Piotr Molecki/East News

Zosia Zborowska w białej bluzce

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?