Fot. stock.adobe.com
ZE ŚWIATA URODY

W czym tkwi sekret idealnego wyglądu Paryżanek?

6 łatwych do zapamiętania zasad!

Ksenia Krasko 3 kwietnia 2019 12:30
Fot. stock.adobe.com

Francuzki rzadko przybierają na wadze, wbrew miłości do lokalnych smakołyków – bagietek, serów, wina – i późnych kolacji z przyjaciółmi. Francuskie kobiety po prostu potrafią utrzymać równowagę! Chociaż dbają o wygląd, nie popadają w przesadę – są szczupłe, ale zachowują jednocześnie zdrowy apetyt i zdrowie psychiczne.

Poniżej znajdziesz najtrafniejsze wskazówki pięknych Francuzek!

Jak wygląda dieta Francuzek?

Francuzki pielęgnują dobre nawyki z dzieciństwa

Ciężko znaleźć Francuzkę, która nie powołuje się na swoją maman, uznając ją za guru piękna i dobrego samopoczucia. „Moja mama nauczyła mnie, jak ważna jest pielęgnacja skóry i ciała”, wyznała modelka Sigrid Agren. Francuskie dzieci bardzo wcześnie przyzwyczajają się do świeżych, sezonowych potraw, małych porcji i dużej ilości wody.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sigrid Agren (@sigridagren)

Francuzki planują codzienne menu z wyprzedzeniem

Francuskie dziewczyny są ekspertkami w uprawianiu umiaru. Słynna Jeanne Damas tłumaczy: „Jeśli piję wino wieczorem, unikam owoców i soków owocowych w ciągu dnia”. Dzięki tej zasadzie, liczba kalorii się wyrównuje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas)

Francuzki nie pozbawiają się przyjemności

Pyszne jedzenie i wino to podstawowe elementy francuskiej kultury – coś, czego Francuzki nie chcą poświęcać, i nie muszą. Zobowiązują się jednak do małych porcji i rozkoszują się każdym kęsem. „Staram się gotować dla siebie prawie codziennie, kiedy jestem w Paryżu”, mówi francuska modelka Cindy Bruna. „Ale jeśli idę do restauracji, zamierzam się najeść. Nie wychodzę na miasto po to, żeby zamówić sałatkę!”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cindy Bruna (@cindybruna)

Dlaczego Francuzki są szczupłe?

Francuzki spacerują bez końca

Nie lekceważ spacerów! Francuzki wiedzą, że obfitują one w fizyczne i psychiczne korzyści zdrowotne. „Zmuszam się do chodzenia”, mówi Caroline de Maigret. „Jeśli mam spotkanie i jadę samochodem, zawsze parkuję dalej, aby się przejść. Czasami, jeśli mam czas, po prostu spaceruję przez godzinę, zamiast siłowni. Dzięki temu czuje się lepiej!”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Caroline de Maigret 🇫🇷 (@carolinedemaigret)

Francuzki piją dużo (bardzo dużo) wody

Jest to niezbywalny rytuał dla francuskich kobiet, który zapewnia lepszą skórę i dobre samopoczucie. Jeanne Damas często podkreśla, że pije dużo herbaty ziołowej i wody. Modelka Aymeline Valade zawsze rozpoczyna dzień od gorącej wody z cytryną.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas)

Francuzki wiedzą, że dobre samopoczucie jest priorytetem

Francuzki uważają, że nawet najdroższe zabiegi kosmetyczne i wizyty w gabinetach odnowy biologicznej są bezcelowe, jeśli nie czujesz się po nich szczęśliwa. Wyglądasz dobrze, jeśli czujesz się dobrze. Nie odwrotnie!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Casta Laetitia (@laetitiacasta)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.